top of page

Monster Hunter World Kushala Daora Av Rehberi (Zayıf Yönler, İpuçları ve Püf Noktaları)

Oyuncuların Monster Hunter World'de Kushala Daora'yı avlamak hakkında bilmesi gereken her şeyi ve onu yenmek için ipuçlarını burada bulabilirsiniz.
Monster Hunter: World'de bir oyuncunun savaşmak zorunda olduğu canavarlar listesine geç eklenen bir isim Kushala Daora'dır. Bu ejderha, kendisine karşı gelen her oyuncu için onu yenmeyi acı verici hale getirecek çok sayıda özellik ile donatılmıştır.


Öte yandan bazı elementlere karşı da direnci vardır . Sağlam bir stratejiyle birlikte doğru ekipmanı seçmek, bu yaratığa karşı kazanmayı garanti edecek şeydir. Bu canavarla mücadele ediyorsanız, Monster Hunter: World'de Kushala Doara'ya karşı savaşırken benimsemeniz gereken doğru stratejileri burada bulabilirsiniz .


Kushala Daora'nın Zayıf Yönleri
Oyuncular , oyunda geç ortaya çıkan bu canavara karşı savaşı kazanmak için birkaç farklı silah öğesini tercih edebilirler . En güçlüsü, Kushala Daora'nın en zayıf olduğu Yıldırım Silahıdır. Oyuncular burada Ejderha elementi tipi silahı da kullanabilirler, ancak bu silahın hasarı Yıldırım Silahından nispeten daha zayıf olacaktır.


Not

Burada kaçınılması gereken unsurlar arasında Kushala Daora'nın bağışık olduğu su ve rüzgar yer alır.


Ayrıca, Patlatma Silahları ve Zehir Silahları da oyuncular için etkili birer seçenektir çünkü diğer eşyalarla karşılaştırıldığında ejderhaya en yüksek hasarı verirler. Flaş ayrıca canavarı sersemleterek yüksek manevra kabiliyetini azaltmak için de önerilir.


Kushala Daora'nın sahip olduğu fiziksel zayıflıklardan bahsedersek üç tane var; Baş, Kanatlar ve Kuyruk. Ancak oyuncuların daha yüksek hasar için saldırması gereken belirli vücut kısmı, kullandıkları silahın menziline bağlıdır.


Kushala Daora'yı Yenmek İçin Silah Rehberi
Oyuncular bu ejderhaya karşı iki tür silah kullanabilirler: uzun menzilli ve kısa menzilli silahlar. Kushala Daora'nın zayıf noktası kafasıdır. Bu nedenle keskin ve kısa mesafeli savaşlara uygun silahların kullanılması en fazla hasarı verecektir.


Öte yandan uzun menzilli silahlar da bu canavara karşı etkili bir performans sergileyebiliyor. Yay ve tüfek gibi bu tür silahları kullanan oyuncuların Kushala Daora'ya karşı makul bir mesafeyi korumaları ve başını veya kuyruğunu hedeflemeleri önerilir.


Ancak burada dikkat çeken nokta Kushala Daora'nın bu tür saldırılara misilleme olarak mermili saldırılar gerçekleştiriyor olmasıdır. Bu nedenle oyuncular, ejderhanın saldırılarından etkili bir şekilde kaçınmak için her zaman tetikte olmalıdır.


Hayati Zırh Becerileri


Oyuncular Monster Hunter: World'de herhangi bir canavarla karşı karşıya geldiğinde , tüm farkı yaratan şey doğru savunma ve öğelere sahip olmaktır. Kushala Daora da farklı değil.


Kushala Daora'nın benzersiz yeteneği, kendisini saldırılara karşı korumak için çevresinde kasırgalar oluşturabilmesidir. Bu kasırgalar doğrudan zarar vermese de oyuncuların ejderhaya yaklaşmasını engelleyen bir bariyer oluşturur. Bu nedenle, kısa menzilli silah kullanan oyuncuların kendilerini 3. seviyeye yükseltilen Rüzgar Geçirmez becerisiyle donatmaları bunun gerçekleşmemesini sağlayacaktır.


Not

Öte yandan, Kushala Daora bir ejderha olduğu için, frekansı oyuncunun kulaklarına zarar verebilecek ve teknik olarak onları etkisiz hale getirebilecek dev bir kükremeye sahip olacaktır. Bunu önlemek için Seviye 5 Kulak Tıkaçları oyuncunun en iyi seçeneğidir.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page