top of page

Manor Lords: Strateji Oyunu İçin Onaylanan 6 Heyecan Verici Özellik

Yakında çıkacak bir şehir kurma oyunu olan Manor Lords, Nisan ayında Erken Erişime çıkacak ve bunlar oyunun sergilediği etkileyici özelliklerden bazıları.  • Kasabaları üçüncü şahıs olarak keşfedin, binaların canlanmasını izleyin, muhteşem kumaşlar ve animasyonlar dahil.

  • Vergilendirmeyi gerçekçi bir şekilde yönetin - ticaret ve ondalık dahil 6'ya kadar vergi. Popülerlik lordların kontrolünü etkiler.

  • Savaş, ormansızlaşma ve daha fazlasının ekonomi üzerinde gerçek sonuçları var. Savaşlar için özelleştirilebilir lordun maiyeti.


Oyunu Steam istek listesine ekleyen 2 milyondan fazla oyuncuyla Manor Lords için heyecan tüm zamanların en yüksek seviyesinde. Orta çağdan kalma şehir kurma oyunu 26 Nisan'da Erken Erişim sürümüne hazır olduğundan , geliştiricilerin oyun hakkında yaptığı çeşitli fragmanlar ve açıklamalarla doğrulanan çeşitli oynanış özellikleri var.


Bazı oyuncuların 2022 demosunda organik inşa sürecini test etmesi gerektiği göz önüne alındığında, oyunun daha geniş birçok yönü zaten biliniyor ve bu nedenle bu liste, Manor Lords için onaylanan daha niş özellikleri daha derinlemesine inceleyecek . Tarihsel doğruluğa yapılan yoğun vurgu sayesinde , bu heyecan verici özellikler yalnızca oyunun stratejik nüansına katkıda bulunmakla kalmayacak, aynı zamanda oyunculara Orta Çağ'ın ve daha spesifik olarak 14. yüzyılın sonlarında Frankonya'nın gerçeklerini öğretecek.


6

Üçüncü Şahısla Şehirde Dolaşmak

İnsanları Lord veya Leydi Olarak Ziyaret EdinManor Lords'un demoda bile mevcut olan en harika özelliklerinden biri , üçüncü şahıs kamera modunu kullanarak kasabaları lord veya leydi olarak ziyaret edebilme yeteneğidir. Oyunun uzaktan güzel görünmesinin yanı sıra bu, oyuncuların kendi oluşturdukları yollarda yürüyebilecekleri ve kendi vatandaşları tarafından gerçek zamanlı olarak inşa edilen kiliseleri veya malikaneleri görebilecekleri anlamına geliyor.


Bu tür bir özellik, strateji oyunlarında ve şehir kurma oyunlarında nadirdir ve kendilerini tarihi oyunlara kaptırmayı seven oyuncular için mükemmeldir . Oyuncular, uzun yıllar boyunca geliştirilen bazı kumaş mekaniği ve diğer animasyonlardan etkilenecekler.


5

Derinlemesine Bir Vergi Sistemi

En Az 6 Farklı Vergi VarOyuncuların vergilerini ödemesi veya yönetmesi gereken birçok oyun vardır ancak orta çağ oyunlarında bu genellikle tek bir genel vergiye indirgenir. Ancak Malikane Lordları , ortaçağ halkının çok çeşitli vergiler ödemek zorunda olduğunu ve ihtiyaç anında derebeylerinin onlardan yeni vergiler alabileceğini kabul ediyor.


En yeni oynanış fragmanından, kişi başına toplanan temel vergi ve savaş zamanları için ek iki vergi olmak üzere altı benzersiz vergiyi görmek mümkün. Aynı zamanda bir ticaret vergisi de mevcut; bu da oyuncuların kasabalarının üretkenliğinden ve ticaretinden daha fazla yararlanabilecekleri anlamına geliyor, ayrıca lordun değirmenlerini kullanma vergisi de var; bu muhteşem bir tarihi detay. Daha da ilginci, nüfuz karşılığında Kilise'ye ödenen Tithe'dir. Ayrıca oyuncuların vergi artırmanın etkinliğini artırmak için en fazla üç kişiyi görevlendirebilecekleri de görülüyor ve bunların hepsinin tebaasının sadakati ile dengelenmesi gerekiyor.


