top of page

Manor Lords: En İyi Burgage Arsa Yükseltmeleri

Burgage Arsaları, Manor Lords'taki aile evlerinden daha fazlasını sunuyor . Yeterince uzun yaparsanız, Burgage Arsası arka bahçe yükseltmesini destekleyebilir ve bu yükseltmeler bir arsanın yeni ürünler yaratmasına olanak tanır. Aslında arka bahçeyi geliştirmek birçok önemli mal ve kaynak yaratmanın tek yoludur.


Ancak Manor Lords'taki her Burgage Plot yükseltmesi aynı şekilde çalışmaz. Bunlardan bazılarının kilidini geliştirme puanlarıyla açmanız gerekir ve birkaçı arka bahçenin boyutuna bağlı olarak az çok etkilidir. Bu nedenle, her Burgage Plot yükseltmesinin tam olarak nasıl çalıştığını ve hangilerinin diğerlerinden daha fazla veya daha az faydalı olduğunu bilmek yardımcı olur.

Manor Lords Rehber

Slavic Magic's Manor Lords, derin bir ortaçağ deneyimi yaratmak için şehir inşasını, taktiksel savaşı ve diğer strateji unsurlarını birleştirir. Manor Lords Rehber ve Manor Lords Türkçe içerikleri burada.


Temel Yükseltmeler

İlk dört Burgage Plot yükseltmesi, birinci seviye evler de dahil olmak üzere her ev için mevcuttur. Ancak elma bahçesi yalnızca geliştirme menüsünden meyve bahçesi yükseltmesini satın alırsanız kullanılabilir. Bu yükseltmeler şunlardır:

 • Sebze Bahçesi (15 Bölge Zenginliği)

 • Tavuk Kümesi (25 RW)

 • Keçi Kulübesi (25 RW)

 • Elma Bahçesi (50 RW, 1 Geliştirme Noktası)

Bu yükseltmelerin her biri, kaynak maliyeti olmadan istikrarlı bir mal geliri sağlar: Bahçe sebze sağlar, kümes yumurta sağlar, kulübe deri sağlar ve meyve bahçesi elma sağlar. Ancak bu yükseltmelerin çalışmasını etkileyen birkaç tuhaflık vardır:

 • Bahçe diğer iyileştirmelerden daha ucuz çünkü ev sahipleri toprağı işlemek ve sebzeleri hasat etmek için zaman harcamak zorunda kalıyor. Diğer yükseltmeler de bir miktar etkileşim gerektirir, ancak sebze bahçesi kesinlikle en fazla zaman harcayandır.

 • İlk iki Eylül ayında meyve bahçesinden biraz elma alırken, ağaçlar olgunluğa eriştiğinde elma üretimi tavan yapıyor. Bu nedenle meyve bahçeleri bir geliştirme noktasına mal olur ve diğer arka bahçe yükseltmeleriyle karşılaştırıldığında Bölgesel Zenginliği ikiye katlar.

 • Arka bahçe büyüdükçe hem bahçe hem de meyve bahçesi daha fazla yiyecek üretir. Arka bahçe boyutunun, tüm zanaatkar yükseltmeleri de dahil olmak üzere diğer tüm yükseltmeler üzerinde minimum etkisi vardır.

 • Arka bahçedeki mallar, birisi onları bir Tahıl Ambarına veya Depoya taşımak için gelene kadar Burgage Parselinde kalır. Ancak doğru türdeki pazar tezgahını kontrol eden ev sahipleri, arka bahçe eşyalarını doğrudan pazar yerinde de satabilirler .

 • Zanaatkar yükseltmelerinin aksine, düzenli yükseltme yapan ev sahipleri yine de normal işgücünün bir parçası olacak. Büyük bir arka bahçenin alandan başka bir maliyeti olmadığından, Burgage Arsalarınızın arka bahçenin genişletilmesi için yeterli alana sahip olduğundan her zaman emin olmalısınız.

Sağlama"yı kazanmak istiyorsanız çok daha fazlasını başarmanız gerekecek.

