top of page

Lightyear Frontier: Pine Heights Nasıl Yenilenir?

Pine Heights, Lightyear Frontier'da hayati bir kaynak olan Su kullanarak yenileyebileceğiniz, oyunun erken safhalarında kirlenmiş bir alandır.

Lightyear Frontier'da Pine Heights, restore etmeniz gereken ilk bölge olarak hizmet ediyor. Geri yüklemek için herhangi bir araç yükseltmesine ihtiyaç duymayan nispeten kompakt bir alandır. Bunun yerine yalnızca iki temel silah kullanılarak yenilenebilir: Vakum ve Hortum . Meadows'un batısında yer alan bu bölgenin kilidini açmak, temel erken oyun kaynaklarının çoğunu barındırdığı için hikayedeki ilerlemenizi hızlandırır. Bu kılavuzda size Pine Heights'ı temizlemek ve gençleştirmek için hayati adımları sunacağız . Ayrıca bu ormanı kurtardıktan sonra neler olacağına dair ipuçları da sunacağız.


“Pine Heights'ı Yenileme” Görevi Nasıl Tamamlanır?

Pine Heights'ı yenilemek için Zararlı Slime'ların %100'ünü temizlemelisiniz . Bu sümükler, ormanda üzerine basıldığında sizi yavaşlatan kırmızı alanlar olarak tanımlanabilir. Bunları ortadan kaldırmak için Mech aletlerinizi kullanarak üzerlerine su dökmelisiniz . Her balçık temizlendikten sonra Pine Heights yenilenecek.

Doğru Araçları Toplayarak Başlayın

Zararlı Balçıkları temizlemek için Vakumlu Biçerdöver ve Sulama Hortumuna ihtiyacınız olacak . Vakum, Mech'in tankını suyla doldurmanızı sağlarken, Sulama Hortumu durulamayı sağlar. Bu eşyaları Ada'da sizi silah kasalarına götürecek sarı dumanları kovalayarak bulacaksınız.

Su Kaynağı Bul

Su kaynağınız olmadığı sürece Sulama Hortumu çalışmayacaktır . Bu sorunu çözmek için bir göl veya gölet aramalı ve Mech'inizin tankını Vakumlu Biçerdöver kullanarak yeniden doldurmalısınız. Silahınızı suya doğrultun ve RT'yi basılı tutun (PC'de sağ tıklayın).

Her Zararlı Balçık yığınının yanında birden fazla su yatağı vardır.

Zararlı Slime'ları Temizleyin

Su tankını yeniden doldurduktan sonra Pine Heights'ta Zararlı Balçıkları arayın. Yerde sizi yavaşlatan kırmızı noktalar arayın. Ormanı canlandırmak için Sulama Hortumunu kullanarak bu balçıkları temizleyin . (Onlara su vurun.)

Sulama Hortumunu yükseltmeyi başarırsanız daha fazla su depolayabilirsiniz. Daha büyük bir tank, kaynaklar tükenmeden daha geniş bir alanı temizlemenize yardımcı olabilir.

Pine Heights'ı Eski Haline Getirdikten Sonra Ne Olur?

Bu görevi tamamladıktan sonra haritadaki Pine Heights bölgesinin kilidini açacaksınız . Restorasyon aynı zamanda bir Uzaylı Kasası kilidini açarken bitki örtüsünü, faunayı ve bitki örtüsünü de kurtarır. Ek olarak bölgede Mech'inizi yükseltmenize yardımcı olacak yeni kaynaklar bulabileceksiniz . Bu yükseltmeler diğer bölgelerin kilidini açmak ve geri yüklemek için çok önemlidir.

Commentaires