top of page

Kendinizi Kötü Hissettiğinizde Oynayabileceğiniz Oyunlar

Kendinizi üzgün hissettiğinizde bu oyunlardan birine şans vermeniz faydalı olabilir.  • Sims 4, oyuncuların kaçmasına ve yaratıcı olmasına olanak tanıyan öngörülebilir ve rahatlatıcı bir sanal alan simülasyon deneyimi sunuyor.

  • LEGO The Lord Of The Rings, neşelenmek için mükemmel, basit bir anlatım ve eğlenceli oynanışla iç açıcı bir macera sunuyor.

  • Paketi Açma, oyuncuların yeni bir evde rahatlamalarına ve eşyaları düzenlemelerine olanak tanıyan basit ve tedavi edici bir bulmaca oyunudur.


Her yıl her zamankinden daha fazla oyunun piyasaya sürülmesiyle oyun endüstrisi her türden oyunla giderek daha fazla doygun hale geliyor. Yine de, bir dereceye kadar bu oyunların çoğu, hem anlatımlarında hem de oynanışlarında hala şiddet etrafında dönüyor.


Aşağıdaki oyunların hepsi bir tür şiddet ve/veya dövüşten yoksun olmasa da, genel olarak sağlıklı anlatımlarla ve çok da zorlayıcı olmayan basit, sezgisel oynanışla neşeli deneyimler sunuyorlar. Bu nedenle buradaki oyunların her biri, uzun bir günün, haftanın, ayın ve hatta yılın ardından stres atmak için belirgin şekilde rahatlatıcı ve eğlenceli bir ortam sunuyor.


1

The Sims 4 - Hoş Tahmin Edilebilir Bir Sandbox Simülasyonu

Steam Kullanıcı Puanı: %87Serideki her giriş günlük hayattan kaçmanın ve tutarlı ve öngörülebilir bir ortamda oynamanın harika bir yolu olduğundan, oyuncular muhtemelen seçtikleri herhangi bir Sims oyunu yerine The Sims 4'ü kullanabilirler .


Sims bir yaşam simülatörü olabilir, ancak kurgusal karakterlerden oluşan bir aile oluşturmak ve onları günlük yaşamlarında görmek, ara sıra yaratıcı olma fırsatı da vermek, kaçışın ödüllendirici bir biçimi olabilir. The Sims 4 ne yazık ki çeşitli ücretli DLC'lerle boğuşuyor, ancak ücretsiz oynanabilen formu hala birkaç saatliğine kaçmanın kolay bir yolu.


2

LEGO Yüzüklerin Efendisi - İç Açıcı Bir Macera

Steam Kullanıcı Puanı: %90Henüz kitapları okumamış veya Peter Jackson'ın film uyarlamalarını izlememiş olanlar bu duyguyu paylaşmasa da, LEGO'nun Yüzüklerin Efendisi hakkındaki yaklaşımı da kaynak materyal kadar iç açıcı ve moral verici. Yüzüklerin Efendisi'nin basit ve ilgi çekici anlatımı, harika karakterleri ve ayrıntılı dünyası , LEGO oyunlarının sezgisel, iddiasız oynanışıyla birleştiğinde, LEGO LotR neşelenmenin harika bir yolu haline geliyor.


Tüm LEGO oyunlarının, kendini kötü hisseden kişiler için oynanabilecek harika oyunlar olduğu söylenebilir. Düşük riskli dövüşler, basit bulmacalar ve esprili hikaye anlatımının birleşimi, onları oynamayı çok kolaylaştırıyor ve bir arkadaşla yerel ortaklaşa oynandığında daha da iyi bir deneyim sunuyor .


3

Paketi Açma - Basit ve Tedavi Edici Bir Dikkat Dağıtma

Steam Kullanıcı Puanı: %92Unpacking'in son derece basit oynanışı, iyi bir video oyunuyla dikkatlerini dağıtmak isteyen herkes için olmayabilir, ancak tamamen basit bir oyun tarzına aldırış etmeyenler için Unpacking , rahatlatıcı bir yol sağlayan olağanüstü derecede hafif ve kısa bir deneyimdir . bir öğleden sonrayı geçirmek


Paketi açmak , oyunculara, adından da anlaşılacağı gibi, yeni bir eve taşınanların eşyalarını açma görevini verir. Paketten Çıkarma'nın tüm oynanış döngüsü budur ve eşyaları organize etmekten ve doğru yere yerleştirmekten hoşlananlar için bu oyun muhtemelen mükemmel bir destek olacaktır.


