top of page

Minecraft Görüntüsü Tüm Yeni Kurt Çeşitleri İçin Gerçek Hayattan İlhamları Gösteriyor

Bir Minecraft oyuncusu bazı ilginç bilgileri paylaşıyor ve sandbox'a yakın zamanda eklenen yeni kurt çeşitlerinin kökenlerini ortaya koyuyor.

Bir Minecraft hayranı, yeni kurt çeşitlerinin kökenlerini gösteren bir resim paylaştı. Minecraft , biyomlar, komutlar ve çetelerin gibi yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Bunu mümkün kılmak için Mojang, Minecraft oyuncularının oyunda henüz resmi olarak mevcut olmayan özellikleri test etmelerinin bir yolu olan anlık görüntüleri periyodik olarak yayınlar .

Mojang, bu yıl Minecraft'a yeni Wind Charge öğesini ekleyen bir anlık görüntü yayınladı . Minecraft anlık görüntülerinin bu yıl getirdiği bir diğer özellik ise zehirli oklar atan yeni bir iskelet çeşidi olan Bogged'dı. Ancak oyuncuları konuşturan şey, sekiz kurt çeşidi ekleyen Minecraft anlık görüntüsü 24w10a'nın piyasaya sürülmesi oldu. Her ne kadar Mojang'ın Minecraft oyuncuları için yeni kurt türleri edinmesi yıllar sürse de , akıllı bir hayran yeni çeteler hakkında bazı ilginç bilgiler fark etti.


Reddit kullanıcısı TimeStorm113, Minecraft'ın yeni kurtlarının yaratılmasına hangi hayvanların ilham verdiğini gösteren bir görsel paylaştı . Normal kurt veya soluk kurt, Kuzey Amerika'ya özgü bir hayvan olan Great Plains kurdudur. Kar kurdunun ilham kaynağı olan Alaska kereste kurdu da aynı bölgedendir. Paslı kurdun, Asya'nın farklı bölgelerinde bulunan vahşi bir köpek olan dhole gibi kahverengi bir kürkü vardır. Afrika'da bulunan yer kurdu ve Afrika yaban köpeği, çizgili kurt ve benekli kurdun temelini oluşturan iki köpekgildir. Siyah kurt, Kuzey Amerika'da görülen bir kurt alt türü olan Britanya Kolombiyası kurdudur. Bu arada orman kurtunun muadili, Avrupa ve Asya'da bulunan bir kurt olan Avrasya kurdudur. Arktik kurt, Arktik tundraya özgüdür ve kül rengi kurdun yaratılışına ilham kaynağı olmuştur. OP kesin olarak söyleyemese de kestane kurdunun Kuzey Amerika Yukon kurdundan geldiğine inanıyor.


Resim Minecraft'ın Yeni Kurt Çeşitlerinin Kökenlerini Gösteriyor


Kurt çeşitleri, çeşitli kürkleri ve belirli biyomlarda bulunmaları nedeniyle Minecraft'a yeni bir soluk getiriyor. Böylece, soluk kurt tayga biyomunda görülür ve oyuncular sırasıyla orman sarmaşıkları arasında ve savan platosu arasında paslı ve benekli kurdu görebilirler. Kara kurt, eski çam taygasında yaşar ve soyulmuş kurdun evi, Minecraft'ın en eşsiz biyomlarından biri olan ahşap çorak arazilerdedir . Karlı, odunsu kurt, karlı korularda ve ormanlarda yürür ve kestane rengi kurt, eski ladin taygasında yürür. İlginçtir ki, kül rengi kurt özellikle karlı tayganın kar blokları arasında bulunur.


Snapshot 24w10a, sekiz yeni kurdun tanıtılmasının yanı sıra, Minecraft oyuncularının farklı renklere boyayabileceği kurtların zırhını özelleştirmeyi de mümkün kıldı . Bu anlık görüntüye verilen olumlu tepkiyle oyuncular, oyunu daha da ilgi çekici hale getirebilecek Minecraft kurtlarıyla ilgili başka bir değişiklik yapmayı umuyorlar.

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Commentaires


bottom of page