top of page

Lightyear Frontier: Başlangıç ​​İpuçları

Başlamak zor olabilir, bu yüzden daha sorunsuz ilerlemesini sağlayacak bazı tavsiyeler burada.Lightyear Frontier'da yeni dünyayı keşfederken yapmanız gereken çok sayıda şey olduğunu göreceksiniz. Nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız her şey çok zor olabilir, ama neyse ki sizin ve Mech'inizin yeni sınırlara alışmasına yardımcı olacak birkaç ipucumuz ve püf noktamız var.


Çiftçilikten kaynak toplamaya kadar çok fazla hareket edeceksiniz. Çiftliğinizin konumu ve kaynaklarınızı nereye tahsis edeceğiniz de önemlidir. Eğer gezegene iyi bakarsanız, o da sizinle ilgilenecektir. Başlamak için bilmeniz gereken her şey burada!


Çiftliğinizi Suya Yakın İnşa EdinYapabileceğiniz en önemli şey çiftliğinizi suya yakın bir yere yerleştirmektir . Sık sık çiftçilik yapacağınız için bol suya ihtiyacınız olacak. Bir su kaynağına ulaşmak için uzun bir yol kat etmek veya yağmurlu bir günü beklemek istemediğiniz sürece, suya yakın ve sürekli erişime ihtiyacınız olacaktır .


Makinenizi daha fazla su tutacak şekilde yükseltene kadar sık ​​sık yolculuklara çıkacaksınız. Suya daha yakın olmak, mahsullerinizin zarar görmesinden endişe etmeden daha fazla işi hızlı bir şekilde yapmanızı sağlar.


Yağ Üretmeye Devam EdinEn çok ihtiyaç duyacağınız malzemelerden biri de yağdır. Ne tür bir yağ olursa olsun, bol miktarda ona ihtiyacınız olacak. Yağ Baskı Ayağı'na eriştikten sonra , stokunuzu artırmak için farklı yağlar yapmaya devam edin.


Yağlar üretim, geliştirmeler ve yem için kullanılır . Bunların hepsi çevrenizdeki ortamları daha iyi keşfetmenize ve yönetmenize yardımcı olacak ve istikrarlı bir tedarike sahip olmak hedeflerinizi kolaylaştıracaktır. Her gün sabah ilk iş olarak kuyruğu doldurabilir , öğleden sonra tekrar uğrayıp tekrar doldurabilirsiniz.


Sık Sık Ağaç DikinSizin gezegendeki kaynaklara ihtiyacınız olduğu kadar onların da size ihtiyacı var. Ağaçlar ve kayalar her gün yenilenmez , bu nedenle çevreden bir şeyler aldığınızda geri vermek önemlidir.


Ağaç dikmek ve onları sulamak gezegendeki arzın yenilenmesine yardımcı olacaktır . Ağaçların kesilmesiyle fidan çıkma şansı vardır , bu yüzden onları sık sık dikip beslediğinizden emin olun .


Yeni Alanları Geri YükleThe Meadows'un etrafındaki alanlar Slime ve Weeds ile kirlenmiş durumda . Bunlar her bölgeye özel kaynaklara erişmenizi engelleyecektir. Genel olarak önceliğiniz, bu alanları temizlemek için Mech'inizi yükseltmek olmalıdır . Temizlendikten sonraki gün yeni materyaller bulabilirsiniz .


Bazı bölgelerin onarılması diğerlerinden daha zor olacaktır, bu nedenle önce Pine Heights ve Edge Cliffs'in temizlenmesi önerilir . Daha fazla kaynağa ne kadar çabuk erişirseniz, Makinenizi o kadar hızlı yükseltebilir ve yeni alanlara ulaşabilirsiniz .


Hayvanları BesleLightyear Frontier'daki bölgeleri restore ettiğinizde birçok yeni yaratık bulacaksınız . Her bölgenin bu hayvanlar için özel bir diyeti vardır ve onları beslemek için yem hazırlayabilirsiniz . Üç hayvanı (veya doğrudan bir yuvayı) beslemek, ertesi gün o bölgede daha fazla kaynak bulmanıza yardımcı olacaktır.


Geleneksel çiftçilik Lightyear Frontier'a dahil olmasa da hayvanları beslemek ödüller kazandırır . Ertesi günün kaynak bonusuna ek olarak yaban hayatının düşürdüğü eşyaları da alabilirsiniz .


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments