top of page

Manor Lords: Ekmek Nasıl Yapılır

Manor Lords'ta köylülerinizi mutlu etmek için ekmek şarttır. Burada bu besin kaynağının nasıl yapılacağını öğrenebilirsiniz.Manor Lords oynarken yerleşiminizi açıklayabilir, bölgeleri talep edebilir ve haydutları yenebilirsiniz. Zafere giden yolu açarken aynı zamanda topraklarınızda yaşayan köylülerle de ilgilenmeniz gerekecek. Bu köylülerin bir yiyecek kaynağına ihtiyacı var ve ekmek harika bir seçenek.


Bu kılavuzda Manor Lords'ta nasıl ekmek yapılacağını ele alacağız. Bu, buğday yetiştirmeyi, tahılı öğütmeyi ve ekmeğe dönüştürmeyi kapsayacak. Oyunda başka yiyecek kaynakları olsa da ekmeğin, doğal kaynakları tüketmeden köylülerinizi beslemenin harika bir yolu olduğunu unutmamak önemlidir.

Buğday Çiftliği Nasıl Kurulur?Buğday yetiştirmeye başlamak için inşaat menüsüne gidin ve orak gibi görünen 'Çiftçilik' sekmesine gidin . Bu sekmede tarım alanı seçeneği en solda olacaktır; buna tıkladığınızda bölgenizdeki bir arazi alanını manuel olarak tarım arazisi olarak ayarlayabileceksiniz .


Tarım arazileri yerleştirildiğinde mahsul türünü seçebilir ve mahsul rotasyonunu ayarlayabilirsiniz. 'Mahsul Türü'nün yanındaki açılır menüden buğdayı seçebilirsiniz (diğer üç seçenek arpa, keten ve nadastır).

Buğday tarlanız yerleştirildiğinde artık bir çiftlik evi inşa etmeniz gerekecek . Bu, inşaat menüsünün 'Çiftçilik' sekmesindeki tarla yerleştirme bölümünün hemen yanında bulunur. Çiftlik evi ile köylüleri, buğday yetiştirmek ve hasat etmek için gerekli olan çiftliğe atayabileceksiniz.


Çiftlik evi inşa edildikten sonra üzerine tıklayın ve birkaç işçi atayın. Tarlalar oldukça büyük olabileceğinden en az iki aileyle başlamanızı öneririz . Ne kadar çok tarlanız varsa, çiftlik evine o kadar çok işçi atamanız gerekir.


Buğdayı Tahıla Nasıl Dönüştürürüz?Buğday hasadı ile ekmek yapımı arasında birkaç adım vardır. Öncelikle buğdayı tahıl haline getirmeniz gerekecek . Bu, çiftlik evinde yapılır , ancak önce harmanlama önceliğini artırmanız gerekecektir.Çiftlik evindeki işçiler, buğdayı harmanlayıp tahıl haline getirmenin yanı sıra mahsul de yetiştiriyor. Mümkün olduğunda tahıl harmanlamak yerine, en yüksek önceliğe sahip göreve odaklanacaklar. Tüm görevler aynı önceliğe sahipse işçiler yeterince hızlı harmanlama işlemine geçemeyebilirler.


Neyse ki bunu değiştirebilirsiniz. Çiftlik evi panelinden 'Gelişmiş' sekmesine gidin. Burada harmanlama önceliğini ayarlayabilirsiniz. Önceliği yüksek olarak ayarladık ve tüm alanları orta seviyede bıraktık. Bu , harmanlanacak buğday olduğunda ilk önce köylülerin yapacağı anlamına geliyor .


Harman önceliği tarla önceliğinden daha yüksek olduğundan, köylüleriniz sonunda tahıl üretmeye başlayacak.


Tahıl Una Nasıl Dönüştürülür?Şimdi tahılınızı una dönüştürmeniz gerekecek. Bu , 'Çiftçilik' menüsünde de bulunan Yel Değirmeni adı verilen ayrı bir binada yapılır . Bu binanın tek amacı var; tahılı una dönüştürün. Deponuzda tahıl varken, köylüleri buraya un yapmaları için görevlendirin.


Ekmek Nasıl YapılırSonunda son adıma geldik! Ekmek yapmak için son bir binaya ihtiyacınız olacak; ortak fırın . Bu da yine 'Çiftçilik' menüsünde bulunur. Yel Değirmeni gibi bu basit binanın da tek bir amacı var. İnşa edildikten sonra bir veya iki işçi görevlendirin ve ekmek yapılacaktır!


Köylülerinizi Nasıl Doyurursunuz?Ekmek, Tahıl Ambarınıza yerleştirilecektir ( burada da bir işçinin görevlendirildiğinden emin olun). Buradan köylüleriniz sizin başka bir şey yapmanıza gerek kalmadan ekmeği tüketecek. Ambar'a atanan aileler, ekmekleri pazarda satmaya başlayacak.


Ekmek, toplu olarak yapılabilecek harika bir yiyecek seçeneği olsa da, başka yiyecek seçeneklerinin de mevcut olmasını isteyeceksiniz. Bu, yakınlarda belirli miktarda olanak gerektiren hırsızlık arazilerinizi seviyelendirmek için gereklidir. İlk seferde seviye atlamak için satılan en az iki tür yiyeceğe ihtiyacınız olacak.


 

Manor Lords


PLATFORMLAR

PC , Xbox One , Xbox Serisi X , Xbox Serisi S

PİYASAYA SÜRÜLMÜŞ

26 Nisan 2024

GELİŞTİRİCİ(LER)

Slavic Magic

YAYINCI(LAR)

Hooded Horse

TÜR(LER)

Strateji, Şehir Kurma

MOTOR

Unreal Engine 4


2 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page