top of page

Manor Lords: Savaş İçin 5 İpucu

Slavic Magic's Manor Lords'un ana odağı bir köyün ve halkının inşası ve bakımı etrafında yoğunlaşsa da, "Barışı Geri Getirmek" veya "Sınırda" oyun modlarında oyuncular için savaş kaçınılmazdır. Pasif "Refahın Yükselişi" modundan ziyade, bu daha zorlu modlar akıncılar ve rakip gruplar şeklinde bir dış baskı unsuru getiriyor. Bu nedenle hazırlıklı olmak ve en azından savaştan ne bekleyeceğiniz konusunda kaba bir fikre sahip olmak önemlidir.Taktikler bazı savaş odaklı simülasyon ve strateji oyunları kadar gelişmiş olmasa da oyuncuların düşünecekleri çok şey var ve savaş başlamadan çok önce başlıyor. İstila edilmek çok az bir uyarıyla gelebilir, bu nedenle oyuncuların birimlerini zamanında hazırlamaları, onları uygun şekilde donatmaları ve ardından işgalcileri başarılı bir şekilde yenmek için hem duruşları, konumlandırmaları hem de çeşitli birim türlerini kullanmaları ve ayrıca yeni bölgelere genişleme kampanyaları başlatmaları gerekir. .

Manor Lords Rehber

Slavic Magic's Manor Lords, derin bir ortaçağ deneyimi yaratmak için şehir inşasını, taktiksel savaşı ve diğer strateji unsurlarını birleştirir. Manor Lords Rehber ve Manor Lords Türkçe içerikleri burada.


1Ekipmanı Önceden Hazırlayın

Demircilerin ve Ticari İthalatların Hızlı Baskınlarıyla Ezilmekten Kaçının

Oyuncunun yerleşim yerini yerle bir etmeye çalışacak kaçınılmaz baskınlara önceden iyi hazırlanmak önemlidir. Asker alımı nispeten basit bir süreçtir. Oyuncular ekranın alt kısmındaki Ordu menüsünden oluşturmak istedikleri birim tipini seçebilirler. Birim seçildikten sonra, gerekli ekipmanı aldıktan sonra nüfustan erkek köylüler rolleri üstlenecekler. Ekipman gereksinimleri birime bağlı olarak değişecektir, ancak çoğunun Burgage Parseli Seviye 2'deki bir Demirci tarafından üretilebilecek bir tür kalkan ve silaha ihtiyacı olacaktır .

Birimleri doldurmaya yetecek kadar birlik olsa bile, kendi birim türlerine uygun doğru donanıma sahip olmadıkları sürece Toplanamayacaklarını unutmayın. 36 Kılıç, 36 Kalkan, 36 Yay vb. üretmek uzun zaman alabileceğinden, bu silah üretim zincirini akıncılar ortaya çıkmadan çok önce harekete geçirmek akıllıca olacaktır. Silahların büyük çoğunluğu Kalaslar ve Demir Levhalarla yapılabilirken , kalkanların Marangoz Dükkanında inşa edilmesi gerekecek. Alternatif olarak, yeterli bütçeye sahip oyuncular Ticaret Postası aracılığıyla silah ithal edebilirler.


2Farklı Birim Türleriyle Bir Ordu Oluşturun

Denge, Etkili Bir Mücadele Gücü Oluşturmanın Anahtarıdır

Bir savunma milis kuvveti veya hatta bir keşif ekibi oluştururken, savaş alanında daha fazla taktiksel esneklik sağlamak için çeşitli birim türlerinin birbirine karıştırılması yardımcı olabilir. Tipik bir erken oyun örneği, Okçu Militia ile birleştirilmiş basit bir Mızrak Militia birimi olabilir. Bu şekilde, düşman birimleri tüm saldırılarını tek bir birime odaklayamayacak ve oyuncular, düşman dizilişlerini bozmak için kuşatma veya dikkat dağıtma taktiklerini kullanabilecekler.


Her birimin güçlü ve zayıf yönleri vardır ve bunlar özellikle daha büyük ordularla yapılan daha büyük savaşlarda denge sağlamak için önemlidir. Okçular bir ordunun ana kütlesini oluşturuyorsa, onları Mızrak veya Sırıklı Milislerle korumak akıllıca olacaktır çünkü Okçular göğüs göğüse çarpışmalarda özellikle savunmasız olacaktır.


