top of page

Manor Lords: Bira Nasıl Yapılır

Bira, Manor Lords'taki hırsızlık planlarını seviyelendirmek için gereklidir. Burada köylülerinize bira yapmayı ve sağlamayı öğrenebilirsiniz.Yiyecek ve yakıt, Malikane Lordları'nın ihtiyaçlarıdır ; Köylülerinizin hayatta kalabilmesi ve gelişebilmesi için bu kaynakların her ikisini de onlara sağlamanız gerekecek. Bu temel ihtiyaçları karşıladıktan sonra giyim ve bira gibi diğer ürünlere geçebilirsiniz.


Bu kılavuzda, hırsızlık arazilerinizi seviyelendirmek istiyorsanız köylülere vermeniz gereken birayı nasıl alabileceğinizi ele alacağız. Bu, kendi arpanızı yetiştirmekten yerel meyhanenize bira sağlamaya kadar tüm süreci kapsayacaktır.
Arpa Nasıl YetiştirilirBira yapmanın ilk adımı arpa yetiştirmektir. Bunu yapmak için inşaat menüsüne gidin ve ardından orak gibi görünen sekmeye tıklayın; bu Tarım menüsüdür. Listedeki 'Alan' adı verilen ilk seçenek, bir alanı yerleştirmenize olanak tanır.


Mümkün olan en iyi toprakta olduğunuzdan emin olmak için ekranın sağ tarafındaki 'Arpa Verimliliği' katmanına tıklayın. Bu, arpa tarlası yerleştirmek için en iyi alanları gösterir.


Alanınız yerleştirildiğinde üzerine tıklayıp mahsulü seçebilirsiniz. Ürün döndürme işlevini kullanmanızı öneririz; Eğer her yıl arpa yetiştirirseniz, toprak sonunda tüm verimliliğini kaybeder.


Arpa tarlanız hazırlandıktan sonra köylülerin tarım işlemini bitirmesini beklemeniz yeterlidir. Bu, arpanın sürülmesi, ekimi, hasadı ve tüm arpanın depoya yerleştirilmesini içerir.


Arpa Malta Nasıl Dönüştürülür?Bir sonraki adım arpanın malta dönüştürülmesidir. Bu, bir malthane gerektiren basit bir süreçtir . Bu bina, inşaat menüsünün Endüstri sekmesinde bulunur ve inşa edilmesi için yalnızca dört kereste gerekir.


Yerleştirilip inşa edildikten sonra, bazı işçileri görevlendirmeniz gerekecek . Malthanede yalnızca iki işçi yuvası vardır, ancak bira üretim yolculuğunuza yeni başlıyorsanız bu yeterli olacaktır.


Malt Biraya Nasıl Dönüştürülür?Maltınızı nihai ürüne dönüştürmek için artık bira fabrikası uzantısını ikinci seviye hırsızlığa eklemeniz gerekecek . Bu, bir konut arsasını en az bir kez seviyelendirmeniz gerekeceği anlamına gelir; bu sadece dört kereste gerektirir ve aşağıdaki gereksinimlerin yerine getirilmesini gerektirir.


  • Su Erişimi

  • Kilise Seviye 1

  • Yakıt Durağı İkmali x1

  • Yiyecek Tezgahı Tedarik x2

  • Giyim Tezgahı Tedarik x1


Bununla, daha sonra arsayı yükseltebilirsiniz, bu da size bira fabrikası uzantısını ekleme olanağı sağlar.
Bira fabrikası uzantısına sahip Burgage arazileri artık maltı otomatik olarak biraya dönüştürecek ve bu daha sonra doğrudan meyhaneye teslim edilecek.


Bira satın alabilir misin?Ticaret noktasından bira satın alabilirsiniz, ancak bunun oldukça pahalı olduğunu unutmamak önemlidir. Bir bira size 18 jetona mal olacak, ancak köylülerinizi memnun etmek için birden fazla biraya ihtiyacınız olacak. Belirli bir fazlalığa ulaşmak için sadece birkaçına ihtiyacınız varsa, o zaman devam edin. Ancak genel olarak bunu tek bira kaynağınız olarak önermiyoruz.


Elinizde fazla bira varsa aynı fiyata satabilirsiniz. Hem ithalat hem de ihracat için önceden belirlenmiş bir ticaret yolunun olması gerekir . Bunun taban fiyatı 144 jetondur.

 

Manor Lords


PLATFORMLAR

PC , Xbox One , Xbox Serisi X , Xbox Serisi S

PİYASAYA SÜRÜLMÜŞ

26 Nisan 2024

GELİŞTİRİCİ(LER)

Slavic Magic

YAYINCI(LAR)

Hooded Horse

TÜR(LER)

Strateji, Şehir Kurma

MOTOR

Unreal Engine 4


8 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

コメント


bottom of page