top of page

Metafor: ReFantazio Zindanları İçin Zaten Mükemmel Geçişe Sahip

Zindanlar, RPG'lerin, özellikle de fantastik RPG'lerin klasik bir özelliğidir ve Metafor: ReFantazio'nun izleyeceği bazı mükemmel örnekler vardır.  • Metafor: ReFantazio, Persona'nın heyecan verici oyun potansiyeli sunan zindan tasarımından yararlanabilir.

  • Oyunun fantastik dünyası etkileyici zindanlar ve ardıl görevlerle dolu bir olay örgüsü vaat ediyor.

  • Persona'nın doğrudan bir kopyası olmasa da ReFantazio, başarı için mekanizmalarından ilham almalıdır.


Metaphor: ReFantazio'nun kendi zindanlarını inşa etme konusunda kullanabileceği mükemmel bir çerçeve zaten var . Atlus'un Shin Megami Tensei serisindeki engin deneyimi, Metaphor: ReFantazio gibi RPG'ler yaratma konusunda birçok deneyimle sonuçlandı . Sonuç olarak, oyunun mekanik olarak sağlam olması muhtemeldir. Ancak oyunun öne çıkması için oyunun heyecan verici bir çalışma ortamına ihtiyacı var. Neyse ki Persona oyunları, Metaphor: ReFantazio'nun zindanları söz konusu olduğunda büyük etki yaratacak şekilde yeniden kullanılabilecek bir düzen ortaya koydu .


Metaphor: ReFantazio'nun aksiyon unsurları Persona serisinden farklı bir oyun olacağını gösterse de hâlâ aktarılabilecek pek çok nitelik mevcut. Birincisi, fragmanlarda görüldüğü gibi, bir grup karakterle sıra tabanlı savaşlar hala mevcut. Benzer şekilde Persona serisinde, Extra Turn özelliği gibi diğer oyunlara aktarılabilecek pek çok güçlü RPG mekaniği bulunuyor ancak Metaphor: ReFantazio'nun bu tür mekanikleri içerip içermeyeceği hala bir sır. Durum ne olursa olsun, Persona oyunları Metaphor: ReFantazio'nun takip edebileceği pek çok iyi örnek sunmalıdır .


Metafor: ReFantazio'nun Geliştiricileri Persona-esque Zindan Tasarımını DüşünebilirMetafor: ReFantazio Heyecan Verici Zindanlardan Yararlanacak


Metaphor: ReFantazio'nun etkileyici anime estetiğine ek olarak , ortaya çıkabilecek birçok fantastik kinaye de var. Fragmanda anlatılan olay örgüsü, tek başına bir fantastik romanı rahatlıkla doldurabilecek bir olay örgüsüne sahip, kralın zamansız ölümünden sonra tahta geçme etrafında dönen bir arayış vaat ediyor. Pek çok fantastik oyunun bir başka yönü de zindanda gezinmedir. İster gerçek bir zindandan ister başka bir geniş alandan geçiyor olsun, RPG türünün temelini oluşturur. Görünüşe göre Metaphor: ReFantazio'nun kendine ait birkaç zindanı olacak.


Persona 3 ve Persona 5'in Kapsamlı Zindanları Metafora İlham Verebilir: ReFantazio


Zindanlara yaklaşım , Metaphor: ReFantazio'yu geçmiş Persona oyunlarına bağlayabilecek bir alandır . Persona 3 ve Persona 5'in her ikisinde de oyun boyunca sırasıyla Tartarus ve Mementos formlarında keşfedilen kapsayıcı zindanlar vardı. Oyuncular oyun boyunca hem daha derin hem de daha derin keşfedeceklerdi ve her birinin kapsayıcı olay örgüsü ve temalarla önemli bir bağı vardı. Her seferinde söz konusu oyunların etkili bir parçası olduklarını kanıtladılar. Metafor: ReFantazio, Persona'nın Tartarus ve Mementos'uyla aynı damarda kendi zindanlarını öne çıkararak benzer başarılar elde etme potansiyeline sahip olabilir .


Metafor: ReFantazio'nun Hikayesi Kendi Hatıralarına Yol Açabilir


Metafordaki Zindanlar : ReFantazio, oyunun fantastik dünyası nedeniyle birçok olasılığa sahip olacak. Persona 3 Reload'ın Tartarus'undaki katların kilidini açmaya benzer şekilde , Metaphor: ReFantazio, oyuncuların sürekli olarak araştırmaları gereken devasa bir zindana sahip olabilir. Aynı zamanda , devasa bir ana zindanın yanı sıra geçmeleri gereken birkaç büyük zindanın bulunduğu Persona 5'in Saraylarına benzer bir şey de yapabilir . Elbette Metaphor: ReFantazio'nun Persona oyunlarının belirlediği yapılara bağlı kalması gerekmiyor . Aynı zamanda bu tür zindan tasarımı, hem oynanış tasarımı hem de hikaye potansiyeli açısından bazı güçlü seçenekler sunabilir.


Metafor: ReFantazio güçlü bir ilk izlenim bıraktı ve etkileyici zindanlar uzun vadede oyun için büyük bir nimet olacaktır. Metafor: ReFantazio tam olarak Persona gibi olmayacak ve öyle olmaya da çalışmamalı. Gelişmek için kendi kimliğine ihtiyacı var. Bununla birlikte, Persona serisinden ilham almak, özellikle de yüksek fantezi ortamında iyi sonuç verecek özellikler olmak üzere, uzun vadede ona çok yardımcı olacaktır. Persona oyunlarından zindan tasarımı konusunda biraz ilham almak, Metaphor: ReFantazio'da heyecan verici bir oynanışa yol açabilir .


1 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page