top of page

Minecraft'ta Keşfetmenin Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler

Minecraft dünyası her zaman görülecek yeni manzaralarla karşılaşıyor ve hepsini keşfetmek isteyen oyuncuların evden hazırlıklı ayrılmaları gerekiyor.  • Minecraft oyuncularının, keşif yaparken yanlarında her zaman bir veya iki tahta kalas ve kömür yığını da dahil olmak üzere yararlı öğeler bulundurması gerekir.

  • Minecraft oyuncuları, geri dönüş yolunu bulabilmeleri için her zaman başlangıç ​​koordinatlarının ve yolculuklarındaki önemli alanların koordinatlarının ekran görüntüsünü almalıdır.

  • Minecraft'ta keşif yaparken net bir hedefin akılda tutulması çok önemlidir ve oyuncuların her zaman ne zaman vazgeçmeleri gerektiğini bilmeleri gerekir.


Minecraft'ın sonraki iki güncellemesi, oyuncuların keşfetmesi için çok çeşitli yeni olasılıklar ve sonlar ekleyecek. 1.20.5 ve 1.21'in sunduğu her şeyi bulmak isteyenler, Minecraft oyuncularının uzun zamandır geliştirdiğitüm teknikleri kullandıklarından emin olmalıdırlar


2024 yılı için hazırlanan listedeki iki güncelleme, oyunculara bulacakları çok şey verecek. 1.20.5 sadece armadilloyu değil aynı zamanda Minecraft'ın kurtunun yeni çeşitlerini de getirecek . Bu 8 yeni köpek türünün her biri farklı bir biyoma özel olacak, dolayısıyla her birini isteyen oyuncuların etrafta dolaşması gerekecek. Üstelik 1.21'de güçlü topuz ve esintinin rüzgar yükleri de dahil olmak üzere yeni ganimetlerle dolu deneme odası tanıtılacak. Antik kentler ve arkeolojik kazı alanları gibi son güncellemelerin neleri eklediğinden bahsetmeye bile gerek yok.


Minecraft'ta Keşif Nasıl Optimize EdilirSarf Malzemelerini ve Bazı Alışılmadık Varlıkları Stoklayın


Bir Minecraft oyuncusunun keşif yaparken karşılaşabileceği en büyük sorunlardan biri malzemelerin tükenmesidir. Bu, gündüzleri çok fazla bir sorun gibi görünmeyebilir, ancak gece olduğunda veya bir mağaraya girmeye cesaret edildiğinde bazı temel ihtiyaçlar, özellikle de yiyecek azalabilir. Yapılacak en iyi şey Minecraft dünyasında erkenden bir çiftlik kurmaktır , ancak üsse yakın bir çift köylüye sahip olmak (yiyecek satın alabileceğiniz bir çiftçi ve fazla bulunan malzemeleri satabileceğiniz başka bir köylü) çok yardımcı olabilir. . Dışarıdayken olta ve/veya çakmaktaşı ve çelik gibi ekstra yiyecek toplama yollarına ek olarak hazırlıklı bir oyuncu, keşfe çıkarken üzerlerinde iki yığın tahta kalas ve bir yığın kömür bulundurmalıdır.


Uzun mesafelere seyahat edenler için en az 20 obsidyen de önemlidir. Bu, oyuncunun Minecraft'ın Nether'ini daha hızlı seyahat için kullanmasına olanak tanıyacak ; burada seyahat edilen bir blok, dünya üzerinde sekiz bloka eşittir; Bu tekniği kullanmak eve dönüş yolculuğunu daha ölümcül ama aynı zamanda çok daha hızlı hale getirecek. Üst düzey donanıma sahip ince zevke sahip olanlar için, ipek dokunuşlu elmas kazma ve son sandık, değerli eşyaları hemen eve göndermenin ve ekstra depoya erişmenin harika bir yoludur; bu, aynı zamanda shulker kutularıyla da iyi bir şekilde birleşen bir şeydir. Ölümsüzlerin bazı totemlerini ele geçirmek de tehlikeli seferler için zarar vermez.


Dünyanın Nerede Keşfedildiğini Takip Edin


Yıllarca aynı dünyayı oynamak isteyenler için koordinat takibi şarttır. Oyuncular, harika yer işaretlerinin ve nadir yapıların koordinatlarının yanı sıra bir yolculukta üslerinden kat ettikleri maksimum mesafenin ekran görüntüsünü almalıdır. Bunu yapmak, oyuncunun yalnızca önemli yerel ayarların nerede olduğunu değil, aynı zamanda hangi parçaların zaten yüklendiğini bilmesini sağlayarak yeni Minecraft içeriğini bulmak için ne kadar uzağa gitmeleri gerektiğini bilmelerini sağlayacaktır .


Bir Hedefiniz Olun ve Ne Zaman Bırakacağınızı Bilin


Açgözlülük, bir oyuncunun keşfederken işleyebileceği en ölümcül günahtır, çünkü ganimet için çok aç olmak büyük risklere yol açabilir ve bu da evden uzakta seyahat edenler için büyük bir sorun haline gelebilir. Bir oyuncu bir yatak getirse bile Minecraft'ın mağaralarından birinde yapılacak yanlış bir hareket , zor kazanılmış kazanımları lav banyosuna gönderebilir. Düşük ekipman dayanıklılığı, yiyeceğin azalması ve/veya taze tüketilen bir ölümsüzlük totemi, eve dönme zamanının geldiğinin iyi işaretleridir.


Bir oyuncunun kendini beğenmişlikten kaçınmasının bir başka iyi yolu da, belirli bir hedefi akılda tutarak keşif yapmaktır. Bu, belirli bir yapıyı, bir miktar kaynağı veya oyunda vites ilerlemesi için gereken birkaç benzersiz öğeden biri olan Minecraft'ın yakın zamanda eklenen yükseltme şablonu gibi nadir bir öğeyi bulmak olabilir . Bazen risklerin alınması gerekebilir, ancak mümkün olduğunda her zaman önlemler (yatak, ölümsüz totemleri ve son sandıklar gibi) kullanılmalıdır.


6 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page