top of page

Manor Lords: Cevher Nasıl Elde Edilir ve Kullanılır

Orta çağa ait bağımsız şehir kurma oyunu Manor Lords, zorlu mekaniğiyle birlikte genellikle oldukça karmaşık kaynak üretim zincirleriyle birlikte gelir; bu nedenle, oyunda mevcut olan çeşitli kaynakların nasıl elde edileceğini ve kullanılacağını bulmak bazen zor olabilir. Ve bu, kaynak mevcudiyeti, bölgelerin kalkınma noktalarını kullanarak uzmanlaşması ve ticaret sistemindeki bölgesel eşitsizlikleri hesaba katmadan önce. Bazı kaynaklar, Manor Lords'taki yerleşimlerin büyümesi, gelişmesi ve korunması için kesinlikle gereklidir ; bu nedenle, bunların nasıl etkili bir şekilde kullanılacağını bilmek her zaman işe yarar.


Demir Cevheri, Demirhanedeki aletlerin veya silah ve zırhların üretiminde kullanılan önemli bir kaynaktır. Bunlar ticaret için kullanılabilecek temel mallardır, ancak özellikle zırh ve silahlar söz konusu olduğunda yerleşimi haydutların veya yapay zeka oyuncularının saldırılarına karşı korumak için kullanıldıkları için.

Manor Lords Rehber

Slavic Magic's Manor Lords, derin bir ortaçağ deneyimi yaratmak için şehir inşasını, taktiksel savaşı ve diğer strateji unsurlarını birleştirir. Manor Lords Rehber ve Manor Lords Türkçe içerikleri burada.


Manor Lords Demir Kaynağını Bulun

Manor Lords'taki çoğu bölgede, oyun içinde madencilik seçimi simgesiyle gösterilen bir demir kaynağı bulunacaktır . Bazı bölgeler Zengin Demir Yatağı'na erişime sahip olacak ; bunlar, normal türe göre bazı faydalar sunan son derece yararlı demir kaynaklarıdır. Ancak bir Demir Madeni normal bir demir kaynağı üzerinden de çalışacaktır; bu nedenle, belirli bir bölgenin yalnızca normal bir demir kaynağına sahip olması durumunda endişelenmenize gerek yoktur.


Manor Lords'ta Malların Uygun Depolama ve Taşımasını Sağlayın

Lojistik, Manor Lords'ta şehir yaşamının önemli bir parçasıdır ve Demir Cevherinin depolanması ve taşınması söz konusu olduğunda da durum farklı değildir. Manor Lords'a herhangi bir bina yerleştirirken , depo şeklinde yeterli depolama alanı olup olmadığını dikkate almak önemlidir. üretilen mallar ve malların taşınması için yeterli miktarda öküzün bulunup bulunmadığı . Depolama ve taşıma seçeneklerinin eksikliği , Manor Lords'ta üretimde büyük darboğazlara neden olabilir , bu nedenle herhangi bir lojistik problemin önünde durmak işe yarar.


Manor Lords'da Demir Madeni İnşa Edin

Manor Lords'ta bir Demir Madeni'nin tam olarak ne zaman inşa edileceğine karar vermek, büyüyen bir yerleşimin üzerinde birçok baskı olduğu göz önüne alındığında zor olabilir, ancak karar verildikten sonra maden inşaat sekmesinden inşa edilebilir. Demir Madenleri oyunun başından itibaren inşa edilebilir ve inşa edilmesi yalnızca tek bir keresteye mal olur. Erken bir Demir Madeni inşa etmenin ana sorunu iş gücüdür, ancak diğer üretim biçimlerinin iyi depoları varsa bir Demir Madenini erken inşa etmek yararlı olabilir. Sonuçta biraz fazladan hazırlığın zararı olmaz.

Demir Madeni, madendeki demir yatağının üzerine yerleştirilmelidir, ancak onu tamamen kaplaması gerekmez; yalnızca bir parçanın üzerine yerleştirilebilir; bu, çekici bir yerleşim yeri tasarlamaya çalışırken faydalıdır.


