top of page

Malikane Lordları: İlk Yerleşiminizi Nerede İnşa Etmelisiniz?

Manor Lords, ateş, kuraklık ve doğurganlık gibi birkaç farklı özellikle gerçekçi bir şehir kurma oyun deneyimi sunuyor. Oyundaki pek çok unsur varken, yerleşim yerinizin üretimi ve büyümesi üzerinde etkisi olabilecek her birini analiz etmeniz önemlidir.Yerleşiminiz için yer seçimi rastgele yapılmamalıdır çünkü köyünüz bir kasabaya dönüştüğünde çeşitli zorluklara yol açabilir. Tüm doğal kaynakların optimum kullanımını garanti etmek ve işçi verimliliğini artırmak için tüm gereksinimleri karşılayan doğru konumu seçmek önemlidir.


Tüm Harita Katmanlarının Açıklaması

Her oyuncu farklı bir rastgele bölgede başlayacaktır, dolayısıyla yerleşim yerinizin ilk inşaatları için önceden belirlenmiş bir başlangıç ​​noktası yoktur. Bina inşa etmek için mükemmel yer, altında çok fazla kaynak veya doğurganlığın bulunmadığı yerlerdir.

İnşaat menüsünde çok sayıda harita katmanı göreceksiniz; Bu kaplamaya bağlı olarak inşaata nereden başlayacağınızı belirlemeniz gerekeceğinden, her kaplamanın ne anlama geldiğini anlamanız önemlidir.

Yeraltı Suyu

Yeraltı suyu katmanı , suyun yer altında ilerlediği yolu tasvir ediyor . Kuyu Yerleştirme zorluk ayarlarında Yeraltı Suyu seçeneğini seçtiyseniz kuyunun yeterli miktarda su almasını sağlamak için su akışının üzerine bir kuyu inşa etmelisiniz .

Kuyu inşa etmek, köyünüzü kurar kurmaz tamamlamanız gereken en kritik görevlerden biridir çünkü bu, köylülerin tek su kaynağıdır. Ayrıca, hırsızlık arazilerinizi iyileştirmek ve yangınları söndürmek için şartlardan birini karşılamak için bir kuyu gereklidir .

Emmer Doğurganlığı

Emmer Fertility, Manor Lords çiftçiliğinde en önemli mahsullerden biri olan buğdayın yetiştirilmesi için en verimli toprak parçasını tanımlar . Buğdayın işlenerek una dönüştürülmesi ve daha sonra pişirilerek ekmeğe dönüştürülmesi, insanlara yiyecek kaynağı olarak hizmet edebilir ve onlara çeşitli seçenekler sunabilir. En verimli topraklar yeşil , orta verimli alanlar sarı , daha az verimli topraklar ise kırmızı olacaktır .

Keten Verimliliği

Keten Verimliliği, keten yapımında kullanılan keten yetiştirmek için yeterince verimli olan araziyi ifade eder. Çarşaflar köylülerin 1. seviye giyim ihtiyaçlarını karşılamak için gereklidir ve daha sonra burgage arsanızı 2. seviyeye yükseltme gereksinimini karşılayabilecek kıyafet ve pelerin üretiminde kullanılırlar.

Arpa Verimliliği

Arpa, Malthouse'dan malt üretmek için kullanılan bir diğer önemli üründür. Malt daha sonra bira fabrikasında Bira üretmek için kullanılır . Bira, 2. seviye soygun arsası sakinleri için bir eğlence biçimi olarak yapmaya başlamak için çok önemli bir öğedir.

Manor Lords Rehber

Slavic Magic's Manor Lords, derin bir ortaçağ deneyimi yaratmak için şehir inşasını, taktiksel savaşı ve diğer strateji unsurlarını birleştirir. Manor Lords Rehber ve Manor Lords Türkçe içerikleri burada.Çavdar Verimliliği

Çavdar, Geliştirme Ağacından elde edilmesi gereken, Buğdayın yerine geçen bir üründür . Emmer gibi çavdar da buğday üretir ve bu buğday işlenerek insanlar için tahıl, un ve ekmeğe dönüştürülür. Çavdar çoğu yerde Emmer'den daha verimlidir ve verimliliğin düşük olduğu yerlerde yetiştirilebilir.

