top of page

Mario Vs Donkey Kong İncelemesi: "Bulmaca Severlerin Oynaması Gereken Bir Oyun"

2024 Mario Vs. Donkey Kong remake, zaten inanılmaz olan bu oyuna pek çok güncellenmiş özellik ekleyerek bu bulmaca platform oyununu oynamayı keyifli hale getiriyor.  • Mario Vs.'nin yeniden yapımı. Donkey Kong orijinal hikayeyi korurken yeni seviyeler, özellikler ve grafikler ekliyor.

  • Oyun, Mario'nun Donkey Kong'u yenmesi gereken bulmacalar ve boss seviyeleriyle dolu 130 seviye içeriyor.

  • Yeniden yapılanma, yeni yaşam kalitesi özellikleri, çok oyunculu mod ve benzersiz mekaniklere sahip iki yeni dünya içeriyor.


Yeni Mario Vs. Donkey Kong yeniden yapımı, yalnızca grafikleri güncellemekle kalmayıp aynı zamanda deneyime yepyeni seviyeler, yaşam kalitesi özellikleri ve çok daha fazlasını ekleyerek bir yeniden yapımın nasıl olması gerektiğine dair mükemmel bir örnektir. Aynı adı taşıyan orijinal oyun, 2004 yılında Game Boy Advance için hem Super Mario oyun serisinin hem de 1994 yapımı Donkey Kong oyununun bir yan ürünü olarak piyasaya sürüldü . İkisini bir araya getirerek eğlenceli bulmaca mekaniği ortaya çıkardı ve birçok tanıdık Super Mario düşmanını kendilerinin kurmalı oyuncak versiyonlarına dönüştürdü.


Yeniden yapım olarak Mario Vs. Donkey Kong köklerine sadık kalıyor ve anlatılan hikayeyi değiştirmiyor , bunun yerine onu taze sinematik ara sahneler ve güzel grafiklerle güncelliyor. Mini Mario oyuncak arkadaşlarını kurtarmak için çevreyi manipüle etmeyi de içeren, çözülmesi gereken farklı gizemlerle dolu 130 seviyeyle bulmacalar bu oyunun tam kalbinde yer alıyor. One-Up Mushrooms dışındaki güçlendirmelerden yararlanamasa da Mario, amuda kalkmak gibi bazı eğlenceli becerilerden yararlanıyor.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page