top of page

My Hero Academia 415: Deku ve Shigaraki'nin Anıları

Shigaraki ve Deku'nun anıları MHA 415'te ortaya çıkıyor.  • Deku, tuhaflıkları Shigaraki'ye aktarmakta zorluklarla karşı karşıya kalır; vücudunun aktarımı reddetmesi nedeniyle süreç karmaşıklaşır.

  • Deku ve Shigaraki'nin anıları birbirine karışmaya başlıyor ve birbirlerini anlamaya başladıkça geçmiş dönemlerdeki önemli anları sergiliyor.

  • My Hero Academia sona yaklaşırken, Eri ve diğer karakterler son savaşta Deku'ya yardım etmede çok önemli bir rol oynayabilir.


My Hero Academia'nın 415. bölümü kesinlikle özel bir bölümdü ve hayranlar, bu haftaki bölümde de devam eden Deku ile Shigaraki arasındaki mücadeleden büyük keyif aldılar. Açıkça görüldüğü gibi, bu My Hero Academia'daki son mücadeleve ne olursa olsun yazarın kesinlikle çivilemesi gereken bir mücadele. Çok şükür şu ana kadar her şey çok iyi gidiyor ve her geçen bölümle birlikte bu mücadelenin şiddeti de artıyor.


Geçen hafta Deku'dan kalan ilk kalıntı Shigaraki'ye transfer edildi ve bu hafta, beklendiği gibi Deku'nun diğer kalıntıları aktarmaya çalışmasına daha fazla odaklanıldı. Elbette yol boyunca pek çok iniş ve çıkışla karşılaştı ve bu bölümü bu kadar heyecanlı kılan da buydu.


Anılar BirleşiyorMy Hero Academia 415. bölümün en ilginç yönlerinden biri , Deku ve Shigaraki'nin anılarının birbirine karışmaya başlamasıydı. Hayranların zaten bildiği gibi, Deku ve Shigaraki tuhaf bir transfer sürecine girdiler ve bu da anılarının bir noktada birbirine karışmaya başladığını gördü. Aynı zaman. Bu aslında manganın önceki bölümünün sonuna doğru başladı, ancak bu haftaki bölümde buna daha fazla odaklanıldı ve onu çok ilginç kılan da tam olarak bu. Hayranlar, serinin önceki önemli olaylarından öne çıkan pek çok anı görme fırsatı buldu ve hem Deku hem de Shigaraki, diğerinin hayatına kendi merceklerinden tanık oldu. Elbette bu, birbirlerine karşı daha empatik davranmalarını sağlamak ve bir bütün olarak serinin çok heyecan verici bir finalinin temelini oluşturmasını sağlamak için iyi bir adımdır.


Bu haftaki bölümde öne çıkan özel bir panel, Shigaraki'nin sonlara doğru başka bir adam tarafından götürülürken görülmesiydi . Shigaraki o zamanlar gençti ve bilmeden manipülasyona hazırdı ki bu da Deku'nun tanıklığı için çok üzücüydü. Aynı zamanda Shigaraki'nin kendisinin de kurban olduğu fikrini öne çıkarıyor ki bu inkar edilemez. Ancak bu, yaptığı ve yapmaya devam ettiği tüm kötü şeyleri kesinlikle silmiyor ve Deku'nun durdurmaya çalıştığı şey de tam olarak bu.


Shigaraki'nin Tuhaflıkları ReddetmesiKuşkusuz, My Hero Academia 415. bölümün ana odak noktası Deku'nun kalan kalıntıları Shigaraki'nin vücuduna aktarmaya çalışmasıydı. Kudo'nun Deku'dan Shigaraki'ye geçişini sağlayan önceki Quirk transferi kesinlikle işe yaradı çünkü Shigaraki oldukça zayıflamıştı. Sonuç olarak Deku, bunun tekrar işe yarayacak bir strateji olduğunu ve kalan altı kalıntının tamamını aktarırsa Shigaraki'nin savaşta bir fark yaratabilecek kadar muazzam bir şekilde zayıflayacağını biliyordu.


