top of page

Mart 2023'te Çıkacak En Büyük 11 Video Oyunu

Gişe rekorları kıran bir Şubat ayının ardından, Mart ayı video oyunu sürümleri için biraz daha sessiz, ancak yine de heyecanlanacak çok şey var.Şubat kesinlikle oyun oynamak için büyük bir aydı ve hayranlar ne oynayacakları konusunda seçim yapmakta zorlandılar. Hogwarts Legacy , Atomic Heart , Wild Hearts , Like a Dragon: Ishin! , Octopath Traveler II ve tabii ki PlayStation VR 2'nin lansmanı. Hayranların böylesine mega bir ayın ardından muhtemelen tabakları hâlâ dolu olacak ve Mart ayı onları bir süre daha meşgul etmeyi vaat ediyor.

Şubat ayı kadar gişe rekorları kıran yayınlara sahip olmasa da, Mart ayında hayranların dört gözle bekleyeceği çok şey var. Öne çıkan özellikler arasında yeni bir Soulslike IP, sevilen oyunların yeniden yapımları, merakla beklenen birkaç spor yayını ve bazı yenilikçi bağımsız oyunlar yer alıyor. Bu çeşitlilik, herkesin keyif alacağı bir şeyler olmasını sağlar. İşte Mart ayında piyasaya sürülen en büyük 11 video oyunu.


Wo Long Fallen Dynasty, Team Ninja'dan Yeni Aksiyon Dolu SoulslikePlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S ve PC için 3 Mart'ta çıkıyor

Wo Long: Fallen Dynasty, Nioh serisinin arkasındaki geliştiriciler olan Team Ninja'dan yeni bir Soulslike IP'dir . En son demo, hayranlara tanıtımı ve ilk iki seviyeyi oynama şansı verdi. Tarihsel Japon ortamı ve hızlı, akıcı savaş sistemi göz önüne alındığında, FromSoftware'ın Sekiro: Shadows Die Twice oyunuyla yapılacak bariz karşılaştırmalar var . Bununla birlikte, popüler türün hayranlarını inanılmaz derecede heyecanlandırması gereken kendi taze fikirlerini de getirmeyi vaat ediyor.


Fatal Frame Ay Tutulmasının Maskesi Bir Japon Klasiğini Dünyanın Geri Kalanına Taşıyor


Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S ve PC için 9 Mart'ta çıkıyor

Fatal Frame: Mask of the Lunar Eclipse ilk olarak 2008'de Nintendo Wii için piyasaya sürüldü, ancak yalnızca Japonya'da mevcuttu. Hayatta kalma-korku oyunu, gerçeği aramak için daha önce esir tutuldukları bir adaya dönen bir grup kızın hikayesini anlatıyor. Oyun, grubun adaya musallat olan hayaletleri görüp onlarla savaşabileceği bir kamera kullanımına odaklanıyor. March'ın remaster'ı nihayet oyunu 15 yıl sonra küresel bir izleyici kitlesine getirecek.


Hot Wheels: Rift Rally İkonik Oyuncakları Karma Gerçeklik Alanına Getirin


14 Mart'ta PlayStation 4, PlayStation 5 ve iOS için çıkıyor

Hot Wheels: Rift Rally'nin karma gerçekliği , oyuncuların kendi evlerinin etrafındaki fiziksel bir aracı kontrol ettikleri ve daha sonra PlayStation veya telefonları aracılığıyla bir piste dönüştürdükleri Mario Kart Live: Home Circuit ile aynı şekilde çalışır . Oyun, oyuncuların yarışlarda 140'tan fazla farklı araba kullanmasına veya dublör modunda test etmesine olanak tanır. Çılgın kart yarışçılarının hayranları için çok fazla kaotik eğlence vaat ediyor.


The Dark Pictures: Switchback VR, Popüler Etkileşimli Drama Serisinin Bir Yan Ürünüdür


PlayStation VR 2 için 16 Mart'ta çıkıyor

The Dark Pictures: Switchback VR, korku temalı bir hız treninde geçen bir VR raylı nişancı oyunudur. Bu , ilk sezonu yakın zamanda 2022'deki The Devil in Me ile doruğa ulaşan The Dark Pictures Anthology'nin yan ürünü. Aynı zamanda 2016'da orijinal PlayStation VR'da piyasaya sürülen Until Dawn: Rush of Blood'ın ruhani halefidir. Switchback , duyarlı ve yoğun nişancı oyununa daha fazla derinlik katmayı vaat ediyor ve korku hayranları için heyecan verici bir deneyim olmalı.


Bayonetta Origins: Cereza and the Lost Demon, Seriye Yeni Bir Bakış


Nintendo Switch için 17 Mart'ta Çıkıyor

Bayonetta , aksiyon dolu dövüş komboları ve oldukça müstehcen kahramanıyla ünlü, Nintendo'nun en popüler üçüncü taraf serilerinden biri haline geldi. Bununla birlikte , yaklaşan Bayonetta Origins: Cereza and the Lost Demon , hayranlara canlandırıcı bir hız değişikliği sunacak gibi görünüyor . Oyuncular, üçlemedeki olaylardan önceki geçmişini keşfetmek için Bayonetta'nın daha genç bir versiyonunu kontrol edecekler. Daha az yetişkin tonu, bazı genç hayranları da franchise'a çekebilir.


