top of page

Manor Lords: Milis Nasıl Yapılır

Manor Lords'daki milisler, zafere giden yolu fethetmek için kullanılan ordunuzdur. Burada nasıl milis kurulacağını öğrenebilirsiniz.Manor Lords'taki milisleriniz bölgeler üzerinde savaşmak ve haritada beliren haydut kamplarını yenmek için kullanılabilir. Bazı strateji oyunlarında askeri tipteki düşmanlar esasen yoktan yaratılır ve tek bir işe sahiptirler; dövüşme zamanı gelene kadar orada durun. Manor Lords'ta işler biraz farklı işliyor.


Milis oluşturmak için bölgenizde yeterli sayıda köylünün bulunması ve onlara gerekli silahların sağlanması gerekir. Bu kılavuzda nasıl milis oluşturulacağını ele alacağız. Oyunda sınırlı sayıda birlik türü mevcut olduğundan genel olarak süreç oldukça basittir.
Birimler Nasıl OluşturulurMilis birimleri oluşturmak için ekranınızın alt kısmındaki iki kılıcın kesişmesine benzeyen Ordu sekmesine gidin. Burada sahip olduğunuz tüm birimlerin yanı sıra daha fazlasını oluşturmanıza olanak tanıyan bir artı simgesini de görebilirsiniz .


Oluşturabileceğiniz dört tür milis birimi vardır . Aşağıda her birine ve çalışması için hangi silahlara ihtiyaç duyduklarına göz atabilirsiniz.


Birim tipi

Silahlar

Uşaklar

Kılıçlar

Küçük Kalkanlar

Mızrakçılar

Mızraklar

Büyük Kalkanlar

Sırıklı silahlar

Sırıklı silahlar

Okçular

Savaş yaylarıBir milis türü seçtikten sonra resminin altında kırmızı renkte bir sayı göreceksiniz. Bu, kaç taneye sahip olabileceğinizi gösterir. Örneğin bir birimde 36 okçunuz olabilir. Eğer sadece 20 yayınız varsa sayı 20/36 olarak görünecektir.


Daha Fazla Silah ve Zırh Nasıl YapılırBir birim oluşturmak için zırh gerekli değildir ancak silahlar şarttır. Bu nedenle, birliklerinizin giyeceği zırhları yapmadan önce öncelikle silahların bakımını yapmanızı öneririz . Aşağıda her silah türünü, üretildiği yerle birlikte kontrol edebilirsiniz.


Silah

Üretim Yeri

Gerekli malzemeler

Kılıç

Demirci

2x Demir Döşeme

Mızrak

Demirci

1x Demir Döşeme

1x Tahta

Sırıklı silah

Demirci

1x Demir Döşeme

1x Tahta

Savaş yayı

Fletcher

1x Tahta

Küçük Kalkan

Marangoz Dükkanı

1x Tahta

Büyük Kalkan

Marangoz Dükkanı

2x Tahta

Bu silahlar üretildiğinde milis üyelerinin bulunduğu evlere götürülecek. Kaynakların nasıl dağıldığını kontrol etmek için herhangi bir eve tıklayın ve silahlar bölümüne bakın; bu, hane üyeleri tarafından kullanılan zırh ve silahları gösterecektir.


Milislerinizi Nasıl Toplayabilirsiniz?Birlikleriniz organize edildiğinde toplanma zamanı! Bu, miting menüsünden birliğe tıklayarak ve ardından küçük bir bayrağa benzeyen miting simgesine tıklayarak yapılır. Bu , milis üyelerinin gidecekleri bir toplanma noktası belirlemenize olanak tanıyacak .


Toplanma noktası yalnızca üyelerin geldiği bölge dahilinde belirlenebilir , ancak toplandıktan sonra onları istediğiniz yere gönderebilirsiniz. Bu, başkalarının sahip olduğu bölgelerin yanı sıra sahiplenilmemiş bölgeleri de içerir.


Milislerinizi Nasıl Kullanırsınız?Milislerinizin kontrolündeyken tıklayabileceğiniz birkaç seçenek var. Bunlar aşağıda görülebilir.

Emir

Tanım

Zemin Ver

Geriye doğru hareket ederek düşmanı cezbeder.

Füze Uyarısı

Birlikler, menzilli savunmayı artıran ve yakın muharebe savunmasını azaltan füzeleri izliyor.

Dengeli

Bu, herhangi bir istatistik değişikliği olmadan tarafsızdır.

Olduğun yerde kal

Bu savunmayı artıran ve saldırı sıklığını yarı yarıya azaltan savunma pozudur.

İlerletmek

Askerleriniz ileri doğru ilerleyecek! İstatistik değişikliği yok.

Birimi Dağıt

Milisler dağılacak ve işlerine dönecek.

İstediğin Zaman Vur

Okçular doğrudan düşmana nişan alacaklardır (yaylı atış yerine). Bu, menzil doğruluğunu azaltır ancak yakından artırır.

Dost Ateşi Modu

Dost ateşini etkinleştirerek birliklerinizin potansiyel olarak birbirlerine zarar vermesini sağlayın.

Pozisyonlara Koş

Milisleriniz hedeflerine koşacak ve bu da yorgunluğa neden olacak.

Tutmak

Milisler duracak ve şekillerini değiştirecek.

Nasıl Saldırılır


Saldırmak için birimleri vurgulamanız (birden fazla seçebilirsiniz) ve hedefe sağ tıklamanız yeterlidir . Bu, taşınacak bir yer olabileceği gibi bir düşman birliği veya kampı da olabilir.


Maaş Nedir?Malikaneyi inşa ettikten sonra maiyete erişebilirsiniz. Bu aslında kişiselleştirebileceğiniz geliştirilmiş bir birlik grubudur. Bu birimde yalnızca 12 kişi bulunabilir ancak Ordu panelinde maiyete tıklarsanız, "Maiyet Özelleştirmesi" seçeneğine gitme seçeneğine sahip olursunuz.


Buradan, her üyenin giydiği, yerel olarak satın alınabilecek veya hazinenizden parayla (köylülerinize vergi konularak artırılabilir) zırhı ayarlayabilirsiniz .


Ayrıca daha fazla üye kiralayabilecek, zırhlarını ve kıyafet renklerini özelleştirebileceksiniz. Genel olarak, zorlu bir savaşa ( örneğin bir bölge için) girecekseniz gönderebileceğiniz harika bir asker grubudur .


Paralı Askerler Nasıl Kiralanır?Son olarak paralı asker kiralama konusuna bir göz atalım . Yeterli insan gücünüz veya silahınız yoksa bu, birlikler oluşturmanın harika bir yoludur .


Paralı askerlere, maaş yükseltmelerine benzer şekilde hazinenizden ödeme yapılır. Genel olarak, eğer yeterli vergi paranız varsa, savaşta yardımcı olması için bir grup paralı asker kiralayabilmelisiniz.

 

Manor Lords


PLATFORMLAR

PC , Xbox One , Xbox Serisi X , Xbox Serisi S

PİYASAYA SÜRÜLMÜŞ

26 Nisan 2024

GELİŞTİRİCİ(LER)

Slavic Magic

YAYINCI(LAR)

Hooded Horse

TÜR(LER)

Strateji, Şehir Kurma

MOTOR

Unreal Engine 4


12 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

留言


bottom of page