top of page

My Hero Academia: Meta Kurtuluş Ordusu Arkı, Açıklandı

Meta Liberation Army Arc, My Hero Academia hayranlarını yeni bir kötü adam grubuyla ve Tomura Shigaraki'nin ölen ailesinin bazı arka hikayeleriyle tanıştırıyor.  • My Hero Academia'daki Meta Kurtuluş Ordusu yayı, odağı, zorlu Re-Destro'nun liderliğindeki Kötüler Birliği'ne kaydırıyor.

  • Shigaraki'nin trajik geçmişi ortaya çıkıyor ve onun, değerli olan her şeyini kaybettikten sonra bir kötü adama dönüşmesini gözler önüne seriyor.

  • Meta Kurtuluş Ordusu ile Kötüler Birliği arasındaki şiddetli savaş, iki güç arasında şaşırtıcı bir bağın oluşmasıyla sonuçlanır.


Meta Kurtuluş Ordusu arkı My Hero Academia'yı tersine çeviriyor, komik bir şekilde My Villain Academia'ya geçiyor ve League of Villains'i kahramanı olarak öne çıkarıyor. Meta Kurtuluş Ordusu, My Hero Academia'nın evrenindeki pek çok tuhaf kısıtlama yasasından rahatsız olarak bu bölümün gerçek kötü adamları olarak ön planda yer alıyor. Kötüler Birliği'ni tuzağa düşürüp sayılarını yok etmeyi, toplumda insanlığın en büyük tehdidinden daha güçlü kişiler olarak ün kazanmayı hedefliyorlar. Kötü Adamlar Birliği, yaklaşmakta olan tehdidin henüz farkında olmayabilir, ancak Tomura Shigaraki, başarılı olması durumunda şansları kendi lehlerine değiştirebilecek neredeyse imkansız bir görevi üstlenmekle görevlendirildi.


Meta Kurtuluş Ordusu'nun Kötüler Birliği ile kafa kafaya mücadelesinin hikayesi 218. bölümden 240. bölüme kadar geçiyor ve zamanının daha kısa hikayelerinden biri olarak hizmet ediyor. Anime dizisinde bu bölüm üç bölüme ayrılıyor: 100. bölümle başlıyor, 108. bölümden 112. bölüme kadar devam ediyor ve Paranormal Liberation War Arc'ın bir parçası olarak 126. bölümle bitiyor. My Hero Academia'nın bu kısmı Shoto Todoroki ve Katsuki Bakugo'nun geçici kahraman lisanslarını almalarıyla başlasa da , iki numaralı kahraman Hawks'ın birkaç kez sahneye çıkması dışında bölümler ve bölümlerde pek çok kahraman yer almıyor. Kötü Adamlar Birliği'nin bir parçası olarak gizli görevde.


Meta Kurtuluş Ordusu GeliyorUA Spor Festivali sırasında My Hero Academia hayranları, Destro'nun çocuğuyla ilgili tartışmayla Meta Kurtuluş Ordusu'ndan ilk kez söz ediyor. Bundan sonra çocuktan haber alınmasa da Meta Kurtuluş Ordusu sırasında oğlu Re-Destro'nun ordunun lideri olduğu gün ışığına çıkar. Re-Destro, uzun ve ince gövdeli, komik derecede uzun bir burnu ve çıkıntılı çenesi olan orta yaşlı bir adamdır. Kendisini bir politikacı gibi taşıyor, ince çizgili siyah beyaz bir takım elbise giyiyor ve alçakgönüllü ve anlayışlı bir kişi gibi görünüyor, halkla konuşurken yumuşak bir şekilde konuşuyor. İçeriden bakıldığında, atalarının tuhaflıkların kutlanması ve suç sayılmaması gerektiği yönündeki ideallerine inanan, karanlık ve entrikacı bir karakterdir.


Onun tuhaflığı Stres, savaş sırasında gücünü ve dayanıklılığını önemli ölçüde artırmak için kullanılan yüksek miktarda stres ve korku biriktirmesine ve şişelemesine olanak tanır. Aynı zamanda boyutunu ve kas kütlesini artırarak onu daha hızlı hale getirir. Re-Destro'nun Stres tuhaflığı , My Hero Academia'daki en tuhaf tuhaflıklardan biridir ve aynı zamanda bastırılmış stres ve korkusunun doğrudan bir etkisi olan erken erkek tipi kelliğe de yol açar. %100 Streste Re-Destro, Gigantomachia boyutunda duran bir dev haline gelir ve avuçlarından büyük kara madde-enerji dalgaları yayabilir.


