top of page

Manor Lords: Araçlar Nasıl Alınır?

Manor Lords'ta oluşturabileceğiniz pek çok kaynak var; araçlar da bunlardan biri. Burada aletlerin nasıl yapılacağını ve kullanılacağını öğrenebilirsiniz.Manor Lords tamamen üretimle ilgilidir. Zırh ve silahlar ya da gıda ve boyalar olsun, dünyadaki diğer ülkelerle ticaret yapan karmaşık bir üretim sistemi kurabileceksiniz. Bu nedenle, bol miktarda malzemeye sahip olmak önemlidir.


Yapma şansına sahip olacağınız kaynaklardan biri de araçlardır. Şu anda aletler bölgenizde herhangi bir şey yapmak için kullanılmıyor, ancak para karşılığında satılabiliyorlar, bu da yeterli demire erişiminiz varsa onları harika bir pasif gelir kaynağı haline getiriyor. Burada aletlerin nasıl yapılacağına bir göz atacağız.


Hangi Bina Alet Yapar?Aletler iki ayrı binada yapılabilir; Smithy ve Demirci.


Demirci


Bu , inşaat menüsünün Endüstri sekmesinde bulunan bir üretim binasıdır . Sadece iki kereste karşılığında Demirhaneyi yapabilirsiniz; Neyse ki bu bina oyunun başında da mevcut olduğundan hiçbir şeyin kilidini açmanıza gerek kalmayacak.
Demirci, ikinci seviye bir soygun arsasına sahip olduğunuzda kullanılabilen bir konut yükseltmesidir . Bir evin arka bahçe uzantısını geliştirmek için beş madeni para (bölgesel zenginlik) ve beş tahta gerekir.


Araçlar Nasıl YapılırBir Demirciye veya Demirciye sahip olduğunuzda alet üretimi oldukça basittir. Ham demir cevheri çıkaran, onu eriterek demir levhalara dönüştüren ve daha sonra onu aletlere dönüştüren bir sistem kurmanız gerekecek .


Demir Cevheri Döşemelere Nasıl Dönüştürülür
Öncelikle demir yatağının üzerine bir maden ocağı açmanız gerekecek . Bu, kazma simgesinin üzerine geldiğinizde ekilen toplam cevher miktarıyla işçilerin demir cevheri çekmesine olanak tanıyacak.


Daha fazla demir içerdiğinden, zengin bir demir yatağı üzerine maden kurmanızı öneririz. Bunlar kazma simgesinin yanında bir taçla gösterilir, ancak yakınlarda yoksa endişelenmeyin; Sonunda zengin demir yataklarına sahip bir bölgeyi talep edebileceksiniz.Envanterinizde demir cevheri varken onu Bloomery ile levhaya dönüştürebilirsiniz. Bu, inşaat menüsünün Endüstri üretimi sekmesinde bulabileceğiniz başka bir üretim binasıdır. Bu da başka bir ucuz bina, yapımı için sadece iki kereste gerekiyor.


Bloomery'ye bir işçi atadıktan sonra yavaş yavaş demir levha üretmeye başlayacaksınız. Buradan ya Demirci Demirhanesi sizin için alet üretmeye başlayacak.


Satış AraçlarıAraçlar altı jetona satılıyor ve takas edilebilmesi için mevcut bir ticaret yolunun ( kurulması 216 jetona mal oluyor) olması gerekiyor. Ancak bu rotayı ayarladığınızda, fazladan aletleriniz varsa makul miktarda para kazanacaksınız.


Yalnızca derin bir madene sahip zengin bir yataktan sonsuz miktarda demir cevheri kaynağınız varsa alet üretip satmanızı öneririz . Demir , zırh ve silah gibi diğer önemli eşyaların üretiminde de kullanılabilir , bu nedenle sırf satmak için tüm demirinizi yakmak istemezsiniz.


Eğer çok fazla demiriniz varsa, alet satmak bu kaynaktan para kazanmanın en iyi yoludur. Demir cevheri yalnızca üç madeni paraya, demir levhalar ise dört madeni paraya satılıyor. Bu, araçlardan en fazla karı elde edeceğiniz anlamına gelir.

 

Manor Lords


PLATFORMLAR

PC , Xbox One , Xbox Serisi X , Xbox Serisi S

PİYASAYA SÜRÜLMÜŞ

26 Nisan 2024

GELİŞTİRİCİ(LER)

Slavic Magic

YAYINCI(LAR)

Hooded Horse

TÜR(LER)

Strateji, Şehir Kurma

MOTOR

Unreal Engine 4


40 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page