top of page

Manor Lords: İlk Önce Kilidi Açılacak En İyi Geliştirme Noktaları

Hayranlar, Manor Lords oyununun başlarında aşağıdaki Geliştirme Noktalarının kilidini açmayı düşünmelidir.


 • İstikrarlı bir gıda tedariği ve kaynak yönetimi sağlamak için Orman Yönetimi gibi önemli Gelişim Noktalarının kilidini erkenden açmaya odaklanın.

 • Mevcut kaynaklara dayalı olarak bölgesel uzmanlaşmayı göz önünde bulundurun ve maksimum yerleşim büyümesi için ilk önce hangi ağaçların kilidini açacağınızı stratejik olarak seçin.

 • Bazı seçeneklerin Erken Erişim nedeniyle kullanılamayacağını, ancak Kömür Yakma gibi teknolojilerin kullanılmasının ekonomik refaha yol açabileceğini unutmayın.


Oyuncular, Manor Lords'taki yerleşimlerinin seviyesini mütevazı bir köyden büyük ve müreffeh bir kasabaya yükselttikçe, bölge için özel teknolojilerin kilidini açan Geliştirme Puanları kazanacaklar. Yerleşim seviyelerini artırmak için oyuncuların belirli sayıda Burgage Arsasını yükseltmeleri gerekecek, bu da bölge sakinlerine daha fazla olanak ve kaynak sağlamayı içeriyor.
Geliştirme Noktaları dört ağaca bölünmüştür; Çiftçilik, Ticaret, Endüstri ve Toplama ve daha ileri teknolojilerin bazıları, yalnızca diğer noktaların kilidi açıldığında kullanılabilir. Oyuncular şu anda yerleşimlerini yalnızca altı kez yükseltebildikleri için, ilk önce kilidini açacak en iyi Gelişim Noktalarına karar verirken akıllıca seçim yapmak önemlidir. Ayrıca mevcut kaynaklara göre köyleri uzmanlaştırmak da iyi bir fikirdir ve oyuncular talep ettikleri yeni bölgelerde her zaman diğer Gelişim Noktalarını alabilirler . Oyunun Erken Erişim niteliği göz önüne alındığında, bazı seçeneklerin şu anda mevcut olmadığını da belirtmekte fayda var.


1

Orman yönetimi

Tüm Berry Yataklarının Kapasitesi İki Katına Çıkıyor • Geliştirme Ağacı Toplama

 • Daha önce kilit açmaya gerek yok


Özellikle ilk yılda oyuncular mütevazı nüfuslarını sürdürmek için avcılık ve toplayıcılığa güvenmek isteyecekler. Bu nedenle, ilk olarak açılabilecek en güvenilir Gelişim Noktalarından biri , tüm meyve yataklarının kapasitesini iki katına çıkaran Orman Yönetimi'dir .


Meyveler ilkbaharda büyür ve kış geldiğinde hızla ölür; bu da oyunculara işçileri Forager Hut'a atayarak tüm meyveleri toplamak için hala bolca zaman verir. Daha fazla meyve mevcut olduğunda, daha fazla ağız kolaylıkla doyurulabilir. Zengin meyve yataklarına sahip bölgelerde Orman Yönetiminin önceliği daha da artmaktadır. Tek dezavantajı, bu kilidin diğer Geliştirme dallarına yol açmamasıdır.


2

Gelişmiş Kaplama

Avcıların Topladığı Et Miktarı İki Katına Çıkıyor • Geliştirme Ağacı Toplama

 • Yakalamanın kilidinin açılması gerekir


Gelişmiş Deri Kaplama , oyuncular ilk kez Tuzak Geliştirmeyi edinene kadar açılamazken , özellikle bölgede zengin bir vahşi hayvan kaynağı varsa, erkenden nişan almak hala harika bir seçenektir. Oyuncuların hayvanların üremesine izin vermek için avlanmayı sınırlamak zorunda kalması nedeniyle et genellikle yetersiz kalıyor, ancak Gelişmiş Deri Kaplama ile durum böyle değil.


Alınan et miktarının iki katına çıkarılmasıyla avlanan her hayvanın değeri iki kat artıyor. Et, yalnızca nüfusu beslemeye yardımcı olmakla kalmıyor, aynı zamanda insanları mutlu edecek yiyecek çeşitliliği ihtiyacını da karşılıyor. Yiyecek çeşitliliğini artırmanın bir başka yolu da Manor Lords'daki sebze bahçeleri gibi en iyi arka bahçe uzantılarından bazılarını kullanmaktır .