Ancak tek kişi olsaydı bir ordu olmazdı ve Re-Destro'nun sayıca gücü vardı. Grubunun en güçlüsü ve A sınıfı tek kötü adam olmasına rağmen Curious, Trompet, Skeptic ve Geten gibi üst düzey yetkililerine güvenebilir. Bu dördü, B sınıfından C sınıfı kötü adamlara kadar çeşitlilik gösterir, ancak kendi başlarına güçlü olan ancak kolektif bir grup olarak daha verimli çalışan çeşitli tuhaflıklarla birlikte gelirler. İlginç bir tuhaflık olan Kara Mayını, dokunduğu her şeyin patlamasına neden olabilir ve tek bir saldırı ciddi hasar vermek için yeterli olmasa da, hızla birden fazla darbe indirebilir. Ordu üyelerini dalgalar halinde çağırabilen bir tuhaflık olan Trompet'in Incite'ı ile eşleştirilen bu ikili, yollarına çıkan herkesi alt edebilir.


Tomura Shigaraki'nin Yetişme Sürecine Geri Dönüp BakmakMy Hero Academia'nın son derece iyi yaptığı alanlardan biri de, bir karakterin arka planını çok önemli bir noktada sunmaktır. Shigaraki anını ilgi odağı haline getiriyor, çocukluğuna geri dönüyor ve hala tuhaflığını harekete geçirmeyi araştırıyor. Beş yaşındayken Shigaraki, fiziksel rahatsızlıklarına ve cildini sürekli kaşımasına neden olan alerjik reaksiyonlara rağmen bir kahraman olmayı arzuluyordu . Ne yazık ki babası, kahramanlara ve onların ailelerine olan saygısızlıklarına kızıyor, onları suçluların peşine düşmeye ve şöhretli bir hayat yaşamaya terk ediyordu. Büyük açıklama, My Hero Academia izleyicileri, One For All'un önceki mirasçısı olan büyükannesinin ve bu tuhaflığı All Might'a devreden kahramanın öğrendiğinde ortaya çıkıyor.


Shigaraki'nin babası, oğlunun bu sırrı bulmak için ofise girdiğini öğrenince onu ailenin geri kalanının önünde döver. Acı dolu çığlıkları yardım çağrısı yapsa da Shigaraki'nin ailesi onlara engel olmaktan korkuyor. O akşamın ilerleyen saatlerinde Shigaraki, köpeğine sarılarak kırbaçlarını teselli ederken, Çürüme tuhaflığı harekete geçerek hayvanın toza dönüşmesine neden olur. Bu olay zinciri harekete geçirerek kız kardeşinin, babasının, büyükannesinin ve sonunda ona inanan tek kişi olan annesinin ölümüne yol açar. Annesiyle yaşadığı yürek burkan son an ve annesi dağılırken annesinin ona uzandığını görmek, Shigaraki'yi bir çocuktan , kendisi için değerli olan her şeyi kaybetmiş zalim bir canavara dönüştürür.


Ne yazık ki Shigaraki'nin evinin ve ailesinin yok edilmesi onun yetim kalmasına yol açar ve bu da feci sonuçlara yol açar. All For One, çaresizliğin eşiğinde olan, aynı zamanda son derece yıkıcı bir güce sahip olan ve sevgi ihtiyacını kendi lehine kullanan genç bir oğlanı keşfeder. Onu kanatları altına alan All For One, Shigaraki'yi My Hero Academia'nın en büyük kötü adamlarından birine ve Kötüler Birliği'nin liderine dönüştürüyor. Kayıpla başa çıkmanın bir yolu olarak, Shigaraki'nin yüzüne ve vücuduna koyduğu eller, gittiği her yere onları yanında taşımanın bir yolu olarak kayıp aile üyelerinin elleridir.


