top of page

Milenyum: Anıtlar Çağına Nasıl Ulaşılır?

Anıtlar Çağı, Millenia'daki Krallar Çağı'nın benzersiz bir çeşididir ve bu çağa nasıl girebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.Yaşlar , Millennia'nın Civilization serisinin geleneksel 4X formülünde yaptığı en önemli iyileştirmelerden biridir . Türün yıllar içinde ürettiği dönemlerin veya dönemlerin mekanik uygulamalarının çoğundan farklı olarak Millennia, çağlarını tüm oyun dünyasının öngörülebilir gelecekte alacağı yöne karar veren bir şey olarak ele alıyor ve bunlar oyundaki her oyuncu için geçerli.


Oyundaki ilerlemelerin çoğu, Milenyum'da "uluslar" olarak adlandırılan bireysel gruplar için geçerli olsa da , çağlar farklı şekilde çalışır ve buna Anıtlar Çağı da dahildir. Dördüncü zaman diliminden başlayarak, yeni bir çağa ulaşan ilk oyuncu aynı zamanda o çağın hangi versiyonunu oynayacağını da seçecektir. Daha sonra her oyuncu aynı zaman dilimine ulaştıklarında aynı yaşta kilitlenir. Genel olarak konuşursak, üç tür yaş vardır: normal yaş, değişken kriz yaşları ( Veba Çağı gibi ) ve daha az dramatik değişken yaşlar. Anıtlar Çağı bu son grubun bir parçasıdır.


Anıtlar Çağına Nasıl Ulaşılır?Oyunun dördüncü zaman diliminde Krallar Çağı'nın bir çeşidi olan Anıtlar Çağı'na ulaşmak diğer birçok dönem kadar zor değildir. Birincisi, oyuncuların önceki döneme ait standart üç teknolojiyi araştırması gerekecek. Ayrıca herhangi bir değişken çağ yerine standart Demir Çağı'ndan gelmeleri gerekir.


Son olarak, özellikle Anıtlar Çağı'nın araştırılması, halihazırda inşa edilmiş üç sivil anıtın olmasını gerektirir. Dolaylı olarak bu aynı zamanda en az üç tane olmak üzere bazı bölgelerin kurulmasını gerektirir , çünkü her bölgede yalnızca bir sivil anıt bulunabilir. Ancak sivil anıtlar aynı zamanda bu çağ için iyi bir yatırımdır ve daha önce mevcut olan dolmenlere göre bir iyileştirmedir; hem nüfuzu hem de dolayısıyla bölge büyüklüğünü artırır. Oyunun bu noktasında üç şehri kontrol etmek de oldukça basit.


Anıtlar Çağında Ne Yapılmalı?Anıtlar Çağı, önceki değişken çağ olan Kahramanlar Çağı kadar büyük bir değişken değildir. Birlik gönderebileceğiniz hiçbir görev yok ve bonus teknolojisi de o kadar benzersiz değil. Yine de bu çağın normal Krallar Çağı'ndan önemli ölçüde farklılaştığı bazı alanlar var.


Yeni başlayanlar için oyuncular süper bir anıt temeli inşa etmeyi sabırsızlıkla bekleyebilirler. Bu, başlı başına oldukça iyi bir yatırım olmasına rağmen pek de heyecan verici gelmiyor. En önemlisi, bazı ana alanlara devasa bonuslar verebilecek bir süper anıt yaratmanın ilk adımıdır. Bu anıtlar, mühendisliği , diplomasiyi ve zenginliği geliştiren Tapınak Çarşısı ile savaş ve hükümet odaklı Saray Kalesi kadar çeşitli olabilir .


Anıtlar Çağı'na girmeyi başaran oyuncular, dördüncü çağın standart iyileştirmelerini de ihmal etmemelidir. Din, oyunun büyük bir yönüdür ve bu, ya bir din kurarak ya da bir komşunun dinini benimseyerek ona yatırım yapmaya başlamanın zamanıdır. Bu çağ aynı zamanda birçok lüks ürünü de hasat edilebilir hale getiriyor ve tam da şehirlerin onlara ihtiyaç duyacak kadar büyümeye başladığı bir dönemde.


5 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page