WWE 2K23, Popüler Güreş Serisinde Bir Sonraki Taksittir


17 Mart'ta PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S ve PC için çıkıyor

WWE 2K23, WWE'nin dramını ve heyecanını konsollara ve PC'ye getiriyor. Hayranların kendi karakterleri veya gerçek hayattaki popüler güreşçiler olarak oynamalarına izin veren WWE 2K oyunlarının onuncu bölümü2K23'ün vitrin modu, kapak yıldızı John Cena'ya odaklanıyor ve hayranların onun kariyerinden ikonik anları oynamasına izin verecek. 2022 oyunu, franchise için bir şekilde bir canlanma oldu ve Mart ayındaki sürüm, bu eğilimi sürdürmeyi umacak.


İyi Bir Ölüm 2D Aksiyon Roguelikes Hayranları İçin Mükemmel


Nintendo Switch ve PC için 22 Mart'ta Çıkıyor

Have a Nice Death, bir yıldır Steam'de erken erişimde, ancak Mart 2023'te tam sürüm olarak çıkacak. Oyuncular, Death Inc.'in CEO'su Death'i kontrol ediyor. üst düzey yöneticileri artık şirket protokollerini takip etmiyor. Oyunun kendisi, hayranlara bazı klasik 2D roguelike aksiyon sunuyor ve ustalaşması zor bir meydan okuma olmayı vaat ediyor . Türde devrim yaratmayabilir, ancak şu anda mevcut olan roguelike zenginliğine sağlam bir katkı.


Storyteller, Yaratıcı ve Eşsiz Yeni Bir Yapboz Oyunudur


Nintendo Switch ve PC için 23 Mart'ta Çıkıyor

Storyteller, Mart ayının en ilginç sürümlerinden biri olacak gibi görünüyor. Temelde oyuncunun Drakula ve Romeo ve Juliet gibi klasik masalları yeniden yaratmasına ve yeniden deneyimlemesine izin veren bir bulmaca oyunudur . Sırlarını yeniden anlatmak ve ortaya çıkarmak için güzel animasyonlu çizgi roman tarzı panellerinin parçaları arasında hareket ederken, hikayenin sorumluluğunu oyuncuya verir. Bu eşsiz oyun, yaratıcı ve yeni bir şeyler arayan bulmaca hayranlarına hitap edecek.


Resident Evil 4, Şimdiye Kadar Yapılmış En İyi Korku Oyunlarından Birinin Yeniden Yapımı


24 Mart'ta PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S ve PC için çıkıyor

Pek çok hayran, Resident Evil 4'ü hala tüm zamanların en iyi oyunlarından biri ve belki de hayatta kalma korku türünün en iyisi olarak görüyor . İlk olarak 2005 yılında Nintendo GameCube'de piyasaya sürüldü ve o zamandan beri birçok büyük bağlantı noktası gördü. Üçüncü şahıs nişancı oyunlarında devrim yaratan ve onu takip edenlerin çoğuna ilham veren omuz üstü kamerayı tanıtmasıyla belki de en ünlüsüdür. Yeniden yapımın fragmanları, atmosferi daha da gerginleştiren güncellenmiş grafikler ve aksiyona modern bir his katan yeni savuşturma ve engelleme mekaniği ile hayranlarını yayınlanacağı için inanılmaz derecede heyecanlandırıyor.


The Last of Us Part I Sonunda PC'ye GeliyorPC için 28 Mart'ta Çıkıyor

The Last of Us güçlenmeye devam eden bir seridir. Naughty Dog'un popüler PlayStation serisinin TV uyarlaması, oyunun güçlü hikayesine ve karakterlerine yeni bir izleyici kitlesi getirerek büyük bir başarı elde etti. 2013 yapımı The Last of Us'ın yeniden yapımı olan Part I'in Mart ayında PC'de piyasaya sürülmesi , yine daha fazla hayranın Joel ve Ellie'nin duygusal macerasınıdeneyimlemesini sağlayacakPek çok kişi yeniden yapımın büyük ölçüde gereksiz olduğunu iddia etse de , birçok kişinin tüm zamanların en iyileri arasında yer alacağı bir oyunun kesin sürümünü sağlıyor.


MLB The Show 23, Popüler Beyzbol Simülatörü İçin Önemli Bir Sonraki Giriş


28 Mart'ta PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series X|S ve Nintendo Switch için çıkıyor

Birçok yıllık spor oyunu, yenilik eksikliği nedeniyle sıklıkla eleştirilse de, MLB The Show bir istisna gibi görünüyor. 2022 oyunu tartışmasız şimdiye kadarkilerin en iyisiydi ve Mart 2023 sürümü, bir dizi yeni özellikle bu trendi sürdürecek gibi görünüyor. En göze çarpan ve en önemli yeni ekleme, beyzbol tarihini takip eden "Storylines" adlı yeni bir moddur .

İlk sezon "The Negro Leagues 1. Sezon" ile başlıyor ve beyzbolun gözden kaçan ve kenara atılan ancak son derece yetenekli ve ilham verici Siyahi oyuncularının arka planını keşfediyor. Hayranların sevmeye başladığı klasik oynanışın yanı sıra bu yeni mod, 2023'ün piyasaya sürülmesinin yılın en iyi spor oyunlarından biri olmasını sağlayacak gibi görünüyor.İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page