4

Savaşın, Ormansızlaşmanın ve Çok Daha Fazlasının Etkilerini Hissedin

Eylemlerin Yerleşimlerin Ekonomisi ve Refahı Açısından Sonuçları VarPek çok savaş oyununda , bireysel askerlere, mevcut savaş dışındaki hayatları dikkate alınmaksızın vazgeçilmez muamelesi yapılır. Ancak Manor Lords'da oyuncular paralı askerler kiralamadıkları sürece askerlerinin çoğu halktan alınacaktır. Dolayısıyla her gereksiz ölüm, hasatı getirecek bir çift elin azalması anlamına gelir. Bu, oyuncuların komşularının topraklarını işgal etmeden önce iki kez düşünmelerini sağlayacak.


Sonuçları olan sadece savaş değil, oyuncular sadece kasabalarını genişleterek çevredeki değişiklikleri hissedecekler. Örneğin ormansızlaşma gerçek bir endişe kaynağıdır ve verimsiz mahsul yönetimi toprağın verimliliğinde kayıpla sonuçlanabilir.


3

Lord'un Maiyetini Kişiselleştirin

Lord'un Maiyetinin Donanımı ve Görünümü DeğiştirilebilirManor Lords sadece köyleri kasabalara dönüştürmek ve çiftçilik yapmakla ilgili değil, aynı zamanda savaş da var . Köylü Milisleri ve Paralı Askerlerin yanı sıra, oyuncular aynı zamanda tam zamanlı, ağır zırhlı askerlerden oluşan kendi Lord's Retinue'larına da sahip olacaklar.


En son fragmanda vurgulandığı gibi oyuncular, maiyetlerini çeşitli şekillerde özelleştirebilirler. En önemlisi, zırhlarının ve silahlarının her yönü seçilebiliyor ve bu muhtemelen etkinlik ve maliyet açısından oynanışa etki ediyor. Yaratıcı oyuncular, bu askerlerin desenleri ve renkleri de dahil olmak üzere kozmetiklerinin de değiştirilebileceğini öğrenmekten daha da memnun olacaklar.


2

Gerçek Sonuçlara Sahip Diplomasi Mektupları Oluşturun

Her Çizginin Kendi Efekti VardırMalikane Lordlarındaki ana odak noktası genellikle yerleşimlerin büyümesi ve tebaanın yönetimi olsa da, oyuncular aynı zamanda bazıları diğerlerinden daha dost canlısı olan diğer lordlar ve leydilerle ilişkilerini de yönetmelidir.


Bunu yapmanın yollarından biri mektup göndermektir. Şaşırtıcı bir şekilde oyuncular, her biri kendi efektlerine sahip olan bu harflerin her satırını işleyebilirler. Oyuncular barışı geliştirmek veya bir lordun itibarını azaltmak için retorik çizgilerini kullanacak ve ayrıca tekliflerde ve hatta taleplerde bulunabilecekler. Büyük Strateji oyunları genellikle harika diplomasi özelliklerine sahip olsa da , bu seviyedeki bir nüans beklenmedik bir durumdur ancak şehir kurma unsurlarıyla tanınan bir oyun için son derece memnuniyet vericidir.


1

Dinamik Hava Durumu ve Mevsimler

Yılın Zamanı ve Hava Durumunun Aslında Etkisi VarOyuncular küçük yerleşim yerlerini kalabalık şehirlere dönüştürdükçe, mevsim değişiklikleri de dahil olmak üzere zaman doğal olarak simüle edilecek. Estetikteki muhteşem çeşitliliğin yanı sıra mevsimler de önemli. Bu sadece tarım için değil , birçok başka nedenden dolayı da geçerli. Örneğin kışın tüm nüfusun kendilerini sıcak tutmak için daha fazla yakacak oduna ihtiyacı olacak.


Tıpkı mevsimler gibi, havanın da olumsuz etkileri olabilir, ancak aynı zamanda büyüyen mahsuller için ilkbaharda yağmur yağması gibi hoş bir rahatlama da sağlayabilir. Hava koşulları oyundaki savaşları bile etkileyebilir; bazı birimler farklı koşullarda daha iyi veya daha kötü performans gösterir.


28 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

コメント


bottom of page