top of page

Manor Lords: Yakacak Odun Nasıl Alınır?

Manor Lords'ta endüstrilerinizi çalışır durumda tutun ve kasabalarınızı geliştirin. Bu kapsamlı kılavuzda Yakacak odunun nasıl alınacağını öğrenin.

Manor Lords'ta bir Lord olarak ilk önceliklerinizden biri, kasabanızda yaşayanların tüm kaynaklara erişebilmesini sağlamak olmalıdır. Kasabanızın sorunsuz işleyişi için oyunda mevcut olan çeşitli kaynaklardan Yakacak Odun gereklidir.

Özellikle havanın aşırı soğuk olduğu kış aylarında Yakacak Odun talebi iki katına çıkar, bu da onu kasabanızın hayatta kalması için son derece önemli hale getirir. Bu nedenle, kasabanızın ilerlemesini sürdürmek için sürekli bir Yakacak Odun tedarikine sahip olmak çok önemlidir. Manor Lords'ta bu önemli kaynağı nasıl edineceğinizi merak ediyorsanız cevabı bulmak için okumaya devam edin.

Manor Lords Rehber

Slavic Magic's Manor Lords, derin bir ortaçağ deneyimi yaratmak için şehir inşasını, taktiksel savaşı ve diğer strateji unsurlarını birleştirir. Manor Lords Rehber ve Manor Lords Türkçe içerikleri burada.


Yakacak Odun Nasıl Alınır?

Yakacak odun, sakinlerinizi sıcak tutmaktan sorumludur ve endüstrilerin sorunsuz çalışması için yakıt sağlar. Manor Lords'ta yakacak odun elde etmek için tek yapmanız gereken bir Oduncu Locası inşa etmektir . İnşa etmek için yalnızca bir birim Kereste gerektiren bu binayı inşaat menüsünün Toplama bölümünde bulacaksınız. Woodcutter's Lodge'da en fazla üç aileyi çalışmak üzere görevlendirebilirsiniz ve işçiler atandıktan sonra Yakacak Odun üretmeye başlarlar .

Yakacak odun toplayıcılarınız için çalışma bölgelerini manuel olarak atayabileceğinizi unutmayın. Bunu yapmak için Oduncu Locasını seçin, Gelişmiş sekmesine gidin ve Çalışma alanını sınırla simgesine tıklayın. Bu, çalışanlarınızın nerede çalışacağını kontrol etmenize olanak tanır. Her noktadaki tüm ağaçları kestikten sonra onlara Yakacak Odun toplayacakları yeni bir yer atamayı unutmayın. Bu yaklaşım verimli kaynak yönetimi sağlar ve orman alanlarınızın aşırı tükenmesini önler.

Üstelik Oduncu Locanızı gözetimsiz bırakırsanız, tüm ağaçların tükendiğini ve başka kaynağınızın kalmadığını görebilirsiniz. Bunun üstesinden gelmek için bir Ormancı Kulübesi kurabilirsiniz çünkü bu bina yapısı, ağaçların kesildiği alanlara yeni ağaçlar dikmekten ve ormanınızın yeniden büyümesini sağlamaktan sorumludur .

Manor Lords'ta Yakacak Odun yapmaya başladığınızda, Depo ve Pazar Yeri gibi depolama ve dağıtım noktaları kurmak ve onlara aileleri atamak çok önemlidir. Bunlar Yakacak Odunun ihtiyaç duyulan yere sorunsuz bir şekilde ulaşmasını sağlar.

Kasabanız genişledikçe ve daha fazla Yakacak Odun talep ettikçe, daha hızlı yakacak odun toplamak için Woodcutter's Lodge'daki işçi sayısını artırmayı düşünün. Ancak yine de talebi karşılayamıyorsanız, yakacak odun üretiminizi artırmak için başka bir Oduncu Köşkü inşa edebilirsiniz.
Manor Lords

PLATFORMLAR ; PC , Xbox One , Xbox Serisi X , Xbox Serisi S

PİYASAYA SÜRÜLMÜŞ ; 26 Nisan 2024

GELİŞTİRİCİ(LER) ; Slavic Magic

YAYINCI(LAR) ; Hooded Horse

TÜR(LER) ; Strateji, Şehir Kurma

MOTOR ; Unreal Engine 4

Manor Lords, kapsamlı şehir kurma mekanikleri, devasa taktiksel savaşlar ile karmaşık ekonomik ve sosyal simülasyonlar içeren bir ortaçağ strateji oyunudur. Bir ortaçağ lordu ol ve topraklarına hükmet. Mevsimler geçer, iklimler değişirken, şehirler yükselir ve düşer.3 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page