top of page

Manor Lords: Ateş Nasıl Söndürülür

Manor Lords, orta çağ yerleşimlerini içeren birçok gerçekçi referansa sahip gerçekçi bir şehir kurma oyunudur. Yangın , oyunun gerçekçi hava tehditlerinden biridirve bir yerleşim yerinin tamamını bir anda yok etme kapasitesine sahiptir.


Yerleşiminizi oluşturmak için birkaç saat çaba sarf etmek ve her şeyin yıkıcı bir yangına yenik düşmesini görmek , Manor Lords'ta yerleşiminizin yok olduğunu görmenin en sinir bozucu yollarından biridir . Ancak birkaç temel prosedür ve önlemle yerleşimi korkunç bir yangının tahribatından kolayca koruyabilirsiniz.

Manor Lords Rehber

Slavic Magic's Manor Lords, derin bir ortaçağ deneyimi yaratmak için şehir inşasını, taktiksel savaşı ve diğer strateji unsurlarını birleştirir. Manor Lords Rehber ve Manor Lords Türkçe içerikleri burada.Manor Lords'ta Yangın Nasıl Başlıyor?

Yangın, fırtınalar veya akıncıların yapılarınızı ateşe vermesi gibi çeşitli nedenlerden dolayı başlayabilir. Manor Lords'ta karşılaşacağınız doğal risklerden biri de yıldırım düşmesidir . Şimşek fırtınası sırasında her an yangın çıkabilir ve ne zaman başlayacağını, nasıl söndürüleceğini asla bilemezsiniz.

Köyünüzü işgal eden akıncılar veya bölgenizi istila etmeye çalışan karşı güçler, binalarınızı ateşe vermeye çalışabilir. Senaryo ayarlarınıza bağlı olarak bu durum, şehrinize başladıktan sonraki ilk yıl veya birkaç yıl içinde meydana gelebilir.

Ateş Nasıl Söndürülür

Ne yazık ki, Manor Lords'taki yangını manuel olarak söndürmenin bir yolu yok ve çoğunlukla köylülerinizin olabildiğince hızlı ve verimli olmalarına güvenmek zorunda kalacaksınız . Bölgenizde ne zaman bir yangın başlasa, köylüler yeterli su toplamak için kuyuya koşup yangını kendi başlarına durdurmaya çalışacaklar.

Yangının derhal söndürülmesini ve ciddi hasara yol açmasını önlemek için köyün her yerine çok sayıda kuyu inşa edilmelidir. Bu, sakinlerin yangını söndürmek için uzun mesafeler kat etmek yerine yerel su kaynağından kolayca su almalarına olanak tanır.

Eğer yangın başlamışsa sadece izleyici olarak gözlemleyebilir ve köylülerin işi bir an önce bitirmesini bekleyebilirsiniz. Unutulmamalıdır ki bir yapı bir kez yandıysa artık kurtarılamaz ve sonunda moloz yığınına dönüşecektir.

Yangın dindikten sonra, yerleşiminizin düzgün çalışabilmesi için her Molozu mümkün olduğunca hızlı bir şekilde tek tek onarmalısınız . Köylülerin işgal ettiği Burgage Parselleri yangından zarar görmüşse önce onları onarın; aksi takdirde Onay Dereceniz evsiz sakinlerin bir sonucu olarak önemli ölçüde zarar görebilir .

Yangının Başlaması Nasıl Durdurulur

Ne yazık ki, Manor Lords'ta yangın kaçınılmazdır ve tüm oyuncular, yönetimleri boyunca bununla baş etmek zorundadır. Her şey yangını ne kadar iyi kontrol ettiğinize ve komşu yapılara yayılmasını ne kadar önlediğinize bağlıdır. Ancak yangınları söndürmenin bir yolu var: Oyunun başında Zorluk Ayarlarında Hava Durumu Olaylarını Yok olarak ayarlayın.

Anlaşmaya zaten başladıysanız oyunun ortasında ayarları değiştiremezsiniz.

Yangının köyünüze ciddi zarar vermemesini sağlamak için bazı önleyici tedbirler alabilirsiniz. Yangının daha fazla yayılmasını önlemek için tüm yapılar birbirinden güvenli uzaklıkta inşa edilmelidir. Ayrıca işgalcilerin herhangi bir zarar vermesini önlemek amacıyla bir an önce bir ordunun oluşturulması ve gerekli silahlarla donatılması tavsiye edilmektedir. Bu şekilde akıncı saldırısı başladığında orduyu konuşlandırabilir ve işgalcilerin bölge sakinlerine zarar vermesini önleyebilirsiniz.

Eğer önceden planlama yapmayı seven bir kralsanız kaynaklarınızın her zaman tam olarak temin edilmesini sağlayabilirsiniz. Böylece bir yangın çıkması durumunda tüm Molozları mümkün olan en kısa sürede onarabilirsiniz.

Manor Lords

PLATFORMLAR ; PC , Xbox One , Xbox Serisi X , Xbox Serisi S

PİYASAYA SÜRÜLMÜŞ ; 26 Nisan 2024

GELİŞTİRİCİ(LER) ; Slavic Magic

YAYINCI(LAR) ; Hooded Horse

TÜR(LER) ; Strateji, Şehir Kurma

MOTOR ; Unreal Engine 4

Manor Lords, kapsamlı şehir kurma mekanikleri, devasa taktiksel savaşlar ile karmaşık ekonomik ve sosyal simülasyonlar içeren bir ortaçağ strateji oyunudur. Bir ortaçağ lordu ol ve topraklarına hükmet. Mevsimler geçer, iklimler değişirken, şehirler yükselir ve düşer.11 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page