top of page

Manor Lords: Tomruk Kampı ve Tomruk Depolamanın Temelleri

Günlükler Manor Lords'daki en temel kaynaktır, ancak bunlardan en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız birkaç ileri düzey numarayı bilmeniz gerekir.

Manor Lords'taki birkaç bina herhangi bir kaynak gerektirmese de çoğunun inşa edilmesi için en az bir kütük gerekir. Birçok yükseltme ve eklenti bile daha uzun yapıları destekleyebilecek ekstra bir veya iki kütük gerektirir. Bununla birlikte kütüklerin kalas üretmesi gerçeği arasında kütükler oyundaki en önemli kaynaktır.

Manor Lords Rehber

Slavic Magic's Manor Lords, derin bir ortaçağ deneyimi yaratmak için şehir inşasını, taktiksel savaşı ve diğer strateji unsurlarını birleştirir. Manor Lords Rehber ve Manor Lords Türkçe içerikleri burada.


Ancak günlükler diğer kaynaklarla aynı şekilde çalışmaz. Kütükleri taşımanın tek yolu bir öküz getirmektir ve bunları saklayacak tek yer de bir ağaç kesme kampıdır. Bu farklılıklar ilk kez oynayan oyuncuların kafasını karıştırabilir, bu nedenle bu kılavuz Manor Lords'un log ekonomisi hakkında bilmeniz gereken her şeyi açıklayacaktır .


Manor Lords'ta Kereste Nasıl Elde Edilir

Her yerleşim yeri, ilk temel binaları inşa etmek için kullanabileceğiniz birkaç kütük ile başlar. Böyle bir bina bir Tomruk Kampı olmalıdır: Bu bina, ilk tedarik bittiğinde daha fazla kütük almanın tek yoludur. Woodcutter's Lodge, ayrı bir kaynak olan yakacak odun üretmek için ağaçları kesiyor ve Forester's Hut, mevcut ağaçları kesmek yerine yeni ağaçlar dikiyor.

Bir Tomruk Toplama Kampı inşa ettiğinizde, orada görev yapacak birine ihtiyacınız olacak. Günlük Kampı menüsünü açmak için kampa tıklayın ve ardından gri portrelerin yanındaki artı işaretine basın. Bunu her yaptığınızda, ağaçları kesmeye başlamak için ücretsiz bir aile atayacaksınız. Bu boşlukları doldurmak için özgür ailelere ihtiyacınız olduğunu ve yeni binaların çoğunu inşa edenlerin yalnızca atanmamış aileler olduğunu unutmayın.

İhtiyacınız olan diğer şey ise bir öküz . Kereste tek bir kişinin taşıyamayacağı kadar ağır olduğundan köylüler kütüğü bir öküzün koşumuna bağlayıp gideceği yere kadar sürükleyecekler. Bu, 28 kütüğü depolayabilen Tomruk Kampı olabilir veya bir kütüğü doğrudan inşaat sahasına sürükleyebilirler.

Günlük Kampı menüsünü kullanarak, kampta kalıcı olarak yardımcı olması için bir öküz atayabilirsiniz. Gelişmiş Sekmesine gidin ve "Kalıcı Hayvancılık Ataması"nı arayın. Kerestecilere, keresteyi kampa geri taşımak için her zaman etrafta bir öküz bulundurmalarını söylemek için artı tuşuna basın. Ancak, bu öküzün keresteleri Sawpit'lere veya inşaat alanlarına taşımak için kullanılamayacağını aklınızda bulundurmalısınız. Atanmış bir öküz de hâlâ ahırda bir yer kaplıyor.


Malikane Lordlarında Kereste Kullanımına İlişkin İpuçları

Keresteyi diğer kaynaklardan farklı kılan birkaç şey vardır:

  • "Günlük depolama" kendi kategorisidir. Günlükleri depolarda, tahıl ambarlarında veya ticaret noktalarında saklayamazsınız . Günlükleri saklayabileceğiniz tek yer bir ağaç kesme kampıdır.

  • Kötü hava koşulları, diğer kaynaklarda olduğu gibi açıkta kalan keresteyi yok etmez. Günlükleri haritanın herhangi bir yerine güvenle bırakabilirsiniz.

  • Tomrukçular, tomruk kampı deposu dolduktan sonra bile ağaçları kesmeye devam edecek. Bunun yerine kütükleri düştükleri yerde bırakacaklar. Bu, keresteye zarar vermiyor ancak inşaatçıların ve Sawpit operatörlerinin, başıboş kütükleri toplamak için öküzlerini çok daha fazla yönlendirmeleri gerektiği anlamına geliyor.

  • Kütük deposu her zaman mevcut tüm kütüklerinizi içermediğinden, ne kadar kerestenizin bulunduğunu görmek istiyorsanız İnşaat öğeleri listesini kontrol etmelisiniz. Bunu görmek için imlecinizi bölge adının sağındaki çekiç ve kalaslar simgesinin üzerine getirin.

  • Binalara yer açmak için kesilen ağaçlar kütük veya yakacak odun olmayacak.

