top of page

Miyazaki'nin İlk Animelerinden Biri Resmen Sinemalara Geri Dönüyor

Ghibli'nin yeteneği tarafından yönetilen Sherlock Hound'un bölümleri, serinin 40. yıl dönümüne denk gelecek şekilde geri geliyor.Orijinal bölümleri Hayao Miyazaki'nin de aralarında bulunduğu Studio Ghibli üyeleri tarafından yönetilen ve tasarlanan sevilen klasik Sherlock Hound animesi , iki uzun metrajlı derleme filminin yeniden düzenlenmiş versiyonlarıyla 40. yılını kutluyor. Filmler bu baharın sonlarında yüzden fazla sinemada çift uzun metrajlı olarak Japon sinemalarında yeniden gösterime girecek.


Filmler, dizinin 26 bölümünden yalnızca dördünü oluşturuyor ancak gösterimler, uzun süredir hayranlara sevilen klasiği yeni bir şekilde görme şansı veriyor. İzleyiciler arasında Sherlock Hound , bugünlerde daha çok tarihi bir merak konusu haline geldi ve Studio Ghibli'nin gölgesinde önemsiz bir bilgi olarak varlığını sürdürüyor.Bununla birlikte, kapsamlı sinema yayını, Miyazaki olsun ya da olmasın, Japon hayranların bu diziye ne kadar saygı duyduğunu gösteriyor. Sherlock Hound, Miyazaki'nin 1982'de altı bölüm üzerinde çalıştığı bir İtalyan-Japon yapımıydı. Ancak dizi, telif hakkı sorunları nedeniyle ancak 1984'te yeniden yayınlandı ve o zamana kadar Miyazaki başka projelere (yani Nausicaä of the Valley of the Valley) geçti. rüzgar ).


Sherlock Hound, Ghibli'nin İlk Günlerini Gösteriyor


Yapımcılığını Tokyo Movie Shinsha ve RAI - İtalyan Radyo ve Televizyonu üstleniyorSora News 24'ün haberine göre , yeniden düzenlenen Sherlock Hound filmleri 22 Mart'tan 18 Nisan'a kadar 117 sinemada gösterime girecek . Öne çıkan yerler arasında Shinjuku Piccadilly, Ikebukuro Humax Sinemaları, Grand Cinema Sunshine Ikebukuro ve United Cinema Aqua City Odaiba yer alıyor. Bu derlemeler Miyazaki'nin yönettiği "Mavi Yakut", "Deniz Altındaki Hazine", "Bayan Hudson Rehin Alındı" ve "Dover Üzerinde Hava Savaşı" başlıklı dört bölümden oluşuyor. Yerelleştirilmiş başlığından da anlaşılacağı gibi Sherlock Hound , Doyle'un karakterlerini antropomorfik köpekler olarak yeniden yorumluyor, ancak anime Viktorya dönemi ortamı yerine steampunk ve dieselpunk unsurlarını kullanıyor.


Diğer Studio Ghibli personeli animenin altı bölümünde yer aldı. Yoshifumi Kondo burada ve Prenses Mononoke gibi filmlerde karakter tasarımcısı olarak görev yaparken , Nizo Yamamoto ilk filmde kullanılan bölümlerin sanat yönetmenliğini yaptı ve Studio Ghibli'nin Gökyüzündeki Şatosu'na yardımcı oldu . Sherlock Hound ilk olarak 1982'de üretildi, ancak Doyle malikanesiyle yaşanan hukuki anlaşmazlıklar nedeniyle 1984'e kadar ertelenecekti. Film derlemeleri, Miyazaki'nin Nausicaa of the Valley of the Wind'in vizyona girmesiyle patlayan popülaritesinden para kazanmaya yönelik hızlı bir girişimdi .Şu ana kadar derleme filmlerin uluslararası alanda gösterime gireceğine dair bir belirti yok. Bununla birlikte, orijinal anime hem çevrimiçi hem de fiziksel olarak geniş çapta mevcuttur; TMS Entertainment, Crunchyroll ve Prime Video'nun yanı sıra tüm seriyi YouTube'da da barındırmaktadır. Japonya dışındaki anime hayranları, S herlock Hound'un ilgili bölümlerini çevrimiçi olarak kolayca izleyebilir, ancak Miyazaki ve Studio Ghibli'nin en eski eserlerinden birini, tıpkı kırk yıl önce keyifle izlenmesi gerektiği gibi sinemalarda görmenin özel bir yanı var .


Comments


bottom of page