3Formasyonları ve Taktiksel Duruşları Kullanın

Etkinliğini Artırmak İçin Çeşitli Alanlardaki Birimlere Önemli Takviyeler Verin

Oyuncular, çeşitli birim türlerinin yanı sıra farklı dizilişleri ve birim taktiklerini de seçebilecekler. Bu farklı seçenekler savaş sırasında değiştirilebilir ve uygulandığında farklı avantaj ve dezavantajlar sunacaktır. Örneğin, Yerinizde Durun komutu bir birimin saldırı yeteneklerini yarıya indirirken savunma istatistiklerini iki katına çıkaracaktır.

Bu, sayıca üstün olunduğunda veya diğer birimlerin pozisyonlarına manevra yaptırılması durumunda son derece yararlı olabilir. Alternatif olarak oyuncular İleriye İt komutunu seçerek de bir ücret bonusu kazanabilirler . Oyuncular, bu komutları göz ardı ederek, birimleri için bazı mükemmel ek güçleri kaçıracaklardır.

4Monitör Ünitesi Enerjisi ve Dayanıklılığı

Düşmanın Etkinliğini Azaltmak Daha Fazla Zayiatın Verilmesine Yol Açacaktır

Savaş sırasında her birimin genel savaş Etkinliğini gösteren küçük bir yüzdelik numarası olacaktır . Bu, iki temel faktöre dayanmaktadır: Enerji ve Moral ; her ikisi de üzerine gelindiğinde her birimin altında bir çubukla gösterilir. Bir birimin kat etmesi gereken mesafe arttıkça ve çatışmaya girildiğinde enerji tükenir ; bir birim ne kadar çok saldırı ve kayıp verirse Moral de o kadar azalır.


Enerji düştüğünde birimlerin etkisi önemli ölçüde azalırken, düşük Moral onların düşmesine ve sonunda geri çekilmeye başlamasına neden olur. Doğru duruşları kullanmak, bir birimin Moralini daha uzun süre korumada büyük bir etkiye sahip olabilirken, bir süre kenarda hareketsiz tutularak Enerji geri kazanılabilir.


5Okçuları Hareket Halinde Tutun

Okçular Önemli Bir Birimdir Ama Açığa Çıktıklarında Umutsuz Olabilir

Okçular son derece etkili ancak hassas bir birimdir; düşmanlara karşı sürekli menzilli saldırılar yapma gibi muhteşem bir avantaj sunar , ancak yakın dövüş mesafesinde çok zayıf olma pahasına gelirler. Çözümlerden biri, okçuları manuel olarak daima hareket halinde tutmak ve düşman birimlerinin onlara yetişmesine asla izin vermemektir. Bu aynı zamanda Okçuları kurtaracak ve düşman birimlerinin Enerjisini ve Etkinliğini tüketecektir.


Oyun oyunculara Yer Verme taktiğini sunsa da , tehdit altında olduklarında birliklerin manuel olarak yeniden konumlandırılması kadar etkili olmayacak. Özellikle ilk birkaç yılda Okçular savunma milislerinin en hayati unsurlarından biri olabilir, bu nedenle onların korunmasını ve yok edilmemesini sağlamak önemlidir.

Manor Lords

PLATFORMLAR ; PC , Xbox One , Xbox Serisi X , Xbox Serisi S

PİYASAYA SÜRÜLMÜŞ ; 26 Nisan 2024

GELİŞTİRİCİ(LER) ; Slavic Magic

YAYINCI(LAR) ; Hooded Horse

TÜR(LER) ; Strateji, Şehir Kurma

MOTOR ; Unreal Engine 4

Manor Lords, kapsamlı şehir kurma mekanikleri, devasa taktiksel savaşlar ile karmaşık ekonomik ve sosyal simülasyonlar içeren bir ortaçağ strateji oyunudur. Bir ortaçağ lordu ol ve topraklarına hükmet. Mevsimler geçer, iklimler değişirken, şehirler yükselir ve düşer.3 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page