Aileleri Demir Madenine Görevlendirin

Demir Madeni'nin fiilen çalışabilmesi için bir iş gücüne ihtiyacı var. Bir aileyi Demir Madeninde çalışacak şekilde görevlendirin, ancak yerleşimin diğer hangi kaynaklara ihtiyaç duyabileceğine dikkat edin, çünkü kıtlık varsa Demir Cevheri biriktirmenin bir anlamı yoktur.


Bir Bloomery İnşa Edin

Manor Lords'taki üretim zincirinin önemli bir parçası, ham maddelerin inşaat malzemelerine dönüştürülmesidir. Demir Cevheri durumunda bu , Bloomery binasında yapılır . Bloomery'de görevlendirilen aileler, Demir Cevherini , daha fazla üretim veya ticaret için kullanılabilecek Demir Levhalara işleyecek.

Temel Demir Madeninde olduğu gibi Bloomery de yalnızca temel yapı malzemeleri kullanılarak inşa edilebilir. Bloomery, ekranın alt kısmındaki İnşaat sekmesinin Endüstri sekmesi kullanılarak inşa edilir.

Bloomery binası herhangi bir yere yerleştirilebilir, ancak en iyi deneyimi sunmak için malzemelerin binaya ve binadan taşınmasının dikkate alınması her zaman önemlidir.


Bloomery'ye Bir Aile Atayın

Bloomery'nin çalışabilmesi için işçilere ihtiyacı var. İnşaat ve diğer lojistik faaliyetler için serbest ailelerin bulunmasını sağlayarak, Demir Slab üretimi istendiğinde Bloomery'de çalışacak birini görevlendirin. Bu, oyundaki Bloomery binasına tıklayarak ve işçi eklemek veya kaldırmak için açılır arayüzü kullanarak yapılabilir.


Manor Lords'ta Bir Demirhane İnşa Edin

Demir Levhalar biçiminde gelen işlenmiş Demir Cevherini kullanmak için oyuncuların Smithy binasını inşa etmeleri gerekir. Bu, Bloomery ve Demir Madeninin kendisiyle aynı hususları beraberinde getiriyor; sorunsuz bir operasyon sağlamak için merkezi bir konuma sahip olması ve iş gücü ile desteklenmesi gerekiyor. Manor Lords'ta lojistik başarı için hayati öneme sahiptir.


Demirciye Bir Aile Atayın

Demirhanenin çalışabilmesi için atanmış bir aileye ihtiyacı var. Görevlendirilen aileler, yeterli Demir Levha tedariki olduğu sürece Alet üretmeye devam edecekler , bu nedenle yerleşimin depolama ve taşıma sistemlerinin işgücü ve öküzlerle iyi bir şekilde beslenmesini sağlamak önemlidir.


Silah Yapımı: Burgage Arsa Uzantılarının İnşa Edilmesi

Demir Cevheri, Malikane Lordlarında silah yapımında kullanılır , ancak Demirci yalnızca Aletler üretir. Manor Lords'ta silah yapmak isteyen oyuncuların Burgage Plot uzantı sistemini kullanması gerekiyor . Blacksmith uzantısı 2. seviye Burgage Plots'un arkasında kilitlidir ancak kendi silahlarını üretmek isteyen tüm oyuncular için gereklidir.

Manor Lords

PLATFORMLAR ; PC , Xbox One , Xbox Serisi X , Xbox Serisi S

PİYASAYA SÜRÜLMÜŞ ; 26 Nisan 2024

GELİŞTİRİCİ(LER) ; Slavic Magic

YAYINCI(LAR) ; Hooded Horse

TÜR(LER) ; Strateji, Şehir Kurma

MOTOR ; Unreal Engine 4

Manor Lords, kapsamlı şehir kurma mekanikleri, devasa taktiksel savaşlar ile karmaşık ekonomik ve sosyal simülasyonlar içeren bir ortaçağ strateji oyunudur. Bir ortaçağ lordu ol ve topraklarına hükmet. Mevsimler geçer, iklimler değişirken, şehirler yükselir ve düşer.5 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page