4

Coffee Talk - Sessiz ve Rahatlatıcı Hikaye Odaklı Bir Deneyim

Steam Kullanıcı Puanı: %95Seattle'ın alternatif, fantastik bir versiyonunda geçen Coffee Talk , oyuncuları her biri farklı kişiliklere ve sorunlara sahip çeşitli sağlıklı karakterler için gece geç saatlere kadar bir kahve dükkanı işletmeye görevlendiriyor.


Coffee Talk'ta oyuncular , oyunun çeşitli, iyi yazılmış karakterlerini karıştırıp kendileri için çeşitli içecekler hazırlarken dinleyecek ve onlarla konuşacaklar. Oyunun lo-fi müziği, muhteşem piksel sanatı ve genel atmosferi, Coffee Talk'u hikaye odaklı oyunların hayranları için yaşanmaya değer sessiz ve düşünceli bir deneyim haline getiriyor .


5

Slime Rancher - Sevimli ve Renkli Keşif

Steam Kullanıcı Puanı: %97Bu rahat, renkli bilim kurgu oyununda oyuncular egzotik bir uzaylı gezegendeki bir çiftliği yönetiyor ve bakımını yapıyor , söz konusu slime'ları kalemlere dönüştürüyor ve onları iyi beslenmiş ve mutlu tutuyor. Oyuncular mahsul yetiştirecek , çeşitli ve renkli ortamları keşfedecek ve slime'ların peşinden koşacak ve tüm bunları yaparken kar elde etmek için ellerinden geleni yapacaklar.


Slime Rancher'ın oynanışı basit olabilir ama aynı zamanda en ilgi çekici oyunlardan biridir. Oyun çok az zorluk sunsa da veyasunmuyor olsa da, dünyayı keşfetmek keyifli bir deneyimdir ve oyuncular çiftliklerini kurup genişlettikçe kazanılacak pek çok ilerleme vardır.


6

Sticky Business - Sevimli ve Yaratıcı Bir İş Simülatörü

Steam Kullanıcı Puanı: %98Bu rahat, renkli, gündelik oyun, oyuncuların çeşitli büyüleyici çıkartmaların yanı sıra ambalajlarını tasarlamalarını ve bunları oyun içi bir web sitesi aracılığıyla sanal müşterilere satmalarını sağlar. Sticky Business, sıradan yaratıcı oynanışın ilgi çekici kalmasını sağlayan istikrarlı bir ilerleme seviyesinin yanı sıra, deneyimin müziğini oluşturacak son derece rahatlatıcı müzikler içerir.


Sticky Business, daha basit oyunlar arasında yer alır, ancak bağımlılık yaratan oyun döngüsü ve tutarlı ilerlemesi, onu düşük bahisli bir oyun arayanlar için denemeye değer, ödüllendirici ve rahatlatıcı bir deneyim haline getirir.


7

Stardew Valley - Geniş ve Erişilebilir Bir Tarım Simülatörü

Steam Kullanıcı Puanı: %98Stardew Valley'in son yıllarda piyasaya sürülen en başarılı bağımsız oyunlardan biri olduğu bir sır değil ve bu muhtemelen aşırı erişilebilirliği, iyi yazılmış karakterleri ve oyuncuların bir aile çiftliğini eski haline döndürmesini sağlayan bağımlılık yaratan oyun döngüsünden kaynaklanıyor. uygun gördükleri şekilde eski ihtişamı.


Stardew Valley, Harvest Moon gibi oyunlardan büyük ölçüde ilham alıyor ve muhtemelen bunu daha iyi yapıyor, deneyimi kolaylaştırıyor ve çiftçilik mekaniklerini karakter etkileşimleri, madencilik ve hafif dövüşle harmanlıyor. Belki biraz daha ilgi çekici ve daha fazla mekanik derinlik sunan, düşük riskli, rahatlatıcı bir deneyim arayanlar, Stardew Valley'de kendilerini evlerinde bulabilirler .


İlgili Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page