top of page

Manor Lords: 'Eğlence Eksikliği' Nasıl Düzeltilir

Eğlence Eksikliği, Manor Lords'ta Olumsuz Onay durumudur. İşte oyuncuların bunu nasıl çözebileceği.

Yerleşimcilerin ihtiyaçlarını yönetmek , Manor Lords'a katılan tüm oyuncuların ana işidir . Onlara ev sahipliği yapmak için soygun alanları inşa etmekten , onları beslemek için birden fazla yiyecek kaynağı bulmaya ve en sonunda onları eğlendirmenin yollarını bulmaya kadar, bunların hepsi lordun iş tanımının bir parçası.


Hırsızlık arsası her düzleştirildiğinde, içindeki aileler onları mutlu etmek için daha fazla eşya talep etmeye başlıyor. Eğlence Eksikliği sorunu, oyuncular bir soygun planını 3. seviyeye yükselttikten sonra ortaya çıkmaya başlıyor ve orada yaşayan aile, daha iyi yaşam koşulları ve akılsız işlerden başka bir şeyler talep etmeye başlıyor. İşte bunu nasıl çözeceğiniz.


Manor Lords'ta Eğlence Eksikliği Nasıl Giderilir

Eğlence eksikliği , bir yerleşim yerinde bir Taverna (İnşaat > Konut) inşa ederek, orada çalışacak bir aile görevlendirerek ve kasaba halkına servis edilebilecek istikrarlı bir Bira kaynağı sağlayarak giderilebilir . Vergilendirme gibi , yerleşimciler de eğlence eksikliğinden memnun olmayacaklar, ancak yalnızca 3. seviye Burgage parsellerinde yaşayan aileler Negatif Onay Puanına katkıda bulunacak.

Eğlence eksikliğinden şikayet eden köylüler birasız ne kadar uzun süre kalırsa Onay Puanınızı o kadar düşürürler .

Yerleşim başına yalnızca bir Taverna inşa edilmesi gerekir. Biraya çok ihtiyaç duyan köylülerin uzağa gitmesine gerek kalmaması için, en yüksek seviyedeki burgage arazilerinin yakınında bir yere yerleştirildiğinden emin olun.

Manor Lords Rehber

Slavic Magic's Manor Lords, derin bir ortaçağ deneyimi yaratmak için şehir inşasını, taktiksel savaşı ve diğer strateji unsurlarını birleştirir. Manor Lords Rehber ve Manor Lords Türkçe içerikleri burada.


Manor Lords'ta Bira Nasıl Alınır ve Kullanılır

Kendi biranızı yapmak, meyve vermeden önce çok fazla yatırım gerektiren bir süreçtir. İşte oyuncuların yapması gerekenler:

  1. Bir Arpa çiftliği başlatın .

  2. Çiftliğin yakınında bir Malthouse (İnşaat > Sanayi) inşa edin. 1 Arpayı 1 Malt'a dönüştürmek için Malthouse'a bir işçi görevlendirin.

  3. Arka bahçe uzantısına sahip 2. seviye Burgage Arsasını Bira Fabrikasına dönüştürün . Yerleşik aile 1 Malt'ı 1 Bira'ya dönüştürecek.

  4. Bir Taverna inşa edin ve bir aileyi orada çalışacak şekilde görevlendirin. Bu işçiler Bira'yı Bira Fabrikasından veya Tahıl Ambarından (eğer orada saklanıyorsa) alıp Tavernaya aktaracaklar.

Hırsızlık arsasının sınırlarını belirlerken arka bahçe uzantısı daha küçük bir ev simgesi olarak görünür. Mevcut hırsızlık parsellerine arka bahçe genişletmesi yapılamamaktadır.


Bira Fabrikası ve Tavernada çalışan aile aynı olmayacak. Bu, oyuncuların Ale'yi üretimde tutmak için her zaman en az dört işçi ayırması gerektiği anlamına gelir. Biri çiftlikte, biri Malthouse'da, biri Bira Fabrikasında ve biri de Tavernada.

Bira Fabrikasında çalışan aile başka bir işte görevlendirilemez.

Alternatif olarak oyuncular tüccarlar aracılığıyla Ale'yi de ithal edebilirler . Oldukça fazla paraya mal olacak, ancak eğer Arpa üretimi düşük toprak verimliliği nedeniyle kartlarda değilse, oyuncular yeni bölgeleri fethedene ve daha fazla tarıma elverişli arazinin kilidini açana kadar bu tek seçenek olabilir.


Manor Lords

PLATFORMLAR ; PC , Xbox One , Xbox Serisi X , Xbox Serisi S

PİYASAYA SÜRÜLMÜŞ ; 26 Nisan 2024

GELİŞTİRİCİ(LER) ; Slavic Magic

YAYINCI(LAR) ; Hooded Horse

TÜR(LER) ; Strateji, Şehir Kurma

MOTOR ; Unreal Engine 4

Manor Lords, kapsamlı şehir kurma mekanikleri, devasa taktiksel savaşlar ile karmaşık ekonomik ve sosyal simülasyonlar içeren bir ortaçağ strateji oyunudur. Bir ortaçağ lordu ol ve topraklarına hükmet. Mevsimler geçer, iklimler değişirken, şehirler yükselir ve düşer.11 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page