Düşmanımın düşmanı dostumdurMeta Kurtuluş Ordusu yayının zirvesinde, Re-Destro ve grubu, kötü adam yeraltı dünyasının nihai üstünlüğü için Kötüler Birliği ile kafa kafaya gidiyor. Shigaraki bire bir savaşta Re-Destro ile savaşırken Dabi, Toga, Twice ve Bay Compress gibiler orduyu yok etmekle görevlendirilerek şehre dağılır. Rakamlar onların lehine olmasa da Kötüler Birliği üyelerinin güveni bu kadar yüksek olamazdı. Önümüzde olan şey kolay bir iş değil ve sonunda Hawks'un gizli bir casus olarak ortaya çıkması da şansları açısından pek de iyiye işaret değil.


Aksiyon dolu bölümler, Twice ve Toga gibi gelişimlerinde başarılı olan karakterlerin pek çok güçlü yönünü ve derin bilgisini vurguluyor ve onları başlangıçta göründüğünden daha insani yapan şeyin ne olduğuna odaklanıyor. Toga, bir şişedeki kan sayesinde kendisini Ochaco Uraraka'ya dönüştürüyor ve zorlu bir durumdan kaçmak için Sıfır Yerçekimi tuhaflığını kullanıyor . Bu arada Twice, çok sayıda Meta Kurtuluş Ordusu üyesine saldırmak için yarattığı kopyaları kontrol ederken kendisinin orijinal versiyonu olduğunu anlama yeteneğini kazanarak kendisini birden fazla kopyasından nasıl ayıracağını öğreniyor. Bir noktada Toga'yı ölüme yakın bir deneyimden kurtarır ve iki kötü adam arasındaki insanlığın ilk işaretlerinden birini gösterir.


Shigaraki, gerçek gizli gücü Decay'i keşfettikten sonra Re-Destro'yu yener ve Re-Destro'nun %100 stres başarısına rağmen onu savaşta üstünlük sağlamak için kullanır. Shigaraki'nin Meta Kurtuluş Ordusu'na gönderdiği saldırı dalgası Re-Destro'nun bacaklarını yakalar ve onu çürüme etkisinden kurtulmak için uzuvlarını kesmeye zorlar. Kötüler Birliği'nin kazandığı savaşla Re-Destro ve Meta Kurtuluş Ordusu teslim olmak zorunda kalır. Shigaraki, kendilerine saldıran orduyu dağıtmak yerine iki güç arasında bir bağ kurarak Paranormal Kurtuluş Cephesi'ni kurar.


Bir Kötü Adamın Yürekten ve Trajik ÖlümüKendisinin orijinal versiyon mu yoksa bu örtünün kendi kopyalarından birine mi ait olduğunu anlayamamasının üstesinden iki kez geldi. Bu yay sırasında, bu engelin üstesinden gelmeyi başarır ve kullanması için çok daha güçlü bir Kopyalama tuhaflığı yaratır. Bu yeni keşfedilen gücü kullanarak Twice kendisinin düzinelerce kopyasını yapabilir, bunları Meta Kurtuluş Ordusu'na karşı saldırılar başlatmak için manipüle edebilir ve kontrol edebilir. Bu açıklama, Kötüler Birliği'nde gizli görev yapan Hawks tarafından fark edildi. Twice'ın daha da güçlenmesini engelleyen ve sırrını öğrenen Hawks, Twice'ın tüylerinden birini hançer olarak kullanarak Twice'ı öldürdü.


Bir kötü adamın ölümü genellikle bir kahramanın dikkatini çekmezken, Twice'ın vefatını izlemek yürekten ve acı vericiydi. Kopyaları belirsiz bir süre orada kalırken, sonunda çamura döner ve hafızalarını kaybederler. Toga kaçmaya çalışırken, Twice'ın kopyası sayesinde kopya sonunda erimeye başladı. Kendisinin bir kopya olduğunu ve orijinalin o zamandan beri yok edildiğini ortaya çıkaran Toga, arkadaşının kalan son kalıntılarını elinde bıraktı. Twice'ın Kötüler Birliği'ne ve suç faaliyetlerine dahil olmasına rağmen , gerçek hayattaki mücadeleleri ve iyi gelişmiş kişiliği, birçok kişinin son anlarında bir mendil kutusu kapmasına neden oldu.


4 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page