top of page

Merakla Beklenen The Sims 4 Rakibi İptal Edildi

The Sims 4'ün rakibi Life by You iptal edildi. Oyunun Paradox Tectonic'te yaklaşık yarım on yıldır geliştirilme aşamasında olduğu tahmin ediliyor .

Life by You ilk olarak Mart 2023'te duyurulmuştu. Bunun, 2019'da kurulan Paradox Interactive'in Berkley, Kaliforniya merkezli Tectonic stüdyosunun ilk oyunu olması gerekiyordu. Oyunun geliştirmesini, eski EA EVP'si Rod Humble üstlendi.2010 yılında şirketten ayrılmadan önce The Sims şirketinin başkanıydı


Paradox, Sizin Tarafınızca İptal Edilen Yaşamı 'Açık Bir Başarısızlık' Olarak Etiketliyor

Life by You'nun iptal haberi 17 Haziran'da paylaşıldı. Paradox Interactive CEO Vekili Mattias Lilja, bu hareketi hem şirketin hem de kendi hayranlarının beklentilerini karşılama açısından "açık bir başarısızlık" olarak nitelendirdi . Bu "inanılmaz derecede zor" kararın ardındaki nedenleri detaylandıran Lilja , Eylül 2023 ve Mart 2024'te duyurulan ilk iki Life by You gecikmesinin ardından Paradox'un büyük resimden ziyade ayrıntılara odaklandığını söyledi. Mayıs ortasındaki gecikme, dolayısıyla şirketin geçmişte olduğu gibi artan iyileştirmeleri hedefleyen yeni hedefler belirlemek yerine tüm projeyi yeniden değerlendirmesine yol açtı.


Life by You 'Bazı Önemli Alanlarda Eksikti'

Haftalarca süren incelemelerin ardından Paradox, Life by You'nun üçüncü gecikmesinin de son gecikmesi olacağına karar verdi ve "bazı önemli alanlarda eksik" bulduğu projeye yatırım yapmaya devam etmek yerine "durmanın daha iyi" olduğu sonucuna vardı. Bu sert değerlendirmeye rağmen Lilja, oyunun "umut verici nitelikler" gösterdiğini ve bir takım güçlü yönlere sahip olduğunu belirtti; bu nedenle Paradox Interactive, bu kadar uzun süre gelişimini finanse etmeye devam etti.

Yönetici, Life by You'nun algılanan eksiklikleri hakkında ayrıntılı bilgi vermezken , bu hareketi oyun geliştirmenin gerçeği olarak nitelendirerek sözlerini tamamladı ve oyun iptallerinin, yayıncıların yeni projelere başlarken her zaman kabul etmesi gereken bir risk olduğuna dikkat çekti. Yine de CEO Vekili, "bu büyüklükte" hataların olmaması gerektiğini kabul etti ve şirketin, bir oyun üzerinde yarım on yıl harcadığı ve sonunda "olmadığı" sonucuna vardığı bir senaryoya neyin yol açtığı konusunda uzun uzun düşüneceğine söz verdi. kurtarmaya değmez.

Olayların bu şekilde değişmesi pek çok hayat simülasyonu meraklısını hayal kırıklığına uğratacaktır; özellikle de Life by You'nun son yılların en ciddi The Sims rakibi gibi görünmesi nedeniyle . Bu aynı zamanda, şirketin Cities Skylines 2'nin ve DLC'nin ilk parçası olan Beach Properties'in cansız lansman durumuyla ilgili hayranların yoğun incelemesiyle karşı karşıya kalmasından kısa bir süre sonra geldiği için Paradox Interactive'in son zamanlardaki hafızasındaki bir başka kamu başarısızlığına da işaret ediyor . Genişletme, minimum içeriği ve nispeten yüksek fiyatı nedeniyle oyunculardan o kadar olumsuz bir tepki aldı ki, Paradox Interactive, daha iyi ilerleme sözü vererek onu Nisan 2024'te ücretsiz hale getirmeye karar verdi.

3 görüntüleme

댓글


bottom of page