top of page

Microsoft, 3 Yeni Xbox Konsol Modelini Ortaya Çıkardı

Microsoft , mevcut serinin yanı sıra bu yılın sonlarında satışa çıkacak üç yeni Xbox Series X/S modelini tanıttı . Şirket, bu yılın başlarında 9 Haziran'daki Xbox Games Showcase'de 2024'te gelecek yeni Xbox donanımına ilişkin güncellemeler sunacağını doğrulamıştı. Hayranlar yalnızca Series X revizyonunun tartışılmasını beklerken, asıl duyuru beklenenden daha büyüktü.

2024, Xbox Series X ve Series S'nin piyasaya sürülmesinden bu yana dört yıl olacak. 2020 tatilinde eş zamanlı olarak piyasaya sürülen mevcut nesil Xbox konsolları, önceki nesil Xbox One'a göre önemli bir güç artışı sunuyor. Bununla birlikte, lansman sırasında iki SKU'yu piyasaya sürme stratejisi Microsoft açısından bir miktar kumardı; düşük güçlü disksiz Series S bütçe seçeneği olarak konumlandırılırken, Series X tam teşekküllü premium seçenekti. Xbox Series X/S, PS5 kadar satmadı ancak Microsoft, görünüşe göre sistemlere olan güvenini koruyor.


Son Xbox Games Showcase'de Xbox başkanı Sarah Bond, 2024 tatilinde satışa çıkması planlanan üç yeni Xbox Series X/S modelini duyurdu. Yeni serinin başında, daha önce sızdırılan beyaz, tamamı dijital bir Series X yer alıyor. Bu yıl güç olarak mevcut Series X ile aynı olacak. Daha sonra Microsoft, 2TB SSD içeren ve rengin üzerinde "göksel" pul efekti sunan tamamen yeni Galaxy Black Special Edition Serisi X'i duyurdu. Konsol ayrıca parlak bir Velocity Green tabanına sahiptir ve beraberindeki kontrol cihazının D-pad'inde Velocity Green arka kasasıyla aynı Galaxy Black rengi vardır.


Yeni Xbox Series X/S Modellerinin Fiyatları  • Xbox Series S (1 TB, Robot Beyazı) - 349,99 ABD doları

  • Xbox Series X (1 TB, Tamamı Dijital) - 449,99 ABD doları

  • Xbox Series X (2 TB, Galaxy Black Özel Sürüm) - 599,99 ABD doları (sınırlı kullanılabilirlik)

Son olarak şirket, Xbox Series S'in 1TB modeli için yeni bir renk seçeneği duyurdu. Microsoft, geçen yıl bu modeli Karbon Siyahı varyantıyla piyasaya sürdü ve şimdi ürün yelpazesini Robot Beyazı renk grubuyla genişletiyor. Xbox Series S'in sınırlı depolama alanı, konsolun piyasaya sürülmesinden bu yana sıkıntılı bir nokta oldu ve Microsoft, çok şükür ki bu sorunu şimdi ele aldı. Üç Xbox konsolunun tamamı bu yılın ilerleyen dönemlerinde "belirli pazarlarda" satışa sunulacak ve aşağıdaki fiyatlarla mevcut Xbox Series X/S serisine katılacak:

Bond ayrıca Xbox'ın, kendisinden önceki nesiller arasında "en büyük teknik sıçramayı" sunduğu söylenen yeni nesil konsolu üzerinde yoğun bir şekilde çalıştığını da belirtti. Birkaç kaynak, bunun 2026'da piyasaya sürülmesi planlanan bir el bilgisayarı olabileceğini öne sürdü , ancak şu anda Microsoft'un ne planladığını belirlemek için çok erken. Şimdilik şirket tamamen Xbox Series X/S üzerinde çalışıyor ve gelecek modeller yılın ilerleyen dönemlerinde hayranlara çok daha fazla seçenek sunacak

3 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page