top of page

League of Legends Geliştiricisinin Oyunlarından Birini İptal Ettiği Bildirildi

📝ÖNEMLİ NOKTALAR

  • Riot Games'in henüz duyurulmayan Pool Party kod adlı oyununu iptal ettiği bildirildi.

  • Pool Party'nin, Super Smash Bros. serisine benzer şekilde League of Legends evreninde bir platform dövüş oyunu olarak tasarlandığı, ancak eSpor'a çok daha dostça yaklaştığı söyleniyor.

  • Rafa kaldırılan projenin, şu anda 2025'te piyasaya sürülmesi planlanan bir diğer League of Legends dövüş oyunu yan ürünü olan 2XKO ile ilgisi yok.


Riot Games, yeni ortaya çıkan bir rapora göre Pool Party kod adlı duyurulmamış bir projeyi iptal etti . İddiaya göre rafa kaldırılan oyunun League of Legends evreninde geçen bir dövüş oyunu olduğu söyleniyor .

Bu tanımlama, daha önce Project L olarak bilinen League of Legends yan ürünü 2XKO'nun tanımıyla da uyuşsa da , ikisinin birbiriyle alakası olmadığı anlaşılıyor. Hala aktif olarak geliştirilmekte olan 2XKO , 2v2 takım dövüş oyunu olarak tanıtılırken, Pool Party'nin Nintendo'nun Super Smash Bros. serisine benzer bir platform dövüş oyunu olarak tasarlandığı bildirildi .


Riot'un Mayıs 2024'te Duyurulmayan Smash Bros Rival'ı İptal Ettiği Bildirildi

Washington Post'tan Mikhail Klimentov'un konuya aşina kişilere atıfta bulunarak Riot Games'in Pool Party'yi Mayıs 2024'ün sonlarında iptal ettiğini belirten yeni bir raporuna göre hepsi bu . İddiaya göre iptal edildiği sırada oyunun tam olarak hangi geliştirme aşamasında olduğu belirsiz. Ancak aynı kaynağa göre, rafa kaldırılmadan hemen önce duyurulmamış platform savaşçısına "yaklaşık 70-80" personel bağlı olduğundan, görünüşte aktif üretimdeydi. Riot Games Kurumsal İletişim Kıdemli Direktörü Joe Hixson bu raporu açıkça doğrulamadı ancak Klimentov'a "projeleri yukarı aşağı döndürmenin" şirketin her yıl birkaç kez yaptığı bir şey olduğunu söyledi.

Pool Party ekibinin yaklaşık yarısına iptalin ardından diğer Riot projelerinde rol teklif edildiği söyleniyor. Oyunun kendisi, Super Smash Bros. yarışmalarını desteklemek yerine sık sık kapatan Nintendo'dan daha eSpor dostu bir platform dövüşçüsü sunma teklifinde yeşil ışık yakılmıştı . Ancak, konseptin geliştirme sırasında değiştiği ve Pool Party'nin sonunda belirtilmemiş "gündelik kullanıma uygun mekanikler" ve parti öğelerini uyguladığı anlaşılıyor; bu da bazı çalışanların hayal kırıklığına uğramasına neden oldu.


MultiVersus'un Havuz Partisi'nin İptaline Katkıda Bulunduğu Bildirildi

Riot'un Pool Party'nin uygulanabilirliği hakkındaki görüşlerinin son zamanlarda değiştiği varsayılıyor, Klimentov stüdyonun liderliğinin böyle bir projeye yeterli tüketici ilgisi olmayabileceği konusunda şüphelenmeye başladığını bildiriyor. Bu bakış açısı değişiminin Warner Bros'un MultiVersus betasının 2023'te törensiz bir şekilde sona ermesinden sonra başladığı söyleniyor , şirket bunu kendi projesinin başlangıçta düşünüldüğü kadar uygulanabilir olmayabileceğini gösteren bir başarısızlık olarak algıladı.

Bu olayların bu şekilde gelişmesi yeni LoL yan ürünlerinin çıkış hızını önemli ölçüde etkilememeli . 2019'dan beri sekiz tane bu tarz oyun piyasaya çıktı, bunların en yenisi ise Şubat 2024'te piyasaya sürülen Bandle Tale: A League of Legends Story. Yukarıda bahsi geçen 2XKO 2v2 dövüş oyunu şu anda 2025'te piyasaya sürülmeyi hedefliyor.

0 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page