top of page

Manor Lords: Bira Nasıl Yapılır

Manor Lords'ta bira yapma süreci çok basit değil. Bira üretimine ilişkin adım adım talimatlar için bu kılavuzu okuyun.

Vatandaşların onayı , Manor Lords'ta yerleşimin büyümesini ve kamu düzenini belirleyen önemli bir statüdür. Oyuncuların vatandaşların onayını artırmasının bir kilise inşa etmek, vergi oranlarını düşürmek ve eğlenceyi teşvik etmek dahil olmak üzere çeşitli yolları vardır .

Manor Lords Rehber

Slavic Magic's Manor Lords, derin bir ortaçağ deneyimi yaratmak için şehir inşasını, taktiksel savaşı ve diğer strateji unsurlarını birleştirir. Manor Lords Rehber ve Manor Lords Türkçe içerikleri burada.


Kilise inanç merkezi işlevi görürken, meyhaneler de eğlence kaynağı oluyor. Ancak meyhaneler bira stoklanmadıkça işlevsiz kalıyor. Bira üretimi , çiftçilik, malt fabrikası inşa etmek ve bira fabrikası kurmak gibi bir dizi adımı içeren karmaşık bir süreçtir . Manor Lords'ta nasıl bira yapılacağını anlamaya çalışan oyuncular bu kılavuzu faydalı bulmalıdır.


Arpa Yetiştirmeye Başlayın

Oyuncular Manor Lord'larda arpa da dahil olmak üzere birden fazla ürün yetiştirebilirler . Mahsülü ekmeden önce, verimliliğini belirlemek için araziyi incelemeniz önemle tavsiye edilir . Oyuncular aşağıdaki adımları izleyerek toprağın verimliliğini değerlendirebilirler:

  1. İnşaat menüsünden çiftçiliğe gidin ve ardından tarlayı seçin.

  2. Seçilen alanla birlikte zemin, yüksek ve düşük doğurganlık alanlarını vurgulamak için renk değiştirecektir. Yeşil alanlar en verimli topraklardır.

  3. Bölgede birden fazla verimli toprak olması durumunda oyuncular, sağdaki ürün listesinden seçerek hangi verimli toprakların arpa ekimi için en uygun olduğunu belirleyebilirler.

  4. En verimli arazi belirlendikten sonra oyuncular tarla oluşturmaya başlayabilir.

  5. Daha sonra, tarım menüsünü açmak için yeni oluşturulan alana tıklayın. Şimdi mevcut mahsullerden arpayı seçin.

  6. Bir sonraki adım, bir çiftlik evi oluşturmayı ve birkaç vatandaşı araziyi işlemeye atamayı içerir. Bu vatandaşlar her yıl seçilen mahsulü ekmeye ve hasat etmeye başlayacaklar.

Mahsullerin her zaman Eylül ayında hasat edildiğini unutmayın. Ancak oyuncular, verimde %15'lik bir düşüşle bunları erken hasat etmeyi seçebilirler.

Arpayı Malta Dönüştür

Bira yapım sürecindeki bir sonraki adım, hasat edilen arpanın malta dönüştürülmesidir. Bu bir Malthouse inşa ederek başarılabilir. Malthouse, İnşaat menüsünün endüstri bölümünde bulunan bir yapıdır . Malthouse inşa edildikten sonra oyuncular bu binaya arpanın malta dönüşümünü yöneten bir vatandaşı atayabilir.


Bira Fabrikası Kurmak ve Bira Yapmak

Bira yapımındaki son süreç, bir hırsızlık alanını 2. seviyeye yükseltmektir . Hırsızlık alanı yükseltildiğinde, oyuncular binayı bira fabrikasına kadar genişletebilirler. Bir hırsızlık grafiğini genişletmek için, içerik menüsünü açmak üzere yapıya tıklayın ve ardından bira fabrikası uzantısını seçmek için dişli simgesine tıklayın. Genişletilmiş hırsızlık arazisinde ikamet eden vatandaşların artık bira üreticisine dönüşeceğini belirtmekte fayda var. Dahası, bir soygun arsası genişletildiğinde bölge sakinleri artık inşaat görevlerine katılamamaktadır.

Kurulan bira fabrikasıyla birlikte vatandaşlar bira hazırlamak için maltı otomatik olarak bira fabrikasına aktaracak. Bu aşamada oyuncular bir meyhane inşa edebilir ve vatandaşları buraya atayarak biranın bira fabrikasından meyhaneye transferini sağlayabilirler. Yakında oyuncular tavernayı ziyaret eden, iyi vakit geçiren ve efendilerini onaylayan vatandaşları fark edecekler.

Manor Lords

PLATFORMLAR ; PC , Xbox One , Xbox Serisi X , Xbox Serisi S

PİYASAYA SÜRÜLMÜŞ ; 26 Nisan 2024

GELİŞTİRİCİ(LER) ; Slavic Magic

YAYINCI(LAR) ; Hooded Horse

TÜR(LER) ; Strateji, Şehir Kurma

MOTOR ; Unreal Engine 4

Manor Lords, kapsamlı şehir kurma mekanikleri, devasa taktiksel savaşlar ile karmaşık ekonomik ve sosyal simülasyonlar içeren bir ortaçağ strateji oyunudur. Bir ortaçağ lordu ol ve topraklarına hükmet. Mevsimler geçer, iklimler değişirken, şehirler yükselir ve düşer.321 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page