top of page

Manor Lords: Görmek İstediğimiz Özellikler

Çoğunlukla tek bir geliştirici tarafından oluşturulan ve türe ilişkin Steam oyuncu sayısı kayıtları bulunan Manor Lords , şimdiden büyük bir başarıya ulaştı. Ancak, açıkça belirtildiği gibi, oyun büyük ölçüde devam eden bir çalışmadır ve Erken Erişimin bu ilk aşamalarında pek çok özellik eksik veya eksiktir.

Manor Lords Rehber

Slavic Magic's Manor Lords, derin bir ortaçağ deneyimi yaratmak için şehir inşasını, taktiksel savaşı ve diğer strateji unsurlarını birleştirir. Manor Lords Rehber ve Manor Lords Türkçe içerikleri burada.


1Manastırlar

Manastırlar Orta Çağ'ın Öne Çıkan Bir Özelliğiydi

Manastırlar Orta Çağ'da sadece maneviyat açısından değil aynı zamanda ticaret açısından da son derece önemliydi. Aslında manastırlar tarihçiler tarafından sıklıkla bölgeye ticaret ve sanayi sağlayan büyük kurumsal işletmeler olarak tanımlanır. Bu nedenle, Manor Lordlarına manastırların olası eklenmesi, oyun için birçok yeni açı sunacaktır. Manastırlar yalnızca yapay zekanın kullanımına açık olsa bile bu durum geçerli olacaktır; çünkü bir başrahiple diplomasi çok farklı olacaktır ve oyuncular, en zengin vatandaşları için resimli el yazmaları gibi ürünleri ithal edebilecektir.

Oyuncuların kendi manastırlarını kurabilmeleri ve onları sıfırdan inşa edebilmeleri açısından , bunun uygulanması muhtemelen daha zor olacaktır. Bununla birlikte, yazı salonları ve aziz emanetlerinin ticareti gibi özelliklerle olasılıklar kesinlikle aklınızı karıştırıyor.

2Hikaye Etkinlikleri

Etkinlikler Daha Fazla Lezzet Katabilir ve Oyunu Sarsacak Zorluklar Sağlayabilir

Manor Lords'un temel oynanışı mutlak bir zevktir, ancak oyuncular kasabalarını çalışır hale getirdikten sonra işler, özellikle zorluk açısından biraz durgunlaşabilir. Zaman zaman ortaya çıkan rastgele hikaye olaylarını ekleyerek, oyuncular yalnızca daha fazla zevk almakla kalmayacak, aynı zamanda zor kararlar vermek ve belki de gelecek aylar için planlarını uyarlamak zorunda kalacaklar.

Köydeki küçük karışıklıklardan, kralın savaşa gidip asker çağırmasına kadar olaylar farklı boyutlarda olabilir. Bu örnekte oyuncular, geçici olarak işçileri kaybetmekle, belki de nüfuz pahasına, efendilerini üzmek arasında seçim yapmak zorunda kalacaklardı . Oyun 14. yüzyılın sonlarında geçtiği için Kara Ölüm'ün tekrarlayan dalgaları beklenebilir ve bu da gerçek bir zorluk yaratabilir. Bazen olaylar bereket de olabilir.

3Daha Fazla Hayvan ve Onlar İçin Daha Fazla Kullanım

Oyuncular Daha Fazla Seçeneğe Sahip Olacak ve Dünya Gerçekten Yaşadığını Hissedecek

Her türden evcil hayvan, ortaçağ yaşamının ayrılmaz bir parçasıydı ve bunlardan bazıları Manor Lords'da mevcut olsa da , ileride daha fazlasını görmek kesinlikle harika olurdu. Geliştirici domuzların eklenmesinden bahsettiği için en azından bu et kaynakları beklenebilir. Bununla birlikte, güvercinler ve güvercinler için güvercinlikler veya tavşanlar için yuvalar inşa edebilmek daha da fazla çeşitlilik katacak ve oyunculara daha fazla seçim seçeneği sunacaktır.


