top of page

Lego Fortnite, Tekne Nasıl Yapılır

Bu kılavuzda Lego Fortnite'ta bir tekne oluşturmak için ihtiyacınız olan her şeyi bulacaksınız.Lego Fortnite 7 Aralık 2023'te piyasaya sürüldü ve çeşitliliğiyle oyuncuları etkiledi. Tıpkı Minecraft'da olduğu gibi, burada hem hayatta kalabilir hem de çeşitli harika şeyler yaratabilirsiniz. Örneğin, köyünüzü güzel manzaralı devasa bir gölün hemen yanında yarattığınızı hayal edin. Gölün diğer ucunda daha fazla ilerleme için ihtiyaç duyacağınız bir kum biyomu var.


Bu senaryoda, kesinlikle yüzmek veya gölün etrafında dolaşmak yerine bunu başarmanın daha iyi bir yolunu istersiniz. İşte bu yüzden burada Lego Fortnite'de nasıl tekne yapılacağına dair ayrıntılı bir rehber bulacaksınız.Tekne, Lego Fortnite'de oluşturulması en kolay araçlardan biridir. Elbette yeni başlayanlar bunu hemen başaramayacaklar çünkü aşağıda listelenen kaynakların kilidinin açılması gerekiyor. Ancak bir süredir oynuyorsanız Lego Fortnite'de kolayca tekne yapabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan kaynakların bir listesini burada bulabilirsiniz.


Dinamik Platform: 4 Esnek Ahşap

Küçük İtici: 1 Tahta Çubuk, 1 Meşale, 1 Patlatma Tozu

Etkinleştirme Anahtarı: 1 Tahta, 1 Patlama Tozu

Artık gerekli tüm kaynakları topladığınıza göre teknenin kendisini inşa etmeye geçelim:

Dinamik Platformu kıyıya veya doğrudan suya yerleştirin.

Dinamik Platformun bir tarafına Küçük İticiyi takın. Hızı artırmak için farklı boyuttaki veya daha büyük miktarlardaki İticileri kullanabilirsiniz. Ancak İticileri aşırı kullanırsanız teknenin dengesiz hale gelebileceğini unutmayın.

Son olarak Etkinleştirme Anahtarını Dinamik Platformun herhangi bir yerine takın. İsteğe bağlı olarak, daha fazla kaynakla yelken açmak için tekneye bir veya daha fazla sandık yerleştirebilirsiniz.


İşte bu kadar, tekne hazır. Tek yapmanız gereken üzerinde durmak ve kola basmak. Ancak bu yapıyla ilgili büyük bir sorun var: yönlendiremezsiniz. Ancak bu durumdan da kurtulmanın bir yolu var. Dönmek için teknenin bir tarafına herhangi bir ağır blok veya nesne koymanız yeterlidir. Tekne, nesneyi yerleştirdiğiniz tarafa doğru düşmeye başlayacaktır. Bu sayede oyuncular teknelerini diledikleri yöne çevirebilmektedirler. Düz ilerlemeye devam etmek için yerleştirdiğiniz şeyi kırın. Bu oldukça zahmetli olabilir, ancak ne yazık ki geliştiriciler Etkinleştirme Anahtarını bireysel İticilere bağlama özelliğini henüz eklememişlerdir.
İlgili Yazılar

Hepsini Gör

コメント


bottom of page