3

Ağır Pulluk

Öküzlerin Tarlaları Sürmesine ve Mahsulleri Getirmesine Olanak Sağlayarak Tüm Süreci Hızlandırır • Tarım Geliştirme Ağacı

 • Daha önce kilit açmaya gerek yok


Oyuncular genellikle ilk yıllarında çiftçilik yapmak istemese de, ilk Gelişim Noktalarını harcayabildiklerinde artık planlamaya başlamanın zamanı gelmiştir. Ağır Saban Geliştirme, oyuncuların Çiftlik Evlerine Çiftçilik İstasyonları eklemelerine olanak tanır, böylece Öküzler oraya tarlaları sürmek ve mahsulleri depoya geri getirmek için atanabilir. Bir Öküz bu işi köylülerin kendi başlarına yapabileceğinden çok daha hızlı ve verimli bir şekilde yapabilir.


Özellikle büyük tarlalar için bir öküz olmazsa olmazdır, çünkü toprak çok sertleştiğinde kış gelmeden önce çiftçilik işleminin tamamlanması gerekir. Ağır Saban'ı erkenden almanın bir diğer nedeni de, başka bir büyük Gelişim Noktası olan Döllenme'yi açmasıdır.


4

Döllenme

Nadas Alanları Toprağın Verimliliğini Artıracak Koyunlar İçin Mera Olarak Kullanılabilir • Tarım Geliştirme Ağacı

 • Ağır Pulluk'un kilidinin açılması gerekir


Eğer oyuncular Manor Lords'ta tarımlarını geliştirmek istiyorsa , Gübreleme kolayca hedeflenecek en iyi Gelişim Noktalarından biridir, ancak önce Ağır Pulluk teknolojisinin edinilmesi gerekir. Gübreleme, oyuncuların tarlalarını çitle çevirmesine olanak tanır ve yıllar içinde bir tarla doğurganlığın yeniden oluşması için nadasa bırakıldığında, bu alan koyunlar için geçici bir otlak haline gelecektir.


Oyuncular, özel meralara ihtiyaç duymak yerine koyunlarının bu tarlalarda yaşamasına izin vererek yerden tasarruf etmekle kalmayacak, aynı zamanda koyunlar da nadasa bırakılan tarlaları gübreleriyle gübreleyecekler. Bu, doğurganlığı yeniden sağlayacak ve böylece bir sonraki yıl mahsul verimi daha da iyi olacaktır. Manor Lords'ta koyun edinmek için oyuncuların bir Hayvancılık Ticaret Merkezi inşa etmeleri ve onları ithal etmeleri gerekecek. Oyuncuların birkaç bireyi olduğunda Koyun Yetiştiriciliği Geliştirme Noktası başka bir iyi seçenek olacaktır çünkü artık ithalata gerek kalmayacaktır.


5

Kömür Yakma

Yakacak Odunları Daha Verimli Kömüre Dönüştürmek İçin Kömür Fırınları İnşa Edilebilir • Sanayi Geliştirme Ağacı

 • Daha önce kilit açmaya gerek yok


Köylüyü yaşatmanın iki şartı vardır; ısınmak için yiyecek ve yakıt; ana yakıt türü yakacak odundur . Ancak Kömür Yakma Gelişimi, hayatta kalmanın bu yönüne büyük ölçüde yardımcı olabilir. Bunun kilidi açıldığında, oyuncular bir yığın yakacak odunu iki yığın kömüre dönüştürebilen Kömür Fırınlarının yapımını sipariş edebilirler .Kömür üretmek için çok fazla iş ve ulaşım gerekli olsa da oyuncular yakıt stokunu ikiye katlayacak, bu da köylülerin soğuktan asla ölmeyeceğini umduğumuz anlamına geliyor. Ayrıca, bazı sanayi binaları yakıt gerektirdiğinden, kömür tüm ekonominin verimliliğini artıracak ve umut verici bir şekilde müreffeh zamanlara yol açacaktır . Zengin yatakların sınırsız madenciliğine olanak tanıyan Derin Madenciliğin kilidini açmak için Kömür Yakma da gereklidir.


 

Manor Lords


PLATFORMLAR

PC , Xbox One , Xbox Serisi X , Xbox Serisi S

PİYASAYA SÜRÜLMÜŞ

26 Nisan 2024

GELİŞTİRİCİ(LER)

Slavic Magic

YAYINCI(LAR)

Hooded Horse

TÜR(LER)

Strateji, Şehir Kurma

MOTOR

Unreal Engine 4


5 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page