top of page

Marvel vs Capcom 4 Yeni Deadpool Çizgi Romanında Referans Alındı

Deadpool'un en yeni sayısında , baş karakter efsanevi dövüş oyunu geçiş serisine atıfta bulunarak özellikle Marvel vs. Capcom 4'ten bahsetti . Marvel ve Capcom'un geçiş serisi, Haziran ayının başlarında Marvel vs. Capcom Fighting Collection: Arcade Classics'in Nintendo Direct sırasında duyurulmasıyla büyük bir yankı uyandırdı. Tüm klasik oyunları tek bir pakette toplayacak ve bunları ilk kez modern sistemlere getirecek. Bazıları bu yeni koleksiyonun gerçek bir Marvel vs. Capcom 4'ün yolunu açabileceğini umuyor .

Çoğu hayran, kutuplaştırıcı tepkileri nedeniyle 2017'deki Marvel vs. Capcom: Infinite'i gerçek bir Marvel vs. Capcom 4 olarak görmüyor . Tartışma noktaları hikaye kampanyası, yarı gerçekçi sanat tarzı ve özellikle de kadroydu. Marvel Sinematik Evreni ile bir bağlantısı olması nedeniyle Shuma-Gorath, Wolverine, Dr. Doom ve She-Hulk gibi popüler karakterler Infinite kadrosundan çıkarıldı. Marvel'ın Marvel's Midnight Suns , Ultimate Alliance 3 ve Arcade Classics koleksiyonu gibi oyunlardaki yeni yeniden edindiği X-Men haklarına çok fazla dikkat çekmesiyle, bu potansiyel olarak Deadpool'un kendisinin de atıfta bulunduğu yeni bir Marvel vs. Capcom oyununun yolunu açıyor .


2024 Deadpool çizgi roman serisinin en yeni sayısında , Ağzı Bozuk Paralı Asker, bir tarikata karşı koymak için Taskmaster ile bir araya gelir ve Deadpool, diğer paralı askere özel olarak bir saldırı çağrısı yapar. Deadpool daha sonra Taskmaster'ın kalkanından atlar, havada uçar ve "Deadpool... ve Taskmaster. En İyi. Arkadaşlar. Sonsuza. Kadar!" diye haykırarak cübbeli figürlere ateş etmeye başlar ve ardından bir duvara çarpar. Deadpool, baş aşağı dururken, "Bu hareketi Marvel vs. Capcom 4'e koymalılar ." diye espri yapar.Deadpool'un Marvel vs. Capcom ile Geçmişi

Deadpool'un bu esprisi, potansiyel bir Marvel vs. Capcom 4'ün geliştirilme aşamasında olduğuna veya yazarın hayranlara karşı küstah davrandığına bir gönderme olabilir. Ancak Deadpool'un serideki son görünümüne gönderme yapması karakterine aykırı olmazdı. Deadpool daha önce Marvel vs. Capcom 3'te ve güncellenmiş yeniden yayınlanan Ultimate Marvel vs. Capcom 3'te oynanabilirdi ancak Infinite'in kadrosundan çıkarılan birçok kişiden biriydi .

Marvel vs. Capcom 3'te Deadpool , Hyper Combo için kendi Sağlık Çubuğunu silah olarak kullanmak, oyuncu kazandığında doğrudan onunla konuşmak veya hatta Capcom'a bir sonraki Street Fighter'ın kapağında olup olamayacağını sormak gibi çılgın dördüncü duvarı yıkan maskaralıklarını getiriyor. Aynı oyunda She-Hulk, bir MvC4 varsa Wade'i oraya da götüreceğini söylüyor. Marvel vs. Capcom Fighting Collection: Arcade Classics'e gelen inanılmaz olumlu tepkilerle , bu rövanş potansiyel olarak gerçekleşebilir.

0 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page