top of page

Manor Lords: Maiyet Nasıl İşe Alınır?

Manor Lords'ta güçlü bir ordu oluşturmak, köyünüzü diğer yöneticilerin baskınlarına veya istilalarına karşı korumanın en kritik görevlerinden biridir . Farklı türde orduları işe alabilirsiniz: milisler, paralı askerler ve Maiyet.

Manor Lords Rehber

Slavic Magic's Manor Lords, derin bir ortaçağ deneyimi yaratmak için şehir inşasını, taktiksel savaşı ve diğer strateji unsurlarını birleştirir. Manor Lords Rehber ve Manor Lords Türkçe içerikleri burada.


Bu seçenekler arasında Maiyet, savaş performansı ve düşmanları yenme verimliliği açısından şüphesiz en iyi seçimdir. Maiyetler, kalkan ve kılıç kullanan ve sayıları az olmasına rağmen rakiplerini yenebilen yetenekli askerlerdir.


Maaş Nasıl İşe Alınır?

Maiyet birimleri ancak yerleşim yerinizde bir Malikane inşa ettikten sonra işe alınabilir . Bir Malikane, Küçük Köy yerleşim seviyesine ulaştıktan sonra inşa edilebilir ve 5 Kereste, 20 Kalas ve 15 Taş harcamanızı gerektirir . Malikane inşa edildikten sonra birliklerinize otomatik olarak beş maiyet eklenecektir.

Ordunuzda beşten fazlasına ihtiyacınız varsa , Özelleştirme menüsünden daha fazla maiyet ekleyebilirsiniz. Bunu yapmak için ekranınızın alt kısmından Ordu menüsüne gidin, Maiyet birimlerine tıklayın ve Maiyeti Özelleştir menüsüne tıklayın. Buradan, yeni bir maiyet almak için Silahlı Adamları İşe Al düğmesine tıklayın. Her maiyet birimi size 50 Hazine Birimi'ne mal olacak ve bu miktarı, yerleşim yerinizin sakinlerinden vergi toplayarak kazanabilirsiniz.

Başlangıçta ordunuzda aynı anda 12 maiyet biriminiz olabilir. Ancak malikanenizin içine Garnizon Kulesi inşa ederek bu sınırı artırabilirsiniz. Bir Garnizon Kulesi 10 Kereste, 15 Kalas ve 10 Taşa mal olacaktır . Ancak bir malikanede yalnızca bir Garnizon Kulesi inşa edebileceğinizi unutmayın. Maaş sınırınızı daha da artırmak için, yönetiminiz altındaki diğer bölgelerde daha fazla malikane inşa etmeniz ve bu malikane binalarında Garnizon Kulelerinizi inşa etmeniz gerekecek.

Maaş Nasıl Özelleştirilir ve Yükseltilir

Militia'nın aksine, Maiyet birimleri istediğiniz gibi özelleştirilebilir. Maiyet birimlerini özelleştirmek için toplanma düğmesinin yanındaki fırça simgesine tıklayarak Özelleştirme Menüsüne gidin. Burada her maiyetin silahını, vücut zırhını, kalkanını ve kaskını özelleştirebilirsiniz. Bu özelleştirme, bu şiddetli savaşçıların istatistiklerini değiştirmese de, birliklerinizin savaş alanında ne kadar korkutucu görünebileceğini kontrol etmenizi sağlar. Ayrıca her bir Maiyetin adını istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Özelleştirme menüsündeki en önemli seçenek maiyet birimlerinizin zırhını yükseltmektir. Zırh yükseltmeleri menüsünden, maiyetinizin zırhını yerel olarak üretilen zırhtan 17 Hazine birimi gibi makul bir fiyata yükseltecek Zırhı Yükselt (Yerel) seçeneğini seçebilirsiniz. Ancak bunu kullanabilmek için öncelikle köyünüzde bir Zırh Atölyesi inşa etmelisiniz . Zırhı yeni zırh ithal ederek de yükseltebilirsiniz, ancak bu, onu yerel zırh üreticisinden temin etmek yerine iki katına (34 Hazine birimi) mal olacaktır.

Manor Lords

PLATFORMLAR ; PC , Xbox One , Xbox Serisi X , Xbox Serisi S

PİYASAYA SÜRÜLMÜŞ ; 26 Nisan 2024

GELİŞTİRİCİ(LER) ; Slavic Magic

YAYINCI(LAR) ; Hooded Horse

TÜR(LER) ; Strateji, Şehir Kurma

MOTOR ; Unreal Engine 4

Manor Lords, kapsamlı şehir kurma mekanikleri, devasa taktiksel savaşlar ile karmaşık ekonomik ve sosyal simülasyonlar içeren bir ortaçağ strateji oyunudur. Bir ortaçağ lordu ol ve topraklarına hükmet. Mevsimler geçer, iklimler değişirken, şehirler yükselir ve düşer.39 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page