top of page

Manor Lords'taki Esnek Arsalar Açıklandı

Manor Lords'un esnek planlarını keşfedin: şehrinizi karmaşık yapılarla şekillendirin. Verimli inşaat için ipuçlarını öğrenin ve sık karşılaşılan tuzaklardan kaçının.

Manor Lords'taki Esnek Arsalar tam olarak adından da anlaşılacağı gibi, tipik kare veya dikdörtgen kutuların ötesinde şekillere sahip yapılar sunar. Örnekler arasında Pazaryerleri, Burgage Arsaları ve hatta Tarım Arazileri sayılabilir. Bunları inşa etmek keyifli olsa da, bu oyun mekaniğinde birkaç sorun mevcut.


Bazen Esnek Alanlar düzgün çalışmayabilir ve bunun oluşmasının birkaç nedeni vardır. Gözden kaçırdığınız bir şeyden kaynaklanıyor olabilir veya sadece istenmeyen bir hata olabilir. Manor Lords'un Erken Erişim durumunda yayınlandığını hatırlamak önemlidir ; bu, hatalardan ve sorunlardan adil payınızı alacağınız anlamına gelir. Bu kılavuz, Manor Lords'ta Esnek Arsaların nasıl düzgün şekilde kullanılacağını ve talihsiz hataların nasıl çözüleceğini ayrıntılarıyla anlatacaktır.

Manor Lords: At Nasıl Alınır?

Manor Lordlarında ticaret söz konusu olduğunda atlar olmazsa olmazlardır; oyuncuların nasıl elde edebileceği aşağıda açıklanmıştır.


Esnek Arsalar Nasıl Oluşturulur

Esnek Araziler oluşturmak daha kolay olamazdı. Tek yapmanız gereken yapının sınırlarını tanımlamak için dört noktayı kullanmak . Bu noktalar, bloklu kasabaları tercih edenler için kareler de dahil olmak üzere çeşitli tasarımlara olanak tanıyan dört köşeli herhangi bir şekil oluşturabilir.

Esnek Arsaların ilginç bir yönü de yollara otomatik olarak yapışmalarıdır . Bu özellik, beklendiği gibi çalışıp çalışmadığına bağlı olarak hem bir lütuf hem de bir lanet olabilir.

Esnek Parseller, amaçlandığı gibi çalışırken yollar ve yapılar arasındaki boşlukları verimli bir şekilde doldurarak hiçbir arazinin israf edilmemesini sağlar. Ancak oyunun, esnek planınızın size nedenini söylemeden inşa edilemeyeceğini göstereceği zamanlar vardır.

  • Esnek bir komplonun çalışmayı reddetmesinin sebeplerinden biri de yolda bir şeyin olmasıdır. Bu durum, çizim için seçilen alanın sarf malzemeleri veya başka nesneler içermesi durumunda meydana gelebilir.

  • Diğer bir ihtimal de arsanın yol ile kesişmesidir, çünkü yol üstüne bina yapamazsınız.

Sorun ikinci senaryodan kaynaklanıyorsa, yollara geçme özelliğini devre dışı bırakma seçeneğiniz vardır . Ancak bu, yapılarınızın şekil olanaklarını önemli ölçüde sınırlayacaktır.

Oyunun başında henüz hiçbir yapı inşa edilmediğinde tüm kaynaklarınız ve malzemeleriniz yerde olacaktır. Bu malzemelerin üzerine bir yapı inşa etmediğinizi tekrar kontrol etmeniz çok önemlidir. Onlarla karşılaşırsanız, onları taşıması için bir aile görevlendirin. Kereste gibi daha ağır eşyalar , yer değiştirme için hem bir aileye hem de bir öküze ihtiyaç duyabilir .

Ek olarak, mevcut bir yapının yerini değiştirmek veya yıkmak da bazı malzemelerin yerde kalmasına neden olacaktır.
Manor Lords: Nasıl Çiftçilik Yapılır

Manor Lords oyuncularının etkili bir şekilde çiftçilik yapmak için mevsimsel değişiklikleri, arazi bakımını ve kaynakların dağıtımını yönetmesi gerekecek.


Binalara ve Yollara Bitişik İnşaat Arsaları

Daha önce de belirtildiği gibi, Malikane Lordlarındaki Esnek Arsalar yolların yanı sıra binalar gibi diğer yapılara da yapışır. Ancak oyundaki tüm yapılar esnek değildir; bazıları statiktir. Esnek bir arsa, yel değirmeni gibi statik bir yapıyla sınırlandığında, oyun bu gibi durumlarda arsayı inşa etmeyi reddedebileceğinden, bu bir sorun oluşturabilir. Mevcut yapıların üzerine inşa etmeye çalışırsanız yapıların inşası da başarısız olacaktır.

Manor Lords Rehber

Slavic Magic's Manor Lords, derin bir ortaçağ deneyimi yaratmak için şehir inşasını, taktiksel savaşı ve diğer strateji unsurlarını birleştirir. Manor Lords Rehber ve Manor Lords Türkçe içerikleri burada.


Yol Hizalamasını Kontrol Edin

Yollar şehrinizin ilerlemesi ve hayatta kalması için çok önemlidir . Manor Lords'ta yollar son derece esnektir ve haklı olarak da öyle. Sadece düz yolları olan bir kasaba bulamazsınız. Kasabanızdaki yollar hem kavisli hem de düz olabilir, bu da onlara doğal ve gerçekçi bir his verir.Bir yol oluştururken kavşakların ve bitiş noktalarının mükemmel şekilde hizalandığından emin olun . En ufak bir hizasızlık bile yakınında esnek yapılar inşa etmeyi zorlu bir iş haline getirebilir, bu nedenle yakınlaştırmak ve doğruluğu iki kez kontrol etmek önemlidir. Dağınık bir yol ile karşılaşırsanız, onu kaldırma seçeneğiniz vardır. Ancak yolun sadece bir kısmını değil tamamını kaldırmanız gerekeceğini unutmayın.

Manor Lords

PLATFORMLAR ; PC , Xbox One , Xbox Serisi X , Xbox Serisi S

PİYASAYA SÜRÜLMÜŞ ; 26 Nisan 2024

GELİŞTİRİCİ(LER) ; Slavic Magic

YAYINCI(LAR) ; Hooded Horse

TÜR(LER) ; Strateji, Şehir Kurma

MOTOR ; Unreal Engine 4

Manor Lords, kapsamlı şehir kurma mekanikleri, devasa taktiksel savaşlar ile karmaşık ekonomik ve sosyal simülasyonlar içeren bir ortaçağ strateji oyunudur. Bir ortaçağ lordu ol ve topraklarına hükmet. Mevsimler geçer, iklimler değişirken, şehirler yükselir ve düşer.5 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page