top of page

League of Legends MMO Geliştirmeyi Sıfırlıyor

Riot Games, League of Legends MMO hakkındaki sessizliğini oyunun gelişiminin sıfırlandığı haberiyle bozuyor.

League of Legends MMO'nun gelişimiyle ilgili haberleri sabırla bekleyen hayranlar, oyunun gelişiminin sıfırlandığını öğrenince hayal kırıklığına uğrayacak. Riot Games, League of Legends MMO'yu ilk kez 2019'da, popüler birinci şahıs nişancı oyunu Valorant'ı duyurup yayınlamadan birkaç ay önce tanıtmıştı .

Valorant'ın duyurusu ile piyasaya sürülmesi arasındaki kısa süre, bazı hayranların League of Legends MMO'nun beklemesinin bir veya iki yıldan fazla sürmeyeceğine inanmasına neden olmuş olabilir , ancak Riot Games kurucu ortağı Marc Merrill, bu talihsiz haberi verdi. geliştirme, şirketin geliştirme aşamasında olduğunu doğruladıktan dört yıldan fazla bir süre sonra sıfırlanıyor. Bu hamle, Nintendo'nun yedi yıl önce 2017'de duyurulan ve iki yıl sonra yeniden başlatılan Metroid Prime 4'ün geliştirilmesine yeniden başlamasını anımsatıyor .

Merrill, Twitter'daki bir dizi gönderisinde League of Legends MMO'nun geliştirilmesine yeniden başlama kararının, Riot Games'in "Runeterra boyalı" bir MMO yapmak istememesi nedeniyle alındığını açıkladı. Merrill, oyunun ne zaman yayınlanabileceğine dair herhangi bir ipucu vermezken, takımın en az birkaç yıl boyunca "kararmaya" devam edeceğini, yani taraftarların bu sefer herhangi bir haber beklememesi gerektiğini söyledi. League of Legends MMO ilk olarak 2020'de onaylandı , ancak o zamandan beri çok az bilgi ortaya çıktı. Hayranların umduğu haberin bu olmadığını söylemeye gerek yok.
League of Legends MMO'nun hiçbir zaman piyasaya sürülmeyeceği yönündeki spekülasyonların ardından, oyunun hala geliştirilmekte olması hayranlar için pek de teselli değil . Ayrıca hayranlara "hiçbir haberin iyi haber olmadığını" ve ekibin League of Legends MMO'yu benzersiz ve akılda kalıcı bir deneyim haline getirmek için her türlü çabayı sarf ettiğini hatırlatıyor. Merrill son olarak hayranlara sabırları için teşekkür ediyor ve Riot Games'in hayranların seveceği bir oyun yaratma konusundaki kararlılığını bir kez daha doğruluyor.


League of Legends MMO'ya Yeni Bir Baş Yapımcı Geliyor

Bu haber, aynı zamanda oyunun piyasaya sürülmeyeceği yönündeki spekülasyonların da kaynağı olan eski Blizzard tasarımcısı Greg Street'in Mart 2023'te Riot Games'teki görevinden ayrılmasının ardından sürpriz gelmeyebilir. Fabrice Condominas ( Daha önce EA ve BioWare'de olan) League of Legends MMO'nun yeni baş yapımcısı olarak seçildi ve bu yeni rolü üstlenmekten "heyecanlı ve alçakgönüllü" olduğunu söyledi. Condominas belki de en çok Mass Effect 3'ün yapımcısı olarak yaptığı çalışmalarla tanınıyor. Geliştirmenin sıfırlanması haberi hayal kırıklığı yaratabilir, ancak oyunun hayal kırıklığı yaratan bir sürümünden daha iyi olduğu tartışılabilir.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page