top of page

Mordor'un Gölgesine Dönüşen Hurda Batman Oyununun Görüntüleri Ortaya Çıktı

Orta Dünya: Shadow of Mordor olarak yeniden modellenen Batman oyununun yeni klipleri, Nolanverse benzeri bir Batman'i göstererek ortalıkta dolaşıyor.  • İptal edilen Batman oyun görüntüleri, sonunda Orta Dünya: Mordor'un Gölgesi'ne dönüşen hurdaya çıkarılan oyunu ortaya koyuyor.

  • Monolith Productions'ın iptal edilen Batman oyunu "Project Apollo", Nolanverse etkisine ve Arkham benzeri bir oynanışa sahipti.

  • Warner Bros., mevcut oyunlarla olası rekabet nedeniyle Batman projesini iptal etti ve hayranlar yeni bir Dark Knight macerasına hevesli hale geldi.


Daha sonra 2014'te Middle-Earth: Shadow of Mordor'a dönüştürülen, iptal edilen Batman oyunundan kısa görüntüler gösteren bir dizi video internette ortaya çıktı . Mevcut görüntüler, hurdaya çıkarılan Batman oyununda ortaya çıkabilecek bazı dövüş oyunlarının yanı sıra geçiş mekaniklerini de gösteriyor.


Warner Bros Games, geliştirici Rocksteady'nin son derece başarılı Arkham serisi de dahil olmak üzere son 15 yılda Batman hikâyesini konu alan çeşitli oyunlar yayınladı . Ancak, görünüşe göre, sonunda gün ışığını görmeyen, gizli tutulan buna benzer başka başlıklar da vardı. Ve böyle bir proje, geliştirici Monolith Productions'ın rafa kaldırılan ve daha sonra büyük beğeni toplayan LOTR oyunu Middle-Earth: Shadow of Mordor'a dönüştürülen Dark Knight'ı ele almasıydı .


@Dageekydude kullanıcısının yakın zamanda trend olan bir Twitter başlığında, Monolith Productions'ın iptal edilen, kod adı "Project Apollo" olan Batman oyunu hakkındaki tartışma yeniden alevlendi. Geliştirici portföyleri de dahil olmak üzere çeşitli kaynaklardan derlenen gönderiler, geçiş, dövüş, gadget kullanımı, dedektif modu, mini oyunlar ve daha fazlası gibi önemli hususları ortaya koyuyor. Görüntülerde de görülebileceği gibi, çöpe atılan Batman oyunu, Caped Crusader'ın The Dark Knight filminde gösterilene benzer bir takım elbise giymesiyle bile kolayca fark edilen bir Nolanverse etkisine sahip.


Tweet dizisi, açık dünya oyununun, süzülme ve Batman'in kancasını kullanarak acımasız görünümlü Gotham Şehri'ni geçmenin bir karışımını içereceğini gösterdi. Oyuncuların ayrıca The Dark Knight'ın Tumbler'ından ilham alan bir Batmobile ile şehirde dolaşabilmeleri amaçlandı . Birkaç klip ayrıca oyunun, dövüş ve gadget beceri ağaçları, Glide Attack gibi dövüş hareketleri ve oyuncunun ses frekanslarını ayarlamasını gerektiren mini oyunlar gibi bir dizi Arkham benzeri oynanış özelliğine sahip olduğunu ortaya çıkardı. Ayrıca Project Apollo'nun , düşman yapay zekasının oyuncuyla geçmiş karşılaşmalara dayalı olarak öğrenmesine ve gelişmesine olanak tanıyan Shadow of Mordor'un Nemesis Sistemini içermesi bekleniyordu .


Dahası, başlık, Warner Bros.'un Monolith Productions'ın Batman oyununa devam etmediğini çünkü aynı ana karaktere sahip iki rakip oyun serisine sahip olmanın pek de iyi olmayacağını düşündüğünü iddia ediyor. Ancak bu, yayıncının gelecek vaat eden bir Batman projesini iptal ettiği tek örnek değil çünkü birkaç yıl önce, Damian Wayne'in yer aldığı başka bir oyunun , birçok sızıntının ardından ve Gotham'ı nispeten daha karanlık bir şekilde ele alması nedeniyle hurdaya çıkarıldığı ortaya çıktı .

Warner Bros'un Batman Oyunları İçin Sonraki BölümBatman Arkham Knight'ın piyasaya sürülmesinden bu yana Warner Bros Games, Dark Knight'ın başrolde olduğu bir sonraki büyük hit oyununu bulamadı. Gotham Knights ve Suicide Squad: Kill The Justice League yakın zamanda piyasaya sürülse de Arkham serisinin elde ettiği muazzam başarıdan çok uzaklar . Arkham Knight'ın çıkışı gelecek yıl 10. yıl dönümüne yaklaşırken , Warner Bros'un kodamanlarının ana kahramanı Batman olan başka bir AAA oyununa bahis yapma zamanı gelmiş olabilir .


3 görüntüleme0 yorum

Σχόλια


bottom of page