top of page

My Hero Academia Canlı Aksiyon Sinema Filmine Uyarlanıyor

My Hero Academia canlı aksiyon sinema filmi olarak geliyor. Legendary Pictures tarafından hazırlanan yapımın yönetmeni ise belli oldu.


My Hero Academiacanlı aksiyon sinema filmi sonunda geliyor. Yapımcılığını Legendary Pictures’ın üstlendiği macera için bir yönetmen de bulundu.


İlk sezonu 2016 yılının nisan ayında yayınlanmaya başlayan ve kısa süre içerisinde dünya çapında hatırı sayılır bir hayran kitlesi edinen Boku No Hero Academia (Kahramanlık Akademim), şimdilerde 5. sezonu ile anime severlerin karşısına çıkmaya devam ediyor. Sadece televizyon serisi ile değil, aynı zamanda 2018’de vizyona giren Two Heroes, 2019’da çıkan Heroes Rising ve son olarak henüz gösterime giren World Heroes’ Missionile uzun metrajlı filmleri de yapıldı. Ancak şimdi, Izuku Midoriya’nın Kahramanlık Akademisi lisesinde arkadaşlarıyla başına gelen maceraları konu edinecek olan seri canlı aksiyon olarak Hollywood’a gelmeye hazırlanıyor.


The Hollywood Reporter’ın haberine göre sinema filmi uyarlamasının yönetmeni de bulunmuş durumda. Legendary Pictures stüdyosunun yapımcılığını üstleneceği maceranın başında Shinsuke Sato olacak. Sato daha önce Japon film endüstrisinde farklı yapımlarla tanınsa da, yeni My Hero Academia canlı aksiyon sinema filmi yönetmenin ilk İngilizce çalışması olacak.


Sato, Japon film endüstrisinde, 2016 canlı aksiyon macerası Death Note: Light Up the New World (Netflix’in ertesi yıl çıkış yapan İngilizce uyarlamasıyla karıştırılmamalıdır) dahil olmak üzere, popüler anime ve manga serilerinin birçok canlı aksiyon uyarlamasıyla tanınıyor.


Özellikle 2018 yılında çıkan Bleach uyarlaması ile Rotten Tomatoes’da %71 oylama alarak, özellikle canlı aksiyon konusunda ne kadar başarılı bir isim olduğunu kanıtlıyor. Yönetmenin en son çalışması ise, yine bir mangaya dayanan ve çoğunlukla olumlu eleştiriler alan Alice in Borderland dizisidir. İlk sezonu geçen yıl Netflix üzerinden yayınlanan maceranın 2. sezonu da şu anda geliştirilme aşamasında.


My Hero Academia, 2014 yılında Kohei Horikoshi tarafından yaratılan orijinal mangaya dayanıyor. İlk olarak 2014’te Weekly Shonen Jump’da seri hale getirilen maceranın şu anda dünya çapında 50 milyondan fazla kopyası bulunuyor.


Henüz erken geliştirilme aşamasında olan canlı aksiyon sinema filmi için oyuncular da belli değil. Bu nedenle çekimlerin ne zaman başlayacağı ya da ne zaman vizyona gireceği gibi bilgiler henüz paylaşılmadı.


Peki ya sizler My Hero Academia’nın canlı aksiyona uyarlanacak olması konusunda neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz.

0 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Komentarze


bottom of page