Tüm Harita Simgelerinin Açıklaması

Harita katmanlarının yanı sıra, yerleşiminizi inşa ederken dikkate almanız gereken çeşitli kaynak simgeleri harita üzerinde işaretlenmiştir. Beş doğal kaynağın hepsine bir göz atalım :

  • Vahşi Hayvanlar: Köyünüzün avcılarının yabani yaratıkları avlayacağı ve hayatta kalmak için ihtiyaç duydukları yiyecekleri toplayacakları alandır. Yiyeceklerin yanı sıra deri ve ayakkabı yapımında kullanılan deriyi sağlamak için de yabani hayvanlara ihtiyaç duyuluyor . Ormanın yakınında bir av kampı kurmalı ve bir aileyi avlanmaya devam etmesi için görevlendirmelisiniz. Ancak, vahşi hayvan yaşam alanlarına çok yakın herhangi bir bina kurmayın çünkü bu, hayvanları uzaklaştıracak ve size çok az veya hiç yiyecek tedariki bırakmayacak.

  • Berry Deposu: Meyveler yerel halk için ek bir besin kaynağıdır . İşçilerin meyveleri toplayıp pazardaki yerel halka satabilmesi için Berry yatağının yakınında bir Toplayıcı Kulübesi inşa etmelisiniz.

  • Taş Yatağı: Oyunda ilerledikçe çok sayıda önemli bina inşa etmek için gereken tek Taş kaynağınız. Yataktan taş çıkarmaya başlamak için önce bir Taşkesici Kampı oluşturmalısınız.

  • Kil Yatağı: Maden Ocakını inşa ettikten sonra, ona bir aile atayın ve onlar, Kil'i maden yatağından çıkarmak için çalışmaya devam edecekler. Kil , Kiliseyi geliştirmek ve böylece nüfuzunuzu artırmak için kullanılan Çatı Kiremitlerinin yapımında kullanılır .

  • Demir Yatağı: Madencilik Çukuru yalnızca kil çıkarmakla kalmaz, aynı zamanda Demir Yatağı'ndan demir de toplayabilir. Silahlar için Demir Cevheri üretmenin gerekli olduğu oyunda ilerleyene kadar çok fazla demire ihtiyacınız olmayacak .

Amblemlerinin üzerinde taç bulunan işaretler Zengin Mevduatlardır ve bu, söz konusu kaynağın bol miktarda bulunduğunu gösterir. Eğer bol miktarda taş, kil veya demiriniz varsa, bu kaynaklar kıt olduğundan ve vahşi hayvanlar veya yemişler gibi yenilenmeyeceğinden kendinizi şanslı sayın.


Ne yazık ki kaynaklarınız azsa ve Zengin Mevduatınız yoksa, Bölgesel Zenginlik kazanmaya ve ihtiyacınız olanı ithal etmeye öncelik vermelisiniz. Ayrıca, Zengin Mevduatlarla haritada sahiplenilmemiş ek bölgeleri keşfetmeli ve bir ordu toplayıp yeterli nüfuz biriktirdikten sonra mümkün olduğunca çabuk fethetmeye çalışmalısınız .


İlk Yerleşiminizi Nerede İnşa Edebilirsiniz?

Artık haritanızda gerekli tüm doğal kaynakları belirlediğinize göre, köyünüzü geliştirmeye nereden başlayacağınızı seçmenin zamanı geldi. Burgage Arsaları, Pazar Yerleri ve diğer konut binaları gibi inşaatlar için ideal konum, su kaynağı olan ancak altında verimli toprak bulunmayan yerdir .

