top of page

Monster Hunter World İlahi Lütuf Nasıl Kullanılır?

Divine Blessing, Monster Hunter World'de oyunun kurallarını değiştiren güçlü bir beceridir. İşte bu konuda bilmeniz gereken her şey.Capcom tarafından geliştirilen ve yayınlanan Monster Hunter World , Yeni Dünya'nın zorlu dünyasında geçen aksiyon dolu bir RPG'dir. Serinin beşinci filmidir ve hemen başarıya ulaşmıştır. Oyunda, canavarlarla ve birçok heyecan verici mücadeleyle dolu, keşfedilmemiş bir ülke olan Yeni Dünya'yı keşfeden Avcı olarak oynuyorsunuz. Araştırma Komisyonuna katılıyorsunuz ve ekosistemi incelemek ve dev canavarları avlamakla görevlendiriliyorsunuz . Bu canavarların farklı becerileri ve saldırıları var, bu da oyunu daha da heyecanlı kılıyor.


Monster Hunter World'ün oynanışı canavarları avlamayı, takip etmeyi ve yenmeyi içerir. Ve bazen bazı canavarlarla mücadele etmek için elinizden daha fazlasına ihtiyacınız olacak. İlahi Lütuf gibi becerilerin işe yaradığı yer burasıdır. Monster Hunter World'de İlahi Lütuf'un nasıl kullanılacağı aşağıda açıklanmıştır .


İlahi Lütuf Nasıl Kullanılır?


İlahi Lütuf, Monster Hunter World'de özellikle yeni başlayanlar için sahip olunması gereken çok önemli bir savunma becerisidir . Bu beceri etkinleştirildiğinde aldığınız hasarı belirli bir yüzde oranında azaltır. Yüzde, bulunduğunuz seviyeye ve İlahi Lütuf becerisini eşleştirdiğiniz ekipman parçası sayısına bağlıdır. Bu nedenle, ekipmanınız ne kadar iyi olursa, o kadar fazla koruma elde edersiniz.


Farklı düzeyler aşağıdaki şekilde çalışır:


  • Seviye 1 hasarı %15 azaltır

  • Seviye 2 hasarı %30 azaltır

  • Seviye 3 hasarı %50 azaltır

  • Seviye 4 ve 5 hasarı %60 azaltır .


Dördüncü ve beşinci seviyeler için, Altın Rathian Özü set bonusu tarafından sağlanan bir beceri olan Divine Blessing Secret'a ihtiyacınız olacak.Monster Hunter World'de İlahi Lütuf elde etmek için , doğuştan gelen İlahi Lütuf içeren zırh aramalısınız . Legiana Helm, Rimeguard Helm Alpha, Brigade Suit, Kirin Jacket ve Brigade Vambraces bu beceriyle birlikte gelen bazı zırh örnekleridir. Ayrıca Kutsama Büyüsü ve Güzel Rüzgar Büyüsü, İlahi Kutsamanın gömülü olduğu takılardır. Dekorasyonlara gelince, Koruma Mücevheri 1, Koruma Mücevheri 4 ve Rüzgar Direnci/Koruma Mücevheri 4, ekipmanınıza yerleştirildiğinde İlahi Lütuf becerisi sağlayan dekorasyonlardan bazılarıdır.


İlahi Lütuf becerisinin varsayılan olarak aktif olmadığını unutmamak önemlidir. Bunun yerine şansla etkinleştirme prensibiyle çalışır, yani hasar aldığınızda etkinleşir. İlahi Lütuf, zorlu karşılaşmalarda hayatta kalma şansınızı büyük ölçüde arttırdığı için sahip olunması gereken değerli bir beceridir. Ölümcül olabilecek darbeler, bu beceriyle yönetilebilir darbelere dönüştürülebilir. En iyi sonuçları elde etmek için Health Boost ile karşılaştırmayı düşünün.

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page