Zanaatkar Yükseltmeleri

Bir Burgage Arsası ikinci veya daha yüksek seviyeye ulaştığında , onu bir zanaatkar evine yükseltebilirsiniz. İşte seçenekleriniz:

 • Fırın (5 Bölgesel Zenginlik, 5 Kalas, 1 Gelişim Noktası)

 • Demirci Atölyesi (5 Bölgesel Zenginlik, 5 Kalas)

 • Bira Fabrikasının Genişletilmesi (5 Bölgesel Zenginlik, 5 Kalas)

 • Terzi Atölyesi (5 Bölgesel Zenginlik, 5 Kalas)

 • Ayakkabıcı Atölyesi (5 Bölgesel Zenginlik, 5 Kalas)

 • Marangoz Atölyesi (4 Kalas)

 • Zırhçı Atölyesi (4 Kalas, 1 Geliştirme Noktası)

 • Fletcher'ın Atölyesi (4 Kalas)

Regional Wealth'in maliyeti her zaman çok daha düşüktür, ancak bunlardan herhangi birini inşa etmek için kalaslara erişmeniz gerekir. Yine de zanaatkar yükseltmenin en büyük maliyeti, sakinlerin zanaatkar haline gelmesi ve normal işgücünü bırakmasıdır. Daha sonra bir arsayı üçüncü seviyeye yükseltirseniz, taşınabilecek yeni aileler de zanaatkar olacak. Her zanaatkar yükseltmesi aynı zamanda hammadde gerektirir ve bu malzemeleri alamayan zanaatkarlar çalışmayacaktır.

Unutulmaması gereken başka bir şey de, temel bir arka bahçe yükseltmesi ile Burgage Arsasını bir zanaatkar evine dönüştürebileceğinizdir, ancak bunu yapmak, ödediğiniz Bölgesel Zenginliği iade etmez ve bir zanaatkar evini, başka bir ev de dahil olmak üzere, başka herhangi bir şeye dönüştüremezsiniz. bir nevi zanaatkâr. Artık ihtiyacınız olmayan bir zanaatkardan kurtulmanın tek yolu Burgage Arsasını yıkmaktır.


Her zanaatkar arsası faydalı ve değerli bir şey üretir, ancak bazı ürünler diğerlerinden daha faydalıdır. Pek çok zanaatkar birkaç öğeden birini yapabilir ve onlara bina menüsündeki "Genel" sekmesini seçip bir Üretim Odağı seçerek hangilerini yapacaklarını söylemeniz gerekir.

 • Fırın, unu ekmeğe dönüştürüyor. Ortak Fırın da aynısını yapıyor ancak Fırın, un başına bir somun yerine, un başına iki somun üretiyor. Kilidini açmak için iki geliştirme puanı harcamanız gerekecek, ancak verimliliğin düşük olduğu bir bölgede bunu yapmak oldukça maliyetlidir.

 • Demirci Atölyesi yakın dövüş silahları için tek kaynağınızdır , en azından pahalı ithalat bedelleri ödemek istemiyorsanız. Demirci, 1 demir levha için Aletler, 2 demir levha için Sidearms, 1 demir ve 1 kalas için Mızraklar veya 1 demir ve 1 kalas için Sırıklar oluşturabilir. Buna karşılık, Smithy endüstriyel binası yalnızca Araçlar yaratabilir. Bir milis birimi için silaha ihtiyacınız yoksa Demirciyi ihracat için Aletler üretmeye ayarlamalısınız.

 • Brewery Extension, maltı biraya dönüştürmenin tek yoludur . Manor Lord vatandaşları susadı ve eğer bir meyhaneyi yıl boyunca birayla dolu tutmak istiyorsanız en az iki Bira Fabrikasına ihtiyacınız olacak.

 • Terzi Atölyesi 1 boya ve 1 keten karşılığında Giysi , 2 keten karşılığında Gambeson veya 1 boya ve 1 iplik karşılığında Pelerin üretebilir . Gambesonlar bir tür milis zırhıdır ve kıyafet olarak sayılmaz. Boya yapmanın tek yolu böğürtlen kullanmaktır, dolayısıyla Terzi Atölyesi az sayıda böğürtlen ve düşük keten verimi olan bölgelerde daha az kullanışlıdır.