  • Yalnızca öküzler kütükleri çekebilir. İnsanlar, atlar, katırlar ve diğer hayvanlar bu işi yapmaz .

  • Keresteyi ithal veya ihraç edemezsiniz. Daha fazlasını elde etmenin tek yolu aynı bölgedeki ağaçları kesmektir.

  • Varsayılan olarak, ağaç kesiciler, ağaç kesme kampına en yakın ağaçlardan başlayacak ve yavaşça dışarı doğru ilerleyecektir. Ancak çalışma alanlarını kısıtlamanın ve yabani hayvanları ve meyve çalılarını koruyan ağaçları kesmelerini engellemenin bir yolu var.


Çalışma Alanları Nasıl Belirlenir ve Ormanlar Nasıl Yenilenir?

Günlük Kampı menüsünün Gelişmiş sekmesinde yapabileceğiniz diğer şey, sınırlı bir çalışma alanı ayarlamaktır. Ormanı tamamen kesmek ve değerli kaynaklar sağlayan tüm yemişlerden ve vahşi hayvanlardan kurtulmak istemiyorsanız, bunu yapmanız çok önemlidir .

Büyük bir daire ortaya çıkarmak için "Çalışma alanını sınırla" düğmesine basın. Dairenin boyutunu değiştirmek için Ctrl tuşunu basılı tutun ve fare tekerleğini yukarı veya aşağı döndürün (en azından fare ve klavye kurulumunda). Daha sonra kampın çalışma alanını ayarlamak için farenin sol tuşuna tıklayabilirsiniz. Kaydediciler yalnızca daire içindeki ağaçları kesecek ve kaydedicilerde ağaç kalmadığında bölge adının altında bir açılır pencere göreceksiniz.

Ormanlar genellikle zamanla yeniden büyür, ancak bu süreç, şehrinizin kereste talebiyle karşılaştırıldığında çok yavaş olabilir. Bu süreci hızlandırmak için bir Ormancı Kulübesi inşa etmeli ve bir ailenin yeniden ağaç dikmeye başlamasını sağlamalısınız. Bir Ormancı Kulübesi ve örtüşen çalışma alanlarına sahip bir Tomruk Kampı, her yıl aynı bölgeden tomruk üretmenize olanak tanır. Ağaçların olgunlaşmasının birkaç yıl sürdüğünü ve ormancıların kış aylarında ağaç dikemeyeceğini unutmayın .


Kerestenin Tükenmesi Nasıl Önlenir?

Yeni oyuncuların karşılaşabileceği diğer bir sorun da ani kereste eksikliğidir. Bu, bir veya iki Sawpit'i çalışır durumda bırakıp, depolama alanı dolu olduğu için Tomruk Kampını boşalttığınızda meydana gelebilir. Siz farkına varmadan, tüm keresteniz kalas haline geldi ve Burgage Arsalarını geliştirmek veya bir kilise inşa etmek için kullanabileceğiniz hiçbir şeyiniz yok.

Bu sorunun çözümü Sawpit'in menüsünde . Atanan ailelerin hemen altında "İnşaat rezervi" numarası bulunmaktadır. Bölgenizin kütük envanteri bu sayıya veya altına ulaşırsa, Sawpit çalışanları ocaklara yeni kütük getirmeyi bırakacaktır. Bu sayının her bölge için evrensel olduğunu unutmayın: Nusslohe'deki bir Sawpit'i 10 keresteye ayarlarsanız, Nusslohe'deki diğer Sawpit'ler de 10 kütüğe ulaşacaktır.

Ancak bu sayı bazen rastgele anlarda sıfıra sıfırlanır. Olmasını istediğiniz yerde olduğundan emin olmak için "İnşaat rezervi" numarasını ara sıra iki kez kontrol ettiğinizden emin olun.

Kereste her Manor Lords oyununun omurgasıdır , ancak ormanı sorumsuzca kesmek kaynakları yok edebilir ve ne kadar keresteye sahip olduğunuzu bilmenizi zorlaştırabilir. Kerestenin kötü gitmesi konusunda endişelenmenize gerek olmayabilir, ancak sınırlı bir çalışma alanı seçtiğinizden, orman kaynaklarından kaçındığınızdan, ağaçları ormancılarla doldurduğunuzdan ve kereste fabrikalarının çok fazla kütük çiğnemesini önlediğinizden emin olmalısınız.

Manor Lords

PLATFORMLAR ; PC , Xbox One , Xbox Serisi X , Xbox Serisi S

PİYASAYA SÜRÜLMÜŞ ; 26 Nisan 2024

GELİŞTİRİCİ(LER) ; Slavic Magic

YAYINCI(LAR) ; Hooded Horse

TÜR(LER) ; Strateji, Şehir Kurma

MOTOR ; Unreal Engine 4

Manor Lords, kapsamlı şehir kurma mekanikleri, devasa taktiksel savaşlar ile karmaşık ekonomik ve sosyal simülasyonlar içeren bir ortaçağ strateji oyunudur. Bir ortaçağ lordu ol ve topraklarına hükmet. Mevsimler geçer, iklimler değişirken, şehirler yükselir ve düşer.3 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page