Bu sayede verimli topraklar yerleşim amaçlı israf edilmeyecek, çorak alanlar ise daha verimli kullanılacaktır. Ancak yabani hayvan yaşam alanlarının yakınına yapı inşa etmekten kaçınmalısınız çünkü bu, hayvanların başka bir yere taşınmasına neden olabilir.

Ayrıca ormanların ortasında inşaat yapmaktan kaçının çünkü bu bölgeler büyük ölçüde odun ve kereste toplamak için kullanılacaktır. Bu nedenle, aşağıda su akışı olan ve toprak verimliliğinin zayıf olduğu ideal, boş bir yer arayın.

Toplama yapıları ilgili kaynak alanlarının yakınında inşa edilmelidir. Örneğin Ağaç Kesme Kampı ve Woocutter's Lodge, işçilerin kolayca odun toplayıp taşıyabilmesi için ormana yakın konumlandırılmalıdır.

Bu yapılardan herhangi birini oluştururken önceden plan yapmalı ve işçilerin getirdikleri her şeyi işyerlerinden köy pazarına taşımak için ne kadar zaman harcayacaklarını düşünmelisiniz.

Köyünüzün temel yapılarını tamamladıktan sonra hepsini iyi planlanmış yollarla birbirine bağlayın . Yollar önemlidir çünkü herhangi bir nesneyi Oxen kullanarak bir yerden başka bir yere taşımak için gereken süreyi azaltırlar .


Yerleşim Seviyesi Nasıl Artırılır

Manor Lords'taki nihai kazanma koşulu, küçük köyünüzü büyük bir kasabaya dönüştürmektir; bu da yerleşiminizi geliştirmek için birden fazla aşamayı tamamlamanızı gerektirir. Yerleşiminizde Burgage Arsalarını inşa edip yükselttikçe yerleşim seviyeniz artacaktır .

Her seviyenin belirli gereksinimleri vardır ve bunları karşıladıktan sonra yerleşim yeriniz otomatik olarak seviye atlayacaktır. İşte Manor Lords'daki yerleşim seviyeleri ve bunlara karşılık gelen gereksinimler .

Yerleşim Düzeyi

Gereksinimler

Küçük köy

x5 Seviye 1 Burgage Arsaları

Orta Köy

x5 Seviye 1 Burgage Parseli, x2 Seviye 2 Burgage Parseli

Büyük Köy

x10 Seviye 1 Burgage Alanı, x5 Seviye 2 Burgage Alanı

Küçük kasaba

x10 Seviye 1 Burgage Parseli, x7 Seviye 2 Burgage Parseli, x3 Seviye 3 Burgage Parseli

Orta Kasaba

x10 Seviye 1 Burgage Parseli, x10 Seviye 2 Burgage Parseli, x10 Seviye 3 Burgage Parseli

Büyük şehir

x30 Seviye 1 Burgage Alanı, x20 Seviye 2 Burgage Alanı, x15 Seviye 3 Burgage Alanı

Her bir hırsızlık alanını geliştirmek, orada yaşayan insanların bazı taleplerini karşılamanızı gerektirecektir. Tüm gereksinimler karşılandıktan sonra Burgage Arsası bir sonraki seviyeye ilerlemeye uygun olacaktır.

Manor Lords

PLATFORMLAR ; PC , Xbox One , Xbox Serisi X , Xbox Serisi S

PİYASAYA SÜRÜLMÜŞ ; 26 Nisan 2024

GELİŞTİRİCİ(LER) ; Slavic Magic

YAYINCI(LAR) ; Hooded Horse

TÜR(LER) ; Strateji, Şehir Kurma

MOTOR ; Unreal Engine 4

Manor Lords, kapsamlı şehir kurma mekanikleri, devasa taktiksel savaşlar ile karmaşık ekonomik ve sosyal simülasyonlar içeren bir ortaçağ strateji oyunudur. Bir ortaçağ lordu ol ve topraklarına hükmet. Mevsimler geçer, iklimler değişirken, şehirler yükselir ve düşer.11 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page