top of page

Manor Lords: Pazaryerleri Açıklaması

Manor Lords'ta pazar yerleri, fazla ürünleri toplayan ve yakındaki hırsızlık arazilerine satan konut yapılarının altında kalıyor. Hırsızlık alanlarını maksimum seviyeye yükseltmek, pazar yerlerinin nasıl çalıştığının anlaşılmasını gerektirir. Pazaryerleri gıda, yakıt, giyecek gibi temel ürünleri üreten vatandaşlar tarafından kuruluyor. Bu ürünler daha sonra yerleşim yerinde yaşayan diğer vatandaşlara satılıyor.

Manor Lords Rehber

Slavic Magic's Manor Lords, derin bir ortaçağ deneyimi yaratmak için şehir inşasını, taktiksel savaşı ve diğer strateji unsurlarını birleştirir. Manor Lords Rehber ve Manor Lords Türkçe içerikleri burada.


Ticaretin aksine pazar yerleri yerleşimin ekonomisine katkıda bulunmaz. Amaçları, herkesin beslenmesini sağlamak için vatandaşlara yeterli kaynakları sağlamak ve lordun onayını artırmak etrafında dönüyor . Manor Lords'ta pazar yerlerinin nasıl çalıştığını tam olarak anlamak isteyen oyuncular bu ayrıntılı kılavuzdan faydalanmalıdır.


Manor Lords'ta Pazar Yerleri Nasıl Oluşturulur

Oyuncular, yerleşim yerleri fazla kaynak üretmeye başlar başlamaz bir pazar yeri kurabilirler. Örneğin, bir Woodcutter's Lodge fazladan yakacak odun üretmeye başladığında oyun, oyunculara vatandaşların fazla kaynakları satabilmesini sağlamak için bir pazar yeri kurmalarını isteyen bir mesajla bildirimde bulunur. Bir pazar yeri oluşturmak şu üç adımı takip etmek kadar basittir:

  • İnşaat menüsünü açmak için C tuşuna basın .

  • İnşaat menüsünde soldan dördüncü simge olan Konut simgesine tıklayın.

  • Oyuncular artık pazara ayrılmış açık bir alanda esnek bir arsa çizebilecekler.

Bir yerleşim yeri fazla malzeme biriktirdiğinde vatandaşlar otomatik olarak pazar yerinde çeşitli tezgahlar kuracaktır.

Manor Lords'ta Burgage Arsaları Nasıl Yükseltilir

Manor Lords'ta bölgelerini genişletmeyi planlayan oyuncular kaçınılmaz olarak Geliştirme Noktalarının kilidini açmaya , bir milis oluşturmaya ve endüstrilerini genişletmeye odaklanacak . Tüm bunları gerçekleştirmek için oyuncuların, pazar yeri kurulumuna bağlı olan soygun arsası yükseltmeleriyle başlaması gerekir. Burgage parselleri iki yükseltme seviyesine sahiptir ve her seviye belirli yerleşim hedeflerini sunar.

Örneğin, bir hırsızlık alanını seviye 1'den seviye 2'ye yükseltmek aşağıdakileri gerektirir:

  • Su temini (yapı)

  • Kilise (yapı)

  • Yakıt Durak Temini (pazar yeri)

  • İki çeşit yiyecek çeşidiyle Yiyecek Tezgahı Temini (pazar yeri)

  • Giyim Tezgahı Temini (pazar yeri)

Yukarıdaki örnekten de anlaşılacağı üzere hırsızlık parsellerinin iyileştirilmesinde ve dolayısıyla genel yerleşimin sağlanmasında pazaryerleri kilit rol oynamaktadır.


Manor Lords'ta Pazar Yeri Oluşturmak İçin En İyi Strateji

Pazar yerleri, yakınlıklarına bağlı olarak hırsızlık arazilerine hitap etmektedir. Bu nedenle, kasabanın ortasında, etrafını saran hırsızlık arazileriyle birlikte bir pazar yeri inşa edilmesi tavsiye edilir . Bu strateji, maksimum sayıda hırsızlık parselinin piyasadan faydalanmasını ve istikrarlı bir kaynak tedariği almasını sağlar.

Ancak şunu da belirtmekte fayda var ki yerleşim yeri büyüdükçe, oyuncular daha uzaktaki hırsızlık alanlarına yer açmak için daha fazla pazar yeri kurma ihtiyacı duyabilirler. Ek olarak, pazara daha yakın bir Tahıl Ambarı ve Depo Evi inşa etmeyi düşünün ; bu, satıcıların kaynakları toplamak ve tezgahlarını yeniden stoklamak için seyahat etmek için harcayacakları zamanı en aza indirir.

Manor Lords

PLATFORMLAR ; PC , Xbox One , Xbox Serisi X , Xbox Serisi S

PİYASAYA SÜRÜLMÜŞ ; 26 Nisan 2024

GELİŞTİRİCİ(LER) ; Slavic Magic

YAYINCI(LAR) ; Hooded Horse

TÜR(LER) ; Strateji, Şehir Kurma

MOTOR ; Unreal Engine 4

Manor Lords, kapsamlı şehir kurma mekanikleri, devasa taktiksel savaşlar ile karmaşık ekonomik ve sosyal simülasyonlar içeren bir ortaçağ strateji oyunudur. Bir ortaçağ lordu ol ve topraklarına hükmet. Mevsimler geçer, iklimler değişirken, şehirler yükselir ve düşer.0 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Yorumlar


bottom of page