top of page

Manor Lords: Bal ve Balmumu Nasıl Elde Edilir

Arı kovanları, Manor Lords'ta iyi bir yiyecek ve ticari mal kaynağıdır, ancak önce bunların kilidini açmanız gerekir.

Yiyecek, Manor Lords'ta önemli bir kaynaktır . Ekranın üst kısmındaki bölge adının yanındaki varili kontrol ederek yiyecek ve yakacak odun stoklarınızı her zaman kontrol edebilirsiniz; her iki kaynağın da tükenmesi, onay puanınızın hızla düşmesine ve vatandaşlarınızın ayrılmasına neden olacaktır.


Bu nedenle her yerleşim yeri için mümkün olduğu kadar çok gıda kaynağı geliştirmek önemlidir. Böyle bir kaynak , bal ve balmumu üretebilen arı kovanlarıdır (arı çiftlikleri) . Manor Lords'un 0.7 sürümünde bu kaynaklarla çok fazla şey yapamazsınız , ancak en azından bunları yiyecek ve ticari mal kaynağı olarak kullanabilirsiniz.

Manor Lords Rehber

Slavic Magic's Manor Lords, derin bir ortaçağ deneyimi yaratmak için şehir inşasını, taktiksel savaşı ve diğer strateji unsurlarını birleştirir. Manor Lords Rehber ve Manor Lords Türkçe içerikleri burada.


Arı Kovanlarının Kilidini Açma

Çoğu binanın aksine, bir bölgeye yerleştirmek istiyorsanız geliştirme ağacındaki arı kovanlarının kilidini açmanız gerekir. Gelişim puanı elde etmek için burgage parselleri inşa edip geliştirerek yerleşim yerinin boyutunu artırmanız gerekir. Daha sonra ekranın üst kısmındaki bölge adına tıklayıp geliştirme ağacını açarak bunları harcayabilirsiniz.

Arı kovanları, meyveler ve yabani hayvanlar gibi doğal kaynakların toplanmasına odaklanan sol ağaçtadır. Hemen arı kovanlarına erişim satın alabilir, ardından arı kovanlarının balmumu üretmesine izin vermek için ikinci bir puan harcayabilirsiniz. Oyunun uyarısına dikkat edin: Bir bölgede ikiden fazla arı kovanı inşa edebilirsiniz ancak ikincisini inşa ettikten sonra fazladan bal veya balmumu elde edemezsiniz.

Bal ve Balmumu ile Ne Yapılır?

Bir aileyi ona bakması için görevlendirmediğiniz sürece, arı kovanından bal alamazsınız . Bir arıcının bal üretmek için arı kovanında çalışması gerekir, bu nedenle her kovan grubuna fazladan ailelerin eklenmesi daha fazla bal üretecektir. Öte yandan, arı kovanları pasif olarak balmumu üretir ve bir depoya atanan herhangi bir aile onu toplayabilir.

Bazı oyuncuların bal üretimiyle ilgili sorun yaşadığı bildiriliyor, ancak bunun nedeni ya erken erişimdeki izole hatalar ya da arıcıların genellikle ürettikleri balı alıp hemen tahıl ambarına götürdüklerinin farkında olmamalarıdır. Bu, onlara yakından bakmadığınız sürece arı kovanlarının sürekli olarak boş görünebileceği anlamına gelir. Daha iyi bir gösterge için bölge adının sağındaki somun ekmek simgesinin üzerine gelmeyi deneyin ve deponuzda ne kadar bal olduğunu görün.

Ayrıca arı kovanının konumu konusunda da endişelenmenize gerek yok. Haritadaki her bölgede bol miktarda çimen ve kır çiçeği vardır, dolayısıyla arı kovanınızın konumunun bal üretimi veya mahsul verimi üzerinde hiçbir etkisi yoktur. Bu nedenle onları koyabileceğiniz en iyi yer tahıl ambarınızın yakınıdır. Bu şekilde arıcılarınızın daha az yürümesi gerekecek.

Dikkatli oyuncular ayrıca Manor Lords'un bal ve balmumu ile ilgili birkaç maddeden bahsettiğini de fark edebilirler:

  • Burge tavernası gereksinimi, bal likörü (fermente baldan yapılan bir içecek) dahil olmak üzere çeşitli içecek çeşitlerinden bahseder.

  • Mumlar emtia listesinde görünür ve bunları satın almak için bir ticaret rotasına başlayabilirsiniz , ancak sürüm 0.7'de mum üretmenin bir yolu ve onları gerektiren bir bina yoktur.

Bunu göz önünde bulundurarak şimdilik bu kaynakları kullanmanın en iyi yolu yiyecek depolarınızı bal ile desteklemek ve oluşturduğunuz balmumunu bir ticaret yolu ile satmaktır. Şimdilik balmumunun başka bir kullanım alanı olmadığından satmak, bölgesel zenginlik kazanmanın suçluluk duymadan bir yoludur.

Manor Lords

PLATFORMLAR ; PC , Xbox One , Xbox Serisi X , Xbox Serisi S

PİYASAYA SÜRÜLMÜŞ ; 26 Nisan 2024

GELİŞTİRİCİ(LER) ; Slavic Magic

YAYINCI(LAR) ; Hooded Horse

TÜR(LER) ; Strateji, Şehir Kurma

MOTOR ; Unreal Engine 4

Manor Lords, kapsamlı şehir kurma mekanikleri, devasa taktiksel savaşlar ile karmaşık ekonomik ve sosyal simülasyonlar içeren bir ortaçağ strateji oyunudur. Bir ortaçağ lordu ol ve topraklarına hükmet. Mevsimler geçer, iklimler değişirken, şehirler yükselir ve düşer.4 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page