top of page

Manor Lords: Silah ve Zırh Nasıl Yapılır

Manor Lords'ta silah ve zırh yapımını anlamak zor olabilir. İlgili kafa karışıklıklarını gidermek için bu kılavuzu izleyin.

Manor Lords'ta bir ortaçağ köyünü yönetmek, yalnızca arz üretimini ve ekonomik büyümeyi güvence altına almanın ötesine geçer . Lordlar ayrıca savaşa hazır bir milis kuvveti oluşturarak haydutları ve akıncıları savuşturmaya da hazırlanmalı . Yeterli silaha sahip askerler en zorlu savaşları bile kazanma şansını artırır, bu nedenle her lordun ordusu için mükemmel bir cephanelik sağlaması çok önemlidir.


Oyuncular silahları ve zırhları çok daha yüksek bir maliyetle ithal edebilirken, bunları evde üretmeyi öğrenmek etkili bir stratejidir . Manor Lords'ta silah ve zırh işçiliğinin nasıl çalıştığından emin olmayan oyuncular bu kılavuzu faydalı bulmalıdır.

Manor Lords: Vergilendirme Nasıl İşler?

Vatandaşlardan vergi almak, Manor Lords'ta kişisel gelirin artmasında merkezi bir öneme sahiptir. Bu kılavuz, bu mekanizmayı kendi lehinize nasıl kullanacağınızı öğretiyor.

Silah ve Zırh Üretmeden Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Manor Lords'taki her kaynak gibi silahlar ve zırhlar da vatandaşlar tarafından üretiliyor. Bu vatandaşlar milislerin ihtiyaçlarını karşılamak için zırhçı ve demirci rolünü üstleniyorlar. Silah ve zırh üretmeden önce dikkate alınması gereken birkaç önemli ayrıntı şunlardır:

 • Milisler erkek askerlerden oluştuğu için yerleşim yerinin nüfusunun en az 40'tan fazla erkek vatandaştan oluşmasını sağlayın.

 • Dört hırsızlık alanını 2. seviyeye yükseltin.

 • Demir madeni kurmak

 • Sınırsız demir cevheri çıkarmak için bir geliştirme noktası harcayarak Derin Madencilik endüstriyel becerisinin kilidini açın .

 • Kask yapımına bir geliştirme noktası yatırımı yaparak Temel Zırh Yapımı becerisinin kilidini açın .

 • İnşaat hotbarının endüstri bölümünün altında bulunan bir Bloomery kurun.

 • 2. seviye soygun planını Demirci atölyesine silah demiri yapmak için genişletin.

 • Kask ve zırh yapmak için 2. seviye soygun planını Armorer'ın atölyesine kadar genişletin.

 • Yay ve sırıklı silahlar üretmek için 2. seviye hırsızlık alanını Fletcher'ın atölyesine kadar genişletin.

 • Kalkanlar inşa etmek için 2. seviye soygun alanını Marangoz atölyesine kadar genişletin.

Hırsızlık planını demirciliğe, zırhçılığa veya fletcher'a genişletmek, sakinleri zanaatkarlara dönüştürür. Bu kişiler yeni atanan görevlerine bağlı kalır ve diğer inşaat faaliyetlerine katılamazlar.
Manor Lords Rehber

Slavic Magic's Manor Lords, derin bir ortaçağ deneyimi yaratmak için şehir inşasını, taktiksel savaşı ve diğer strateji unsurlarını birleştirir. Manor Lords Rehber ve Manor Lords Türkçe içerikleri burada.


Silah Nasıl Yapılır

Silahlar demirciler, marangozlar ve fletcherlar tarafından üretilir. Manor Lords'ta silahların çoğunu üretmek, tutarlı bir kalas ve demir levha tedariki gerektirir. Kalaslar testere ocaklarında üretilirken , demir levhalar çiçekçiliklerde eritiliyor.

Kalas ve demir levhaların tedariği sağlandıktan sonra oyuncular aşağıdaki atölyelerin ilgili silahları üretmesini bekleyebilirler:

 • Demirci Atölyesi: Kılıçlar, mızraklar, sırıklı silahlar ve aletler üretin.

 • Fletcher'ın Atölyesi: Yay ve ok üretin.

 • Marangoz Atölyesi: Ahşap parçalar, küçük kalkanlar ve büyük kalkanlar üretin.


Zırh Nasıl Yapılır

Manor Lords'ta zırh üretimi, endüstri bölümü altında, zırhçıların kask üretmesine olanak tanıyan Temel Zırh Yapımı üzerine bir geliştirme noktası harcamayı içerir.

Zırhçının üretim kapsamını genişletmek için oyuncular, sırasıyla zincir zırh ve plaka zırh üretmek üzere her biri Gelişmiş Zırh Yapımı ve Usta Zırh Yapımı altında olmak üzere iki ek geliştirme noktasına yatırım yapmayı düşünebilirler.

Daha yüksek zırh seviyeleri ordunun savunmasını büyük ölçüde artırır. Üstelik zırh, bölgesel zenginlik yaratacak bir meta olarak ihraç edilebilir.

Gerekirse oyuncular, ayakkabı üreten Cobbler'ın atölyesine başka bir 2. seviye hırsızlık alanını da genişletebilirler.

Zırh ve silah yapımı kaynakların toplanmasını ve dönüştürülmesini gerektirdiğinden, bu talepleri kısa sürede karşılamak zorlayıcı olabilir.

Aşırı üretimi önlemek için oyun, üretimi duraklatmaya yönelik kullanışlı bir özellik içerir. Aşağıda bir atölyenin aşırı silah veya zırh üretmesini durdurmaya yönelik takip edilmesi kolay talimatlar özetlenmiştir:

 • Bağlam menüsünü açmak için atölyeye tıklayın.

 • Menünün üst kısmındaki mavi çubuğu arayın.

 • İki dikey çizgiyle gösterilen duraklat düğmesini tıklayın.

Bu, oyuncular manuel olarak devam ettirene kadar atölyenin üretimini etkili bir şekilde duraklatacaktır.

Manor Lords

PLATFORMLAR ; PC , Xbox One , Xbox Serisi X , Xbox Serisi S

PİYASAYA SÜRÜLMÜŞ ; 26 Nisan 2024

GELİŞTİRİCİ(LER) ; Slavic Magic

YAYINCI(LAR) ; Hooded Horse

TÜR(LER) ; Strateji, Şehir Kurma

MOTOR ; Unreal Engine 4

Manor Lords, kapsamlı şehir kurma mekanikleri, devasa taktiksel savaşlar ile karmaşık ekonomik ve sosyal simülasyonlar içeren bir ortaçağ strateji oyunudur. Bir ortaçağ lordu ol ve topraklarına hükmet. Mevsimler geçer, iklimler değişirken, şehirler yükselir ve düşer.

2 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page