top of page

Manor Lords: İkinci Yerleşiminizi Nasıl İnşa Edebilirsiniz?

Manor Lords oyununa başladığınızda , beş evsiz aile ve birkaç ücretsiz kaynakla başlarsınız ve gelişen bir kasaba olmak için bunları nasıl kullanacağınızı bulmanız gerekir. Buna yardımcı olmak için oyundaki her bölgede birkaç büyük orman, verimli tarla ve kil, demir ve meyveler gibi kaynaklar bulunur.

Manor Lords Rehber

Slavic Magic's Manor Lords, derin bir ortaçağ deneyimi yaratmak için şehir inşasını, taktiksel savaşı ve diğer strateji unsurlarını birleştirir. Manor Lords Rehber ve Manor Lords Türkçe içerikleri burada.


Ancak Manor Lords oynarken tek bir bölgeye odaklanmanıza gerek yok . Aslında, en azından "Barışı Yeniden Tesis Etme" senaryosunu tamamlamak istiyorsanız bunu yapmamalısınız. İddia ettiğiniz her bölgede yerleşim kurmanıza gerek olmasa da onlardan alabileceğiniz ekstra kaynaklar, baronun son ordusuyla yüzleşmeniz gerektiğinde çok işinize yarayabilir.


İkinci Uzlaşma Nasıl Başlatılır

İkinci bir yerleşim yeri kurmayı planladığınızda ihtiyacınız olan ilk şey haritada ikinci bir bölgeye sahip olmaktır. Eğer bölge sahiplenilmezse bu size 1.000 Nüfuza , rakip baronun elindeyse 2.000 Nüfuza mal olur. Ayrıca baronun ordusunu da yenmeniz gerekecek, çünkü o hiçbir iddianın tartışmasız kalmasına izin vermez. Ayrıca King's Favor adlı bir kaynağı da kullanabilirsiniz, ancak 0.7 sürümünden itibaren bu kaynak henüz mevcut değil.

İhtiyacınız olan ikinci şey, ikinci anlaşmayı nasıl finanse edeceğiniz Kişisel Zenginliktir. Kişisel Zenginlik kazanmanın yolu, bir Malikane inşa etmek, Malikanenin Vergilendirme sekmesine gitmek ve "Arazi Vergileri"ni yüzde 10 veya daha yüksek bir değere ayarlamaktır. Arazi vergileri, mevcut Bölgesel Zenginliğin bir yüzdesini almanızı sağlar. Vergi talep ettiğinizde onay notunuz hızla düşer , bu nedenle hazineniz dolduğunda bunları kapatmayı unutmayın.

En az 250 Kişisel Servete sahip olduğunuzda ve en az iki bölgeye sahip olduğunuzda, inşaat menüsünün Yönetim sekmesinden bir Yerleşimci Kampı inşa etmeyi seçebilirsiniz. Bu, size birkaç seçenek sunan Yerleşim Seçeneklerini getirir. İlk olarak, yeni yerleşimi uzmanlaştırmayı seçebilirsiniz (0.7'de uygulanmamıştır, ancak bu muhtemelen size farklı bir başlangıç ​​kaynakları seti sağlar) ve ardından projeye daha fazla Kişisel Zenginlik yatırmayı seçebilirsiniz. Harcadığınız her ekstra 250 için şunları alırsınız:

 • 20 tane daha Ekmek, Yakacak Odun ve Taş

 • 8 kereste daha

 • 10 tane daha Metal Alet

 • 50 bölgesel zenginlik daha

Ancak ne kadar para harcarsanız harcayın, her zaman beş aile ve bir öküzle başlayacaksınız.

Ne harcayacağınıza karar verdikten sonra oyun içerisinde sahip olunan ancak kullanılmayan herhangi bir bölgeye yerleşim çadırını kurabilirsiniz. Bu noktadan itibaren sahip olduğunuz her aktif yerleşim yerinin ihtiyaçları ve işleri arasında denge kurmanız gerekecek.

İkinci Yerleşim İpuçları

 1. İlk yerleşiminizin size öğrettiği dersleri unutmayın: iki depo binasıyla başlayın , ardından bir Av Kampı ve Toplayıcı Kulübesi inşa edin, Tomruk Kampı ve Oduncu Locası ile devam edin ve ancak bundan sonra Burgage Arsalarını kurma konusunda endişelenmeye başlayın.

 2. Yerleşimlerin birbirine bitişik olması gerekmez. İkinci yerleşim yeriniz haritanın ilk yerleşiminizin karşı tarafında olabileceği gibi üçüncü yerleşim yeriniz de her ikisine de uzak olabilir. Ancak yerleşimlerin birbirine yakın inşa edilmesi faydalıdır çünkü bölgeler arasındaki ticaret daha hızlı gerçekleşebilir ve milis birimleri daha erken ortaya çıkabilir.