 • Cobbler's Workshop yalnızca ayakkabı üretiyor ancak iplik veya keten yerine deri kullanıyor. Derileri Tabakhaneye götürerek deri elde edersiniz ve hem Av Kamplarından hem de Keçi Barınaklarından deri elde edersiniz. Ayakkabılar aynı zamanda gelişmiş giysi sayıldığından ve her bölgede bol miktarda deri üretilebildiğinden, Ayakkabıcı Terziden çok daha kullanışlıdır.

 • Marangoz Atölyesi 2 kalas için Tahta Parçalar, 1 kalas için Küçük Kalkanlar ve 2 kalas için Büyük Kalkanlar oluşturabilir. Marangozlar ve Demirciler milis birimleri oluşturmak için eşit derecede faydalıdır çünkü hafif piyade veya mızraklı milis birimlerini hem silahlar hem de kalkanlar olmadan dolduramazsınız. Ve donatılacak milisleriniz olmadığında, Marangozların ihracat için Küçük Kalkanlar üretmesini sağlayabilirsiniz.

 • Zırhçı Atölyesi, geliştirme noktaları açısından özellikle pahalıdır . Atölyenin kilidini açmak ve Miğferler oluşturmak için bir puan, Mail Armor'un kilidini açmak için bir puan ve Plate Armor'un kilidini açmak için üçüncü bir puan harcamanız gerekir. Kasklar ve Zırh, milis zırhı yükseltmeleridir; Plaka Zırh ise bir Maiyet yükseltmesidir. Oyunu kazanmak için bu zırh yükseltmelerine ihtiyacınız yok, ancak bir bölgeyi demir madenciliği ve zırh üzerine odaklarsanız birimlerinizin yenilmesini çok daha zorlaştırabilirler.

 • Fletcher'ın Atölyesi kalasları Yaylara dönüştürür. Okçu birimlerini donatmak için ihtiyacınız olan tek şey yaylardır, ancak okçular yalnızca onları güvende tutacak kadar yakın dövüş biriminiz varsa kullanışlıdır. Yaylar ihracat için en iyi silah değildir ancak okçularınız donatıldıktan sonra Fletcher'la yapabileceğiniz başka hiçbir şey yoktur.


Bütün bunları akılda tutarak, işte çıkarım:

 1. Burgage Arsalarını daima arka bahçenin genişletilmesi için yeterli alana sahip olacak şekilde inşa edin .

 2. Fazladan sebze ve elma üretmek için en azından geniş arka bahçeleri olan Burgage Arsaları inşa edin .

 3. Zanaatkarın işinize yarayacağını bilmediğiniz sürece Burgage Arsasını asla bir zanaatkâr evine dönüştürmeyin.

 4. Tek önemli zanaatkarlar Bira Fabrikaları ve Ayakkabıcılardır. Fırınlar da faydalıdır, ancak çoğunlukla buğday yetiştirmenin zor olduğu bölgelerde.

 5. Bir milis kurmanız gerekiyorsa, bir Demirciye ve bir Marangoza ihtiyacınız var. Zırhçı, Terzi ve Fletcher yardımcı olabilir ancak daha az kullanışlıdır.

 6. En fazla altı milis birimi oluşturabileceğinizi ve ekstra yerleşim birimlerinin Paket İstasyonlarını kullanarak birbirleriyle silah ve mal ticareti yapabileceğini unutmayın .

 7. İhracata yönelik mal üreten bir zanaatkar, en azından çalışacak hammaddesi olmayan bir zanaatkardan daha fazlasını yapıyor.

Manor Lords

PLATFORMLAR ; PC , Xbox One , Xbox Serisi X , Xbox Serisi S

PİYASAYA SÜRÜLMÜŞ ; 26 Nisan 2024

GELİŞTİRİCİ(LER) ; Slavic Magic

YAYINCI(LAR) ; Hooded Horse

TÜR(LER) ; Strateji, Şehir Kurma

MOTOR ; Unreal Engine 4

Manor Lords, kapsamlı şehir kurma mekanikleri, devasa taktiksel savaşlar ile karmaşık ekonomik ve sosyal simülasyonlar içeren bir ortaçağ strateji oyunudur. Bir ortaçağ lordu ol ve topraklarına hükmet. Mevsimler geçer, iklimler değişirken, şehirler yükselir ve düşer.25 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page