top of page

Manor Lords: At vs. Öküz - Hangisi Daha İyi?

Atlar ve öküzler, Manor Lords'ta kasabanız için büyük bir fark yaratabilir. İşte yaptıkları ve önce hangisini elde etmeye odaklanmanız gerektiği.

Manor Lords'ta hayvanlar , şehrinizin inşaatını ve işleyişini tamamlamak için son derece önemlidir. Ayrıca koyun yünü , tavuk yumurtası, keçi postu ve çok daha fazlası gibi yeni öğeler yaratmanıza da yardımcı olabilirler . Bunların yanı sıra, esas olarak mallarınızın taşınmasında yardımcı olacak öküz ve atları da alabilirsiniz .


Atlar ve öküzler söz konusu olduğunda, bu iki hayvan arasındaki farkın tam olarak ne olduğunu ve ikisinden hangisini ilk önce satın almanız gerektiğini merak ediyor olabilirsiniz. Şehrinizi olabildiğince verimli bir şekilde büyütmek için öküzler ve atlar hakkında bilmeniz gereken her şeyi burada bulabilirsiniz.

Manor Lords Rehber

Slavic Magic's Manor Lords, derin bir ortaçağ deneyimi yaratmak için şehir inşasını, taktiksel savaşı ve diğer strateji unsurlarını birleştirir. Manor Lords Rehber ve Manor Lords Türkçe içerikleri burada.


Manor Lords'ta Öküzler ve Atlar Arasındaki Fark Nedir?

Manor Lords yolculuğunuza başladığınızda , başlangıçta bir öküz alacağınızı fark edeceksiniz. Atların daha sonra edinilmesi gerekir, ancak inşaatı tamamlamak için en azından bir öküzün olması gerekir. İkisini karşılaştırırken yaptıkları şey şu:

  • Öküz: Bina inşa etmek için Keresteyi hareket ettirmek için kullanılabilir . Ağır Pulluk geliştirmesini aldıktan sonra Çiftlik Evlerindeki tarlaları sürmek için de kullanılabilirler . Şunlara atanabilirler:

  • Testere çukuru

  • Günlük kamp

  • Çiftlik evi


  • Atlar: Diğer bölgelerle ticaret yapmak amacıyla eşyaları taşımak için kullanılabilir . Yatırımcılarınızın seyahat etme hızını büyük ölçüde artıracak, böylece daha hızlı para kazanabileceksiniz. Bu, özellikle çok fazla işlem yapmayı planlıyorsanız veya bazı kaynaklara acilen ihtiyaç duyuyorsanız kullanışlıdır.

Önce Hangisini Seçmelisiniz?

Her iki hayvanın da sonunda şehrinizde bulunması inanılmaz derecede önemli olsa da, başlangıçta daha fazla öküz elde etmeye odaklanmak önemlidir . Bunun nedeni, hayvanın, yeni binaların inşasını tamamlamaya yardımcı olmak ve halkınız için daha fazla yiyecek ürettiğinizden emin olmak için tarlaları hızlı bir şekilde sürmenize olanak sağlamak da dahil olmak üzere, sizin için gerçekleştirebileceği çok çeşitli görevlere sahip olmasıdır.

Atlar da inanılmaz derecede faydalıdır ancak görevleri tamamlama konusunda daha sınırlı olacaktır . Öküzler ve atlar görevleri değiştiremez; bu, öküzlerin yaptığı bir görevi atınızın tamamlamasını sağlayamayacağınız anlamına gelir. Atlar çoğunlukla ticarette size yardımcı olacaktır .

Özellikle zor durumda olduğunuzda ve yiyecek veya malzeme için biraz ticarete ihtiyaç duyduğunuzda yararlı olacaklardır. Genel olarak, öküzler daha ucuz olacak ve yalnızca 20 Bölgesel Zenginliğe mal olacak, atlar ise 30 Bölgesel Zenginliğe mal olacak. İlk yıl yolculuğunuza başlarken öküzler daha iyi bir seçimdir ve çiftliğinizde onlardan daha fazlasının olması gelişiminizi büyük ölçüde artıracaktır.

Manor Lords

PLATFORMLAR ; PC , Xbox One , Xbox Serisi X , Xbox Serisi S

PİYASAYA SÜRÜLMÜŞ ; 26 Nisan 2024

GELİŞTİRİCİ(LER) ; Slavic Magic

YAYINCI(LAR) ; Hooded Horse

TÜR(LER) ; Strateji, Şehir Kurma

MOTOR ; Unreal Engine 4

Manor Lords, kapsamlı şehir kurma mekanikleri, devasa taktiksel savaşlar ile karmaşık ekonomik ve sosyal simülasyonlar içeren bir ortaçağ strateji oyunudur. Bir ortaçağ lordu ol ve topraklarına hükmet. Mevsimler geçer, iklimler değişirken, şehirler yükselir ve düşer.7 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page