top of page

Manor Lords: Malikane Nasıl İnşa Edilir

Yerleşiminizde Malikane bulunmayan Malikane Lordları eksiktir. Bu kılavuzun yardımıyla bu yapıyı nasıl oluşturacağınızı öğrenin.

Manor Lords'ta lord olmak, kasabanızı büyütmek için çok çaba harcamanızı gerektirir. Bu, yerleşimciler arasında nüfuz kazanmayı gerektirir , böylece işler zorlaştığında arkanızı kollayabilirler. Ayrıca halkı vergilendirerek elde edebileceğiniz yeterli hazine servetine sahip olarak şehrinizi geliştirebilirsiniz.


Şaşırtıcı bir şekilde bölgenizdeki tek bir bina, bir Malikane, tüm bu ağır sorumlulukların üstesinden gelebilir. Ancak, başlangıçtan itibaren erişilemez ve Küçük Köyün yerleşim seviyesine ulaşıldığında kilidinin açılması gerekiyor. Bu binanın nasıl inşa edileceğini anlamak istiyorsanız bu ayrıntılı kılavuza bakın.

Manor Lords Rehber

Slavic Magic's Manor Lords, derin bir ortaçağ deneyimi yaratmak için şehir inşasını, taktiksel savaşı ve diğer strateji unsurlarını birleştirir. Manor Lords Rehber ve Manor Lords Türkçe içerikleri burada.


Malikane nedir?

Manor House, Manor Lords'taki idari binadır ve yerleşim yerinizi yönetmek ve genişletmek için gereklidir. Bu bina, birçok avantaj sunduğundan şehrinizin gelişimi açısından çok önemlidir .

  • Malikane, sizi savaşta savunmaya hazır, güçlü ve sadık savaşçılar olan Maiyetleri işe almanıza olanak tanır.

  • Malikaneyi inşa etmek size hazineyi kullanarak halkınızdan vergi toplama seçeneği sunar . Zenginlik olmadan paralı askerlerin işe alınması, maaş alınması ve genişlemenin finansmanı söz konusu olduğunda ciddi bir dezavantajla karşı karşıya kalabilirsiniz.

  • Ayrıca Kilise'ye yiyecek bağışlayarak haritada yeni bölgeler talep etmek için hayati önem taşıyan Nüfuz kazanabilirsiniz.

Malikane Nasıl İnşa Edilir

Malikane Lordları: Bir Malikane Nasıl İnşa Edilir

Play Video

İnşa etmeden önce yerleşiminizin Küçük Köy seviyesine ulaştığından emin olun; buna 5 adet birinci seviye Burgage Parseli inşa ederek ulaşabilirsiniz. Bu gereksinimleri karşıladığınızda Malikaneyi inşa etmeye başlayabilirsiniz.

Manor Lords'ta Malikane inşa etmek için öncelikle İnşaat Menüsündeki Yönetim sekmesine gidin. Malikaneyi inşa etmek için aşağıdaki kaynaklara ihtiyacınız olacak.

  • 5 kereste

  • 20 Kalas

  • 15 Taş

Kereste için ağaçların yakınında Ağaç Kesme Kampları inşa edin ve aileleri onları kesmeleri için görevlendirin. Daha sonra, Kalaslar elde etmek için Testere Çukurları inşa edin ve aileleri Keresteyi Kalaslara dönüştürmeleri için görevlendirin . Taşlara gelince , Taş yataklarının yakınında Taşkesici Kampları kurun ve onları toplamak için aileleri görevlendirin.

Bu kaynaklara sahip olduğunuzda, Yönetim sekmesinden Malikaneyi seçin ve haritaya yerleştirin . Malikaneyi yerleştirdikten sonra Kale Planlayıcı aracı etkinleştirilecektir. Malikanenizin yakınına Duvarlar, Kapılar, Garnizon Kuleleri, Vergi Dairesi ve Dış Kule yerleştirerek kale düzeninizi tasarlamak için bu aracı kullanın .

Oyunun Erken Erişim sürümünde Vergi Dairesi özelliği şu an için devre dışıdır.
Manor Lords

PLATFORMLAR ; PC , Xbox One , Xbox Serisi X , Xbox Serisi S

PİYASAYA SÜRÜLMÜŞ ; 26 Nisan 2024

GELİŞTİRİCİ(LER) ; Slavic Magic

YAYINCI(LAR) ; Hooded Horse

TÜR(LER) ; Strateji, Şehir Kurma

MOTOR ; Unreal Engine 4

Manor Lords, kapsamlı şehir kurma mekanikleri, devasa taktiksel savaşlar ile karmaşık ekonomik ve sosyal simülasyonlar içeren bir ortaçağ strateji oyunudur. Bir ortaçağ lordu ol ve topraklarına hükmet. Mevsimler geçer, iklimler değişirken, şehirler yükselir ve düşer.1 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page