 3. Bitişik yerleşim yerlerinin bir diğer faydası da bölgesel sınırları aşan kısayollar oluşturabilmenizdir.

 4. Yerleşimler arası ticareti etkinleştirmek için lojistik sekmesinden bir Paket İstasyonu inşa edin . Pack Station menüsünde ticaret yapacağınız hedef bölgeyi ve ardından hangi kaynağı gönderip almak istediğinizi seçebilirsiniz. Yalnızca kaynak ticareti yapabileceğinizi, Bölgesel Zenginlik ticareti yapamayacağınızı ve her kaynağın ne kadar değerli olduğuna oyunun karar vereceğini unutmayın. Örneğin, bir birim kalas iki birim taşa bedeldir ve tüccarlarınız bunu takas edecektir.

 5. Paket İstasyonunda çalışmak için katır satın alabilirsin. Katırı olan bir tüccar, katırı olmayan bir tüccara göre çok daha fazla kaynak alışverişinde bulunabilir.

 6. Hedef yerleşim yerlerinin değişimi tamamlamak için kendilerine ait bir Paket İstasyonuna ihtiyacı yoktur. Tüccarlar, toplamaları için gönderdiğiniz kaynakların bulunduğu depoya veya tahıl ambarı binalarına doğru doğrudan yürüyecekler . Ancak birden fazla Paketleme İstasyonu, özellikle her biri yalnızca tek bir aileyi çalıştırabildiği için değişim sürecini hızlandıracaktır.

 7. Yeni bir yerleşim yeri ile takas edilecek en iyi kaynak kalaslardır. Bir dizi etkili bina ve yükseltme inşa etmek için kalasları kullanabilirsiniz ve Sawpit'i daha sonraya saklamak, kereste ve öküz zamanınızı başka projelere harcamanıza olanak tanır.

 8. Yeni bir yerleşim için verilecek en iyi kaynak araçlardır. En azından 0.7 sürümünde herhangi bir şey inşa etmek için alet kullanmanıza gerek yoktur ve her biri için çok sayıda kalas alabilirsiniz. Zengin Mevduattan gelen herhangi bir kaynak aynı zamanda takas için de iyidir.

 9. Haritadaki her bölge size veya Baron Hildebolt'a ait olana kadar ikinci yerleşiminize başlamaktan kaçının. Haydutlar saklanacak yerleri kalmadığında kaynakları çalmayı bırakırlar ve bu da yeni yerleşim yerinizin üzerindeki baskının çoğunu azaltır.

 10. Kaç bölgeye veya yerleşime sahip olursanız olun, en fazla altı milis birimini barındırabilirsiniz . Bu sınır için altı sayıya ulaşmadan önce oluşturduğunuz maiyetler, ancak altı birime ulaştıktan sonra oluşturduğunuz maiyetler bu sınırı aşabilir.

 11. İleri geri ticaret yapabilen iki yerleşim yeriniz olduğunda, her kaynağın işlenmesi için tek bir bölgeye güvenmeniz gerekmez. Bu, her kasabayı yerel Zengin Mevduatlarına göre uzmanlaştırabileceğiniz ve ardından fazla kaynakları ileri geri takas etmek için Paket İstasyonlarını kullanabileceğiniz anlamına gelir.

Birden fazla yerleşim yerini yönetmek, özellikle hasat zamanı geldiğinde baş ağrısı olabilir. Ancak iki veya daha fazla yerleşim yerinden alabileceğiniz ekstra kaynaklar, gelir, milis birimleri ve nüfuz, onları korumak için harcadığınız çabaya fazlasıyla değer.

Manor Lords

PLATFORMLAR ; PC , Xbox One , Xbox Serisi X , Xbox Serisi S

PİYASAYA SÜRÜLMÜŞ ; 26 Nisan 2024

GELİŞTİRİCİ(LER) ; Slavic Magic

YAYINCI(LAR) ; Hooded Horse

TÜR(LER) ; Strateji, Şehir Kurma

MOTOR ; Unreal Engine 4

Manor Lords, kapsamlı şehir kurma mekanikleri, devasa taktiksel savaşlar ile karmaşık ekonomik ve sosyal simülasyonlar içeren bir ortaçağ strateji oyunudur. Bir ortaçağ lordu ol ve topraklarına hükmet. Mevsimler geçer, iklimler değişirken, şehirler yükselir ve düşer.8 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page