top of page

Kingdom Come Deliverance: Blok ve Mükemmel Blok Nasıl Kullanılır

Kingdom Come: Bloklama sanatında ustalaşmak ve mükemmel bloğun kilidini açmak isteyen Deliverance oyuncuları, bir sonraki savaş karşılaşmalarında hayatta kalmak için bu kılavuzu takip edebilir.Kingdom Come: Deliverance ilk bakışta tipik bir fantastik RPG gibi görünse de , oyunun mekaniği hiç de öyle değil. Yeni başlayanlar için, Kingdom Come: Deliverance'ın savaş sistemi, standart Bethesda RPG'nizde bulabileceğiniz bir şeyden çok daha yanıltıcıdır (bu sistemlere alınmayın). Bu oyunda bir dövüşü kazanacak kadar uzun süre hayatta kalmak, stratejik savunma gerektirecektir ve oyuncular, dilimlenerek açılmadıklarından emin olmak için bloklamada ustalaşmak isteyeceklerdir.


Kingdom Come'da engelleme o kadar da sezgisel değil , ancak sistemi biraz daha sezgisel hale getirecek bazı ipuçlarımız var. Öncelikle ( birinci gün yamasını indirdikten sonra ), oyuncuların temel bloğu kullanmaya alışmaları gerekecek...


Yerleşimin Engellenmesi


Gelen bir saldırıyı engellemek için oyuncuların sol tamponu tutması gerekir. Bu, karakterin kollarını kaldırmasına ve gelen darbeye hazırlanmasına neden olacaktır. Bloğun konumu zor kısımdır.


Bloklar, düşmanla savaşırken üzerinde görünen beş sivri uçlu yıldız konumundan birine teslim edilir. Eğer bir darbe üstten geliyorsa, oyuncunun bu yörüngeyi bloğuyla eşleştirmesi gerekecektir. İşin zor kısmı, oyunun gelen saldırıların yönü hakkında pek bir ipucu vermemesi.


Engelleme konumunda uzmanlaşmanın dizeleri ve kombinasyonları anlamakla çok ilgisi vardır. Örneğin, eğer bir homurtu çapraz olarak saldırıyorsa, oyuncular aynı yönden yukarıya doğru bir saldırıyı engellemeye hazır olmalıdır. Bu çok fazla pratik gerektirir, bu nedenle dişlerinizi birkaç kez kırarsanız cesaretinizi kırmamaya çalışın.Mükemmel Bloklar


Kusursuz Bloklar, aslında oyuncunun rakibinin kılıcını savurmasına ve karşı saldırı için bir açıklık bırakmasına olanak tanıyan daha gelişmiş bir tekniktir. Oyuncu ana hikayedeki savaş eğitimi senaryosunu tamamladığında bu blokların kilidi açılır.


Kilit açıldıktan sonra oyuncular, tam olarak düşman saldırmaya başladığında bir bloğu tetikleyerek Mükemmel Blokları kullanırlar. Saldırı oyuncuya çarpacağı anda yeşil bir kalkan simgesi yanacaktır. Kullanıcının o anda LB'ye vurması ve düşmanın saldırısıyla aynı yönde blok yapması gerekiyor.


Mükemmel Bloklar çok güçlüdür ve saldırıyı tamamen engellemenin yanı sıra sıfır dayanıklılık tüketir. Saldırı mükemmel bir şekilde engellendikten hemen sonra, kendi darbelerinizle içeri girebileceğiniz kısa bir süre olacaktır.


Hepsi bu kadar. Bloklar prensipte basittir ancak zamanlamaya hakim olmak için çok fazla pratik gerektirir. İyi şanlar!


2 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page