top of page

Manor Lords: Tüm Yiyecek Türleri ve Nasıl Elde Edilir

Manor Lords'ta her biri kendi üretim ve satın alma yöntemine sahip yedi tür yiyecek vardır.

Manor Lords'ta bir kampanyanın başlangıcında düzenli olarak ortaya çıkan ilk sorunlardan biri, yerleşimciler için yiyecek eksikliğidir. Ve burgage arsa seviyeleri ilerledikçe , hayatta kalmak için yeterli yiyeceğe sahip olmak artık yeterli değil. Sürekli büyüyen bir nüfusa ikiden fazla gıda türü sağlamak kalıcı bir sorun haline geliyor.

Manor Lords Rehber

Slavic Magic's Manor Lords, derin bir ortaçağ deneyimi yaratmak için şehir inşasını, taktiksel savaşı ve diğer strateji unsurlarını birleştirir. Manor Lords Rehber ve Manor Lords Türkçe içerikleri burada.


Olası tüm yiyecek türlerini ve bunların yerel olarak nasıl yapılacağını bilmek, özellikle kendi kendini idame ettirebilen bir topluluk oluşturmaya çalışırken son derece faydalıdır. Burada oyuncular gıdayla ilgili her şey hakkındaki bilgilerini geliştirebilirler.


Manor Lords'taki Tüm Gıda Kaynakları

Oyunda 7 çeşit yiyecek bulunmaktadır.

Yiyecek Türü

Bina

Maliyet

Geliştirme Düğümü

Tanım

Et

Av Kampları

Ücretsiz İnşaat

Yakalama (İsteğe Bağlı) Gelişmiş Kaplama (İsteğe Bağlı)

Vahşi hayvanların yaşadığı ormanlık alanların yakınına bir Av Kampı yerleştirmek, sürekli bir deri ve et kaynağı sağlar. Doğal olarak oluşan hayvan yaşam alanlarının yakınındaki ağaçların kaldırılması göçü tetikleyecektir. Trapping geliştirme noktası, avcıların ormanda tuzaklar kurmasına olanak tanıyarak pasif et verimi sağlar. Gelişmiş Deri Yüzme, avlanan her hayvanın et verimini doğrudan iki katına çıkarır.

sebzeler

25 Bölgesel Zenginlik

Hiçbiri

Sebze Bahçeleri yerleşimcilere ek yiyecek kaynakları sağlamanın en hızlı yoludur. Hızlı bir şekilde üretime başlıyorlar ve ailenin bir yıl içinde ürünleri pazara sunabilmesine olanak sağlıyorlar. Hasat edilen sebze miktarı arka bahçe uzantısının birim boyutuna bağlıdır.

Meyveler

Toplayıcı Kulübesi

1 kereste

Orman Yönetimi (Opsiyonel)

Meyveler ilkbaharda yeniden büyüyen mevsimsel kaynaklardır. İlkbaharda Toplayıcı Kulübesinde çalışan aileyi yeniden görevlendirdiğinizden emin olun, zira o dönemde hasat edilecek yemiş kalmamıştır.

Ekmek

Fırın (Arka Bahçe Uzantısı)

5 Bölgesel Zenginlik, 5 Plank

Pastaneler (Zorunlu)

Fırınlar unu ekmeğe dönüştürür . Un elde etmek için oyuncuların öncelikle Buğday veya Çavdar yetiştirmesi, Çiftlik Evinde harmanlayıp Tahıl haline getirmesi ve Yel Değirmeni kullanarak Tahılı Una dönüştürmesi gerekecek . Fırıncılar zanaatkâr sayılırlar ve fırıncılık dışında herhangi bir iş yapamazlar.

Elmalar

50 Bölgesel Zenginlik

Meyve Bahçesi (gerekli)

Sebze Bahçeleri gibi, Elma Bahçesinin büyüklüğü de nihai verim üzerinde doğrudan etkiye sahiptir. Elma Bahçelerinin tamamen olgunlaşması üç yıl alır ve büyüme aşamasında toplam hasatın yalnızca küçük bir kısmını verir.

Yumurtalar

Tavuk Kümesi (Arka Bahçe Uzantısı)

25 Bölgesel Zenginlik

Hiçbiri

Manor Lords'ta yumurta almanın (ithalat hariç) tek yolu Tavuk Kümeleridir . Arka bahçe uzantısının boyutu verimi etkilemez.

Arı kovanı

2 Kalas

Arıcılık (Zorunlu)

Arı kovanları her yere inşa edilebilir; tam yerleşim önemli değil. Binanın yola erişimi olduğundan emin olun ve bir bölgede ikiden fazla inşaat yapmayın.

Tüm yiyecek türleri Ticaret Postası aracılığıyla ithal edilebilir, ancak bu yöntem uzun süre kullanıldığında aşırı derecede pahalıdır.

Arka Bahçe Uzantısı Nasıl Oluşturulur

Manor Lords'taki yedi olası yiyecek türünden dördü, hırsızlık arazilerinde arka bahçe uzantısının nasıl oluşturulacağını bilmeyi gerektirir . Bunu yapmak için inşaat menüsünden hırsızlık alanı yerleştirme aracını kullanın ve sınırları minimum gereksinimin ötesine genişletin. Ana binanın arkasında çekiçli küçük bir ev simgesi görünecek. Bu bir arka bahçe uzantısıdır.

Arka bahçe uzantısını büyütmek yalnızca Elma Bahçesi ve Sebze Bahçesi uzantılarına fayda sağlar çünkü bunların nihai verimi arsa boyutunun doğrudan bir sonucudur .

Normalden daha büyük bir uzantı oluşturmak için oyuncular geniş bir alanı kapsayacak şekilde hırsızlık grafiği aracını kullanabilirler. Bu, alanı otomatik olarak birden fazla hırsızlık alanına bölecektir. Ev sayısını azaltmak ve arsa başına arka bahçe uzantısının boyutunu artırmak için inşaat çekicinin yanındaki eksi simgesine basın . Bu şekilde oyuncular, tek bir hırsızlık arsasında çiftliğin tamamına eşdeğer devasa bir arka bahçe uzantısı oluşturabilirler .

Manor Lords

PLATFORMLAR ; PC , Xbox One , Xbox Serisi X , Xbox Serisi S

PİYASAYA SÜRÜLMÜŞ ; 26 Nisan 2024

GELİŞTİRİCİ(LER) ; Slavic Magic

YAYINCI(LAR) ; Hooded Horse

TÜR(LER) ; Strateji, Şehir Kurma

MOTOR ; Unreal Engine 4

Manor Lords, kapsamlı şehir kurma mekanikleri, devasa taktiksel savaşlar ile karmaşık ekonomik ve sosyal simülasyonlar içeren bir ortaçağ strateji oyunudur. Bir ortaçağ lordu ol ve topraklarına hükmet. Mevsimler geçer, iklimler değişirken, şehirler yükselir ve düşer.15 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page