top of page

Manner Lords: Kale Planlayıcısına Nasıl Girilir ve Kullanılır

Manor Lords sizi, yalnızca birkaç sakinle başlayarak sıfırdan gelişen bir topluluk geliştirmekle görevlendirildiğiniz son derece ilgi çekici bir kasaba inşaatı deneyimine götürüyor. Bu zorlu çabanın temel taşı,şehrinizde Malikaneyi inşa etmekle başlar.


Artık Malikane inşa edildiğine göre, bir sonraki adım onu ​​duvarlar, kapılar gibi savunma yapılarıyla ve kuleler gibi diğer önemli binalarla güçlendirmektir. Bu yapıcı görevler, Malikanenizde bulunan Kale Planlayıcısı aracılığıyla gerçekleştirilebilir. Hala bu konuda zorlanıyorsanız işte bu özellikle ilgili her şeyin yanıtını veren bir kılavuz.

Manor Lords Rehber

Slavic Magic's Manor Lords, derin bir ortaçağ deneyimi yaratmak için şehir inşasını, taktiksel savaşı ve diğer strateji unsurlarını birleştirir. Manor Lords Rehber ve Manor Lords Türkçe içerikleri burada.


Manor Lords'da Kale Planlayıcı Nasıl Kullanılır?

Malikane Lordları: Kale Planlayıcısına Nasıl Girilir ve Kullanılır


Kale Planlayıcısı, Malikanenizi ve şehrinizi planlamanız ve güçlendirmeniz için çok önemlidir. Yerleşiminizi korumak için duvarlar ve kuleler gibi önemli yapıları inşa etmek için kullanabileceğiniz dört farklı modülü size sunarak çalışır .

Manor Lords'ta Kale Planlayıcısına girmek için öncelikle şehrinizde bir Malikane inşa etmeniz gerekir. Malikaneyi inşa etmek için inşaat menünüzdeki Yönetim sekmesine gidin ve aşağıdaki kaynaklarla bir Malikane inşa etmeye başlayın.

  • 5 kereste

  • 20 Kalas

  • 15 Taş

Malikaneyi inşa ettikten sonra, artık Malikaneye dokunup ardından Kale Planlayıcıyı Aç öğesini seçerek Kale Planlayıcıya erişebilirsiniz . Kale Planlayıcı menüsünde, şehrinizdeki aşağıdaki yapıları düzenlemek için seçebileceğiniz farklı modülleriniz olacaktır.

Duvarlar ve Kapılar

Eğer şehrinizi korumak istiyorsanız etrafına Duvarlar ve Kapılar inşa edebilirsiniz. Bir Duvarın her bölümü 1 Kalas gerektirir . Üstelik Duvar inşa ederken bir yolla kesiştiğinizde otomatik olarak bir Kapı inşa edilecek ve size 1 Kereste mal olacak.

Dış Kuleler

Dış Kuleler size ekstra Garnizon alanı sunarak yerleşim yerinizin savunmasını artırır . Ancak her kuleyi inşa etmek için 10 Kereste ve 5 Taşa ihtiyacınız olacak ve karşılığında birlikleriniz için 10 Garnizon alanı alacaksınız.

Garnizon Kulesi

Garrison Tower , maksimum Maiyet boyutunu 12 artırarak şehrinizin savunmasını güçlendirir . Garnizon Kulesi inşa etmek için 10 Kereste, 15 Kalas ve 10 Taşa ihtiyacınız olacak . Karşılığında, daha fazla birlik toplama ve alanınızı Baskıncılar veya Haydut Kampları gibi tehditlere karşı koruma olanağı kazanırsınız.

Vergi Daireleri

Bu yazının yazıldığı sırada Vergi Daireleri sadece görünüş amaçlıdır ve inşa edilmesi 4 keresteye mal olur. Şu anda herhangi bir özel işleve sahip değiller. Ancak gelecekteki güncellemelerde şehrinizin vergilendirmesini daha etkili bir şekilde yönetmede rol oynama ihtimalleri var.

Manor Lords

PLATFORMLAR ; PC , Xbox One , Xbox Serisi X , Xbox Serisi S

PİYASAYA SÜRÜLMÜŞ ; 26 Nisan 2024

GELİŞTİRİCİ(LER) ; Slavic Magic

YAYINCI(LAR) ; Hooded Horse

TÜR(LER) ; Strateji, Şehir Kurma

MOTOR ; Unreal Engine 4

Manor Lords, kapsamlı şehir kurma mekanikleri, devasa taktiksel savaşlar ile karmaşık ekonomik ve sosyal simülasyonlar içeren bir ortaçağ strateji oyunudur. Bir ortaçağ lordu ol ve topraklarına hükmet. Mevsimler geçer, iklimler değişirken, şehirler yükselir ve düşer.5 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page