top of page

Kingdom Come Deliverance: Kilit Açma Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Kilit açma Kingdom Come Deliverance'da değerli bir sanat olabilir. İşte bu konuda ve nasıl çalıştığı hakkında bilmeniz gereken her şey.Kilit açma, Kingdom Come: Deliverance oynanışının önemli bir özelliğidir . Oyuncuların kilitli binalara girmek ve güvenli konteynırları açmak için iyi kilit açma becerilerine ihtiyacı olacak. Birçok oyuncu için kilit açma, oyunun en sinir bozucu yönlerinden biri olabilir.


Ancak birkaç basit yöntemle her oyuncu bu sanatta ustalaşabilir. Oyunun başında kilitleri bulmak da kafa karıştırıcı olabilir, ancak bu kılavuz oyunculara onları nerede bulacakları ve uygun şekilde nasıl kullanacakları konusunda yol gösterecektir.


Lockpicks'i Nerede Bulabilirim?Kingdom Come: Deliverance'da lockpick satan toplam üç tüccar var . İlk tüccar oyuncular bunları Talmberg'den satın alabilecekler. NPC'nin adı Votava'dır ve oyunun başında Macar ordusu şehirden ayrıldıktan hemen sonra etkileşime geçilebilir. Votava, oyuncuların şehirden çıkmak için kullanacakları kapının hemen yanında bulunuyor. Oyuncular ondan on adede kadar kilit seçimi satın alabilirler. Oyunun ilerleyen safhalarında Votava uygunsuz bir konumda olacağından oyuncular diğer tüccarların kilidini açmak isteyecektir.


İyi HırsızOyuncuların iki ek tüccarın kilidini açmak için "İyi Hırsız" görevini tamamlamaları gerekecek. Önsözden kısa bir süre sonra Henry, değirmencinin Rattay'daki evinde uyanacak. Değirmencinin adı Peshek'tir. Oyuncular onunla konuşursa "İyi Hırsız" görevini sağlayacaktır. Peshek, Henry'nin kilidi açıp açamayacağını sorduğunda oyuncuların "Kilidi açamıyorum" yanıtını vermesi gerekiyor. Değirmenci daha sonra Henry'yi kilit açma alıştırması yapması için değirmenin arka kısmına götürecek. Görevin sonunda oyuncular Miller Woyzeck'i çalıntı mallar için çit olarak kullanabilecekler. Votava'nınkinden daha sık yenilenen 20 kilit vuruşu satacak. Miller Peshek bundan sonra çit ve kilit tüccarı olarak da mevcut olacak.


Kilit Açma Pratiği YapmakKingdom Come: Deliverance'da kilit açmanın oldukça zor olduğu biliniyor . Oyuncular becerinin seviyesini yükseltmeye çalışırken Peshek'e dönebilir ve her beş kilit açma seviyesinde bir kilit açma seviyesi kazanmak için ödeme yapabilirler. Fiyatı 60 jeton gibi yüksek, ancak seviye atlamak için öğütmekten daha iyidir. Antrenman yapmak için en iyi yer Peshek'in değirmenin arkasındaki antrenman sandığıdır. Oyuncular pratik yapmadan önce bir otomatik kaydetme oluşturabilir, böylece tüm kilit seçimlerini kırdıktan sonra kaydetmelerine geri dönebilirler. Alıştırma sandığının kilidini başarıyla açtıktan sonra oyuncuların tek yapması gereken tepeye bakmak, onu kapatmak ve 360 ​​derece dönmektir. Etrafında döndükten sonra sandık bir kez daha kilitlenecektir. Ancak oyuncular onu on kez açtıktan sonra sandık artık kilitlenmeyecektir.


Kilit Açmanın TemelleriOyuncular, kontrol cihazında kilidin içindeki seçimde gezinmek için sağ kontrol çubuğunu ve kilidi aynı anda döndürmek için sol kontrol çubuğunu kullanacaklar. Oyuncular, sağ başparmak çubuğunu kullanarak küçük simgeyi altın rengine dönene kadar kilidin içinde hareket ettirmelidir. Altın gösterge, penanın kilitte doğru konumda olduğu anlamına gelir. Bu konumu korurken, oyuncuların kilidi tamamen döndürmek için sol başparmak çubuğunu kullanması gerekir. Fare ve klavyede, oyuncular kilit açma tuşunu hareket ettirmek için fareyi kullanacak ve kilidi döndürmek için D'yi basılı tutacak. Kilit açma işlemi fare ve klavyeyle çok daha kolaydır, çünkü oyuncuların başparmak çubuklarıyla iki farklı hareket gerçekleştirmek yerine yalnızca kilit açma konusunda endişelenmeleri gerekecektir.


Seviye atlamakOyuncular kilit açmada üçüncü seviyeye ulaşır ulaşmaz, Kalıcı Kilit Açma yeteneğini donatmaları çok önemlidir. Oyuncular pratik sandığının kilidini on kez açarak bu seviyeye ulaşmalıdır. Lasting Lockpicks avantajı, oyuncuların lockpicks'i iki kat daha uzun süre kullanmasına olanak tanıyacak. Sonuç olarak, yetenek aktifken kilit açmaları kırmak çok daha zordur. Oyuncuların kilit açmalara daha az para harcaması gerekecek ve kilitleri çok daha yüksek bir yüzdeyle başarılı bir şekilde açabilecekler.


Alıştırma sandığı kalıcı olarak açıldığında, oyuncuların seçecek daha fazla kilit bulması gerekecek. En kolay yöntemlerden biri, geceleri herhangi bir şehirde dolaşıp şehirdeki çeşitli evlerin kilitlerini açma alıştırması yapmaktır. Evlere girmeyen oyuncuların yakalanma şansı çok düşük olacaktır. Tam bir gün geçtikten sonra şehirdeki tüm kapılar tekrar kilitlenecek. Bu işlemi tekrarlamak, kilit açma seviyesini yükseltmenin en etkili yoludur. Henry her beş seviyede bir Peshek'e dönmeli ve bir tane daha satın almalı.


6. Seviyede Deft Grip'in Kilidini AçınAltıncı seviyede oyuncular Deft Grip Avantajının kilidini açabilirler. Bu özellik, kilit açmanın başlangıç ​​konumunu kilidin sonuna yaklaştırarak her kilidin açılmasını kolaylaştırır. Becerikli kavrama, penanın doğru pozisyonunu etkili bir şekilde kilidin merkezine yaklaştırır, bu da kilidi döndürürken penayı kontrol etmeyi çok daha kolay hale getirir. Kalıcı Kilit Seçimleri ve Ustalıklı Tutuş, düşük seviyelerde açık ara en faydalı avantajlardır. Kilit açma konusunda zorluk yaşayan oyuncuların bu avantajları kullanması gerekiyor.


1 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page