Oyuna kaleler de eklendiğinde sırasıyla köpek kulübelerine ve ahırlara ihtiyaç duyacak olan köpek ve şahin gibi av hayvanlarını görmek de ilginç olacaktır. Bu tür lükslere sahip olmak belki de lordun daha fazla nüfuz kazanmasına yardımcı olabilir. Dahası, mevcut besi hayvanlarını çevreleyen seçenekler, oyuncuların at yetiştirebilmesi, keçilerini sağabilmesi ve hayvan derilerinin parşömen haline getirilmesiyle geliştirilebilir.

4Almanca Ses Hatları

Orta Çağ Frankonyasında Geçen Bir Oyun İçin Almanca Ses Hatları Sürüklemeye Yardımcı Olabilir

Tarihsel doğruluk ve derinlik, Manor Lords'un büyük bir parçasıdır ve bunu geliştirmenin küçük bir yolu, otantik ortaçağ Alman ses hatlarının eklenmesidir. Bunun nedeni, oyunun, İngilizce seslerin yersiz olacağı, şu anda Güney Almanya'da bulunan Orta Çağ Frankonyası'nda geçmesidir.

Tabii ki, böyle bir özellik öncelik listesinin oldukça alt sıralarında yer alıyor ve mevcut sesler, belli bir çekiciliğe sahip oldukları için çok iyi çalışıyor. Üstelik seslendirme sanatçılarını işe almak ucuz ya da kolay bir süreç değil, ancak oyunun yalnızca ilk birkaç günde muazzam bir başarı elde etmesi, geleceğe yönelik hala gerçekçi bir umut.

5Su Değirmenleri

Daha Fazla Seçenek Her Zaman İyidir

Uygun nehirler, Malikane Lordları için planlanan özelliklerden biridir , ancak su değirmenlerinin onlara eşlik edip etmeyeceği henüz görülmemektedir. Su değirmenleri Orta Çağ'da inanılmaz derecede faydalıydı ve yel değirmenleri ancak daha sonraki dönemde icat edildi ve yavaş yavaş popülerlik kazanmaya başladı.


Her iki değirmen türünün de avantajları ve dezavantajları olduğundan, oyuncuların bir seçeneğe sahip olması harika olurdu. Balıkçılık , oyunda istenen bir diğer özelliktir ve su değirmenlerinde genellikle belirli kişilerin balık tutabileceği değirmen havuzları bulunur.

6Kış Aylarında Daha Kısa Çalışma Saatleri

Daha Kısa Gün Işığı Saatleri Daha Az İş Yapılabileceği Anlamına Geliyordu

Manor Lords'taki dört mevsim, tıpkı gerçek Orta Çağ'da olduğu gibi hayati bir rol oynuyor. Ancak bunu daha da ileri götürüp oyuna başka bir zorluk katmanı eklemek için kışın çalışma oranı azaltılabilir.

Kışın gündüz saatlerinin kısalması çoğu ortaçağ insanının eskisi kadar iş yapamayacağı anlamına geldiğinden bu mantıklı olacaktır. En azından inşaat ve ağaç kesme gibi görevlerin verimliliği azaltılmalı, ancak belki de bu, oyuncuların daha gerçekçi bir mücadele deneyimi yaşamak için seçebilecekleri bir oyun kuralı ayarı olarak en iyi sonucu verecektir.

Manor Lords

PLATFORMLAR ; PC , Xbox One , Xbox Serisi X , Xbox Serisi S

PİYASAYA SÜRÜLMÜŞ ; 26 Nisan 2024

GELİŞTİRİCİ(LER) ; Slavic Magic

YAYINCI(LAR) ; Hooded Horse

TÜR(LER) ; Strateji, Şehir Kurma

MOTOR ; Unreal Engine 4

Manor Lords, kapsamlı şehir kurma mekanikleri, devasa taktiksel savaşlar ile karmaşık ekonomik ve sosyal simülasyonlar içeren bir ortaçağ strateji oyunudur. Bir ortaçağ lordu ol ve topraklarına hükmet. Mevsimler geçer, iklimler değişirken, şehirler yükselir ve düşer.2 görüntüleme0 yorum

Commentaires


bottom of page