Deku'nun bu haftaki bölümde yapmaya çalıştığı da tam olarak buydu, ancak Shigaraki'nin vücudu tuhaf transfer sürecini aktif olarak reddetmeye başladı ve bu da işleri çok daha karmaşık hale getirdi. Deku başlangıçta kalan tüm kalıntıları Shigaraki'nin içine aktarmaya çalıştı, ancak Tomura'nın reddetme gücü çok güçlü olduğundan bu süreç işe yaramadı. Ancak En yine de Shigaraki'nin vücuduna transfer olmayı başardı ve bu tuhaf transfer onu biraz zayıflatmış gibi görünüyor. Deku, Tomura'ya zarar verebildi ve En, onun vücuduna nakledildi; bu da tüm hayranların tanık olması açısından kesinlikle rahatlatıcıydı.


Şimdi, şu anda Deku'nun içinde olan ve Shigaraki'ye aktarmak istediği tuhaflıklar hala var, ancak süreç, zaten kanıtlandığı gibi basit olmayacak. Görünüşe göre Shigaraki kendi çevresinde eller çıkarmaya başlıyor ve bu eller onu zarar görmekten koruyor. Hayranlar, ellerin bir zamanlar kendisine yakın tuttuğu aile üyelerini simgelediğini biliyor ve şimdi aynı eller onu Deku'dan korumaya çalışıyor. Ancak Deku'nun savunmasını kırarak gerçek yardım elinin kendisine ulaşması için bu elleri de aşması gerekecektir.


Elbette My Hero Academia'nın 415. bölümünden de anlaşılacağı üzere Deku'nun burada yapmaya çalıştığı şey, Shigaraki'nin vücudunda kalan tuhaflıkları aktarmaktır . Başarılı bir şekilde transfer edilen ikisi ona şimdiden büyük zarar verdi ve geri kalanlar muhtemelen Deku'ya zafere giden yolu açacak. Tabii ki, One For All'un gerçekten Shigaraki'ye aktarılıp aktarılmayacağına dair tartışma devam ediyor. Deku'nun bir sonraki darbesiyle kalan altı kişiden beşini transfer etmesi muhtemeldir, Banjo onunla kalan son kişi olur ve sonunda o da Deku'nun yanından ayrılır.


Eri Harekete GeçiyorMy Hero Academia 415. bölümün sonuna doğru hayranlar bir kez daha tanıdık bir yüzle karşılaştı. Bu tanıdık yüz Eri'ye aitti ve öyle görünüyor ki bir tür harekete geçmeye hazır. Eri'nin ne yapmaya çalıştığı veya yapmak istediği şu anda bilinmiyor. Hayranların kesin olarak bildiği şey onun Deku'ya bir şekilde yardım etmeye çalıştığıdır. Hayranlar, Shie Hassaikai yayında Chisaku'ya karşı mücadelede Deku'ya ne kadar erken yardım ettiğini hatırlayacaktır ve belki o da burada benzer bir şey yapmaya isteklidir. Ancak savaş alanından uzakta olması, doğrudan yardımın mümkün olmayacağı anlamına geliyor.


Yine de hayranlar onun My Hero Academia'nın gelecek bölümünde ne yapmak istediğini görmekten heyecan duyuyor. Aynı zamanda, Deku'nun bu savaşı kendi yöntemleriyle kazanmasına yardım etmeye çalışan La Brava ve tabii ki Hatsums gibi başka karakterler de var ve umarım hepsi bir araya gelip Shigaraki'yi yok edebilir ve destek verebilir. Deku. Kolay olmayacak ama hikaye ilerledikçe mutlaka yapılması gereken bir şey.


Son birkaç bölümdeki hikaye anlatımı, sanat gibi kusursuzdu. Horikoshi duygusal açıdan en yüklü anlardan bazılarını sunmayı başardı ve hayranların önümüzdeki bölümlerde de bunlardan daha fazlasını göreceğini umuyoruz. Her geçen bölümle birlikte, bu bölüm artık sonuca daha da yaklaşıyor ve sona erdiğinde hayranlar kesinlikle hem Deku'nun hem de Shigaraki'nin hikayelerinin tatmin edici bir sonucunu görecekler . Bununla birlikte, My Hero Academia şu anda ara verdiği için hayranların arkalarına yaslanıp bir süre beklemeleri gerekecek , bu da bir sonraki bölümün 2 hafta içinde çıkacağı anlamına geliyor.


My Hero Academia, Viz Media aracılığıyla okunabilir. Seri, Shonen Jump ve Manga Plus uygulaması üzerinden hayranlar tarafından resmi ve ücretsiz olarak okunabilecek . My Hero Academia'nın bir sonraki bölümü olan My Hero Academia 416. bölümünün yayın tarihi 10 Mart 2